salonuma fon perde yapmam için fikir verirmisiniz lütfen..

gazeldustubaglara

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
11 Ocak 2012
10.411
2.198
kızlar kahve krem tonlarında bi salonum var.. krem rengi tüllerim.. fon perdesi dikmek istiyorum kendi emeğimle.. sadece yanlara iki kanat şeklinde dikecem.. nasıl bişey önerirsiniz kumaş konusunda..ve dikilişi konusunda nasıl kolaya çıkarırım bu işi.. evinizdeki fon perdelerinin özellikle sağda ve solda kanat şeklinde olanların metre olarak tahminini verebilirmisiniz.. birde perde bağlarını kendi kumaşından boncuklumu yapsam yoksa bu kalın ip şeklinde olanlardan mı.. braçol deniliyor sanırım onlardanmı.. hangisi daha iyi olur..

tatlı belki fikir olur $Fotoğraf0267.jpg

çok güzelmiş canım ama ben daha ince kanat düşünüyorum.. bu resimdeki baya örtülen perdelerden.. ben pencereyi örtmeyecem..sadece iki yanda duracak.. tek bir kanata bir buçuk metre yeter mi acaba ne dersiniz kızlar.. toplam iki pencereye 6 metre alsam.. 4 tane kanat çıkar birer buçuk metre..

çok güzelmiş canım ama ben daha ince kanat düşünüyorum.. bu resimdeki baya örtülen perdelerden.. ben pencereyi örtmeyecem..sadece iki yanda duracak.. tek bir kanata bir buçuk metre yeter mi acaba ne dersiniz kızlar.. toplam iki pencereye 6 metre alsam.. 4 tane kanat çıkar birer buçuk metre..

cnm benim sde sabit yani o kancadan cıkarttığımn an orada kalıyo sabit dikişli pile bitmiş hali 1.5 metre

sen kendim dikicem dediğine göre japon perde olmaz ama kanat da benim 7 pile var ama ölçmedim yarın ölçer yazarım sana etekten ölçersem pilesiz kaç pileli kaç belli olur canım...ne renk düşünüyosunki kahve mi?

sen kendim dikicem dediğine göre japon perde olmaz ama kanat da benim 7 pile var ama ölçmedim yarın ölçer yazarım sana etekten ölçersem pilesiz kaç pileli kaç belli olur canım...ne renk düşünüyosunki kahve mi?

koyu kahve düşünüyorum canım.. bitmiş hali bir buçuk metre olursa bana baya zor olur dikmek.. ben biçilmiş hali bir buçuk metre düşünüyorum.. yani bitmiş halide 75 cm. falan olur heralde..canım ben öyle kaba bi perde istemiyorum görevi olmayacak perdenin :) sadece dekor amaçlı.. duvarlar baya açık kaldı gibi.. biraz renk katsın diye.. yoksa normal perde diktirirdim uğraşmazdım yani.. sadece minik 4 tane kanat.. kumaşı hakkında ne dersin saten mi napa gibi bişeymi nasıl bişey sence..

arşadaşın kendim dikeceğim kelimesini diktireceğim anladım o yüzden japon perde önerdimde dikiki zora pek benzemiyor aslında düm düz ucunda sert bi çubuk var tabi ustalığına bağlı kullanacak arkadaşa şimdiden hayırlı olsun

koyu kahve düşünüyorum canım.. bitmiş hali bir buçuk metre olursa bana baya zor olur dikmek.. ben biçilmiş hali bir buçuk metre düşünüyorum.. yani bitmiş halide 75 cm. falan olur heralde..canım ben öyle kaba bi perde istemiyorum görevi olmayacak perdenin :) sadece dekor amaçlı.. duvarlar baya açık kaldı gibi.. biraz renk katsın diye.. yoksa normal perde diktirirdim uğraşmazdım yani.. sadece minik 4 tane kanat.. kumaşı hakkında ne dersin saten mi napa gibi bişeymi nasıl bişey sence..

rukiyecim benim yatak odanın fonlarını görmüştün ya hani..işte onların bitmiş hali 75 cm. falan..onun kadar istiyorum.. ama farba istemiyorum yatak odamdaki baya kalabalık..zamanında ne kadar para vermiştim ona bi bilsen.. salak kafam.. ne kadar gereksiz yaa..

evet ben de simdi yatak odami olctum de pileli hali 75 pilesiz etekten enini olctum 245 cm geldi benim yatak odasindaki standart olcude ama salonum daa kucuk onu da olctum bitmis hali 60 cm geldi ..mumkun oldugunca kalin tok kumastan tercih et ki pileler hos dursun yoksa cansiz duruyo..hatta perdecide bi fon vardi nasil tok duruyoru ayni benim yatak odamin kumasindan simli bi kumasti baktim arkasina hani bu bizim saten guneslikler varya onlardan dikilmi; iki kumasi ust uste oyup dikmisler kain olmus ama harika duruyodu yani kumasi ince alirsan bu sekilde de yapabilirsin o guneslikler cok uygun fiyata satiliyo...

X