Salçanın bozulduğunu nasıl anlarız?

Womanlikewoman

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Ocak 2023
712
90
Merhaba arkadaşlar ev yapımı bir salça aldık akrabamızdan bugün kahvaltı da yedim sonra dolaba koymayı unutmuşum mutfakta masanın üstünde ağzı açık 8 9 saat kadar kaldı üzerinde küf herhangi bir anormallik görmedim ama tadı eksimis gibiydi biraz sizce bozulmuş mudur zehirleme etkisi yapar mı?

Merhaba arkadaşlar ev yapımı bir salça aldık akrabamızdan bugün kahvaltı da yedim sonra dolaba koymayı unutmuşum mutfakta masanın üstünde ağzı açık 8 9 saat kadar kaldı üzerinde küf herhangi bir anormallik görmedim ama tadı eksimis gibiydi biraz sizce bozulmuş mudur zehirleme etkisi yapar mı?
Bir günde küf oluşmaz da mutfak sıcak değilse bir şey olmamıştır. Tabi sabahki tadından farklı bir tattaysa bir şey diyemem.

Anneme sordum şimdi, ev yapımı salça bozulunca kötü kokar dedi, dışarda kalmış bozulmuş domates gibi.
Ben de anneme ne zaman bu tarz bir şey sorsam, bi daha kaynat diyor.
Salça bozulmuş, kaynat kızım.
Reçel ekşimiş, kaynat kızım bir şey olmaz.
Yoğurt bozulmuş, kaynat çökelek yap kızım.
Kriz yönetimimiz kaynatmak üzerine 😂

Ben de anneme ne zaman bu tarz bir şey sorsam, bi daha kaynat diyor.
Salça bozulmuş, kaynat kızım.
Reçel ekşimiş, kaynat kızım bir şey olmaz.
Yoğurt bozulmuş, kaynat çökelek yap kızım.
Kriz yönetimimiz kaynatmak üzerine 😂
Ay yoğurttan çökelek yapmaya bayılıyorum. Ama hakikaten eskiler her şeyi kendileri yaptıkları için kaynatınca bir şey olmuyormuş. Hazır aldığımız şeyleri kaynatıp kullanamayız ki.

Ay yoğurttan çökelek yapmaya bayılıyorum. Ama hakikaten eskiler her şeyi kendileri yaptıkları için kaynatınca bir şey olmuyormuş. Hazır aldığımız şeyleri kaynatıp kullanamayız ki.
Benim ona danıştığım şeyler ev yapımı olanlar için. Evet ambalajlı ürünlerde maalesef o olmuyor. Annem halen köyde her şeyini kendi yapar, yedi sülaleye dağıtır ve bitmez.
Çökeleğin içine biraz da biber doğrarsan çok güzel bir kahvaltılık oluyor, tavsiye ederim 🥰

Mavi Mucize Mavi Mucize bana çökelek lazımdı bu akşam için, yoğurdum da var. Aydınlandım sayenizde teşekkür ederim 😂😂

Mavi Mucize Mavi Mucize bana çökelek lazımdı bu akşam için, yoğurdum da var. Aydınlandım sayenizde teşekkür ederim 😂😂
Çok kaynatmayın ama, yoğurt tenceresini ocağa koyup, yoğurtla suyu ayrılır ayrılmaz tülbentle ya da sık gözlü bir süzgeçle süzün.
Böyle deniz suyu gibi yeşilimsi bir suya döner zaten. Kaynarsa olmaz.🫣 Vebal almayayım durduk yere.
Hani yoğurdun kesilmesini sağlamak olarak düşünün. 🥰
Afiyet olsun.

Benim ona danıştığım şeyler ev yapımı olanlar için. Evet ambalajlı ürünlerde maalesef o olmuyor. Annem halen köyde her şeyini kendi yapar, yedi sülaleye dağıtır ve bitmez.
Çökeleğin içine biraz da biber doğrarsan çok güzel bir kahvaltılık oluyor, tavsiye ederim 🥰
Çökeleği tavada yağda bir iki çevirip az pul biber ve maydanozla karıştırıp yemeyi de deneyebilirsin. Kahvaltıda yapardım bazen.

Çökeleği tavada yağda bir iki çevirip az pul biber ve maydanozla karıştırıp yemeyi de deneyebilirsin. Kahvaltıda yapardım bazen.
Üzerine yumurta da kırıyoruz biz onun 🤩
Konu sahibi kusura bakmasın ya hep konu dışı şeyler yazıyorum ama konu çok güzel yerlere gidiyor 😂

Çok kaynatmayın ama, yoğurt tenceresini ocağa koyup, yoğurtla suyu ayrılır ayrılmaz tülbentle ya da sık gözlü bir süzgeçle süzün.
Böyle deniz suyu gibi yeşilimsi bir suya döner zaten. Kaynarsa olmaz.🫣 Vebal almayayım durduk yere.
Hani yoğurdun kesilmesini sağlamak olarak düşünün. 🥰
Afiyet olsun.
Süzünce suyunu da atmayıp poğaçada falan kullanabilirsiniz gizemliasli gizemliasli peyniraltı suyunun ev yapımı olanı o.

Üzerine yumurta da kırıyoruz biz onun 🤩
Konu sahibi kusura bakmasın ya hep konu dışı şeyler yazıyorum ama konu çok güzel yerlere gidiyor 😂
Acıktım. 😂 Ben de yumurta kırıyorum ama maydonoz koymuyordum yumurta kırınca, yaparsam maydonozlu haline de yapayım. 😋
Bu arada biz acı sever insanlarız bunu da konu sahibi için yazıyorum, severlerse eğer: Salçayı yağda biraz kavurup bolca pul biber koyup karistiriyorum ve kahvaltıda mükemmel oluyor acılı acılı.

X