Müzik Dersleri şarkı söylemek için

facade

Guru
Kayıtlı Üye
18 Kasım 2008
63
0
kızlar size birşey sormak istiyorum. ben gitar çalıyorum. kulağım gayet iyi yani ama şarkı söyleyemiyorum. fobi oldu çıktı bu bende.. yani söylerken bi yerinde yanlış notaya basıyorum falan. sesim de öyle harika falan değil. :tomato: şan eğitimi alırsam düzelir mi? yani şan eğitimi sadece güzel seslere verilen birşey mi..? cevaplarsanız çok sevinicem :teselli:

ben müzisyenim ayrıca ses sanatçısı yani devlet sanatçısıyım orkestra falan katiyen güzel seslilere vrilen bir ders değildir aksine kötü olanları düzeltmek terbiye etmek için verilir ben aslen gitaristim gitar çalarım bu ilk başlar zorlar yanlış notaya basabilirsin çünk üsen yavaş söylerken notalar hızlı olabilir eğitimle daha rahat alışırsın gitarla şarkı söylemeye o nedenle gitara kolay öğrenilir ama çalması zordur derler sen en iyisi bu işin ehli olan bir yerde şan eğitimi al gitarınıda unutma sesini de eğitirsen kullanmasını bilirsen güzel sesin olur yerimseniben

ben 8 sene devlet senfoni orkestrasının korosunda koristlik yaptım.enstruman çalmıyorum benim olayım şarkı söylemek yani.daha doğrusu öyleydi bir zamanlar.ses için yetenek tabiki gerekir ama ses çalışarak terbiye edilebilir,şarkı söylemek öğrenilebilir bişeydir.ama kulak yoksa hiç bişey olmaz.kulağının iyi olduğunu söylüyorsun ama şarkı söylerken yanlış notaya basıyorum diyorsun.bu kulağının iyi olmadığını gösterir.sesin muhteşemde olsa detone olduktan sonra bi işe yaramaz.yanlış anlama lütfen facadecim,ukalalık filan taslamıyorum hiç tarzım değildir ama yanlış notaya basıyorsan kulağın iyi değildir arkadaşım.sen enstruman çalmaya devam et bence.nasolsa o ezberden çalınır,tabi akordunuda sen yapma :KK66:

kulağı olmayan bir insan enstruman çalamaz ki enstrumanın ezberden çalındığı da enrden çıkmış belli bir yere kadardır o tıkanır kalır . Belli bir ölçüde kulağı var demektir eğitimle daha iyi hale de gelir

X