Saç Uzatma Yöntemleri Saçtaki kırıklar için ..

Elenor

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Mayıs 2011
53
0
40
meraba arkadaşlar. ben de bu forumdaki sinameki kürünü 1 yıldır uyguluyorum. saçlarım normal hızda uzuyor. öyle ayda 5 cm filan değil yani :) benim saçlarımda açma işlemi ve röfle oldugu için bence yeterli gelmiyor . uçları kırık oluyor yada sertleşiyor bi şekilde bi eksiklik var yani . bende netten araştırmıştım özlelikle uzakdoguda kullnaılan bi yöntem var.. ki onların saçları hakikaten güzel . Kamleya yağı .. Özellikle saç uçlarındaki kırıklara fayda sağlayan Kamelya yağının saç kırıkları için kullanımı şöyle : Avucunuza bir parça aldıktan sonra elinize yedirin ve saç uçlarına uygulayın en az 2 – 3 saat bekletip (ne kadar bekletirseniz o kadar fayda sağlar) saçınızı yıkayın…

Çin ve Japon kültüründe kullanılan bir diğer saç uzatan bitkisel yağ ise kamelya yağıdır. Kamelya ağacının tohumlarından elde edilen yağ içerisinde bulunan A, B, C ve E vitaminleri ile sağlıklı saçlar için gereken tüm vitaminleri barındırmaktadır. Ayrıca bu yağın içinde %80′e varan oranlarda bulunan oleik asit kafa derisinin temizlenmesi, ölü hücrelerin saç teli köklerinden alınmasında etkilidir. Bu sayede vitaminler, mineraller saç köklerine daha rahat ulaşabilmekte, bu bölgeye ulaşan oksijen miktarı yükselmektedir. Kamelya yağını direk saç derinize masaj yaparak sürebilirsiniz.

Son düzenleme:
Arkadasım benim saclarda hep yandı ve kırık cok disari bile çıkmak istemiyorum ben Avusturya'da yasıyorum bir cok ürün kullandım bı faydasını göremedim denicem ins bunu :)

Teşekkür ederim Canim umarım bulurum hiç ve rahat rahat gezerim:)

Umarım bulursun canım. benim saçlarımı kısa sürede toparladı . yukarda yazdıklarıma netten buldugum diğer bilgileride ekledim. cidden şu 3 yağ saç için mükemml diyolar . Nane , Hindistan vede kamelya yağı .. Nane ve hindistan yağı uzatma ve beslenmesinde kullanılıyor. Kamelya yağı ise saçtaki yıpranma ve kırıklar için birebir..

Doğal güzellik için, cilt çatlaklarına alınabilecek en iyi önlemlerden bir tanesi kamelya yağı olarak karşımıza çıkıyor. Kamelya yağı, cildin daha yumuşak, nemli ve pürüzsüz olmasını sağlarken; aynı zamanda doğum sonrasındaki çatlakların giderilmesi için de Asya’daki kadınlar tarafından tercih edilen doğal güzellik ürünlerinden bir tanesi. Kamelya yağı aynı zamanda, tırnakların ve saçların, daha hızlı ve daha sağlıklı uzaması için de tercih edilen doğal güzellik ürünlerinden

kamelya yağını cilttede kullanailiyorsunuz hanımlar :) cidden çok faydalı bi yağ ben saçta denemiştim şimdide ciltte deniyelim bakalım . burdan paylaşıcam sonuçları.

Kızlar yazmışken bu yağlarıda ekliyim.saç bakımı için olması gereken 3 yağ bence kamelya, nane vede hindistan cevizi yağı ..

Hindistan cevizi yağı nemlendirici özelliği ile pek çok kozmetik ürününün içinde kullanılmakta. Hindistan cevizi yağının saça faydası ise saç tellerini kurumaya karşı koruyarak kırılmasını engellemek. Kırılmalar engellendiğinde saçlarınızın uçlarını sürekli aldırmanız gerekmeyeceğinden daha kısa sürede uzatabilirsiniz. Yağın diğer bir faydası ise saç derisini nemlendirip kan dolaşımını düzenleyerek (hafifçe parmak uçlarınızla masaj yaparak uygulamanız bunun için önemli) saç köklerinin canlanmasını sağlaması. Hindistan cevizi yağını saç derisine hafifçe masaj yaptıktan sonra fırçayla saç tellerinin uçlarına kadar gelecek şekilde kullanabilirsiniz.

Saç uzatan yağlar arasında gösterilen bir diğer yağ olan nane yağı ise uzamanın başlangıç yeri olan saç derisi ve saç köklerindeki kan dolaşımını arttırmakta. Nane yağını aynı hindistan cevizi yağında olduğu gibi saç derinize masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Bu hem içeriğindeki mentol sayesinde ferahlık hissi yaratacak hem de sirkülasyonu arttıracaktır.

Tekrar teşekkür ederim:)kurtulmak istiyorum bu saclardan

ayselcim neyye şu bilgiyede sık rastladım . Kamelya yağı bulamazsanız fındık yağıda kullanabilirsiniz diyor . Tabi tam olarak yerini tutmuyor ama. Umarım seninde ışıl ışıl sağlıklı saçların olur bi an önce.. birlikte güzelleşelim :)

ben kırıklar için gliserin kullanıyorum tavsiye ederim.. :KK34:

Canim bende gliserin yagi kullaniyodum bi ara, fakat bigun dustan sonra surmustum sacima gliserin sonra carsiya cikmistim fon cektirdim ve butun saclarim yandi!!kisacik kestirmek zorunda kaldim :KK43:( ve aylardir kendine gelmesi icin saclarimin surmedigim sey kalmadi.... seninde aklinda olsun sakin benim dustugum hataya dusme:KK43:( gliserin yagi saca nemi hapsediyor..sonrasinda fon olmaz :KK43:(

su an gliserini elime ve yuzume suruyorum yumsacik yapiyor:))

meraba arkadaşlar. ben de bu forumdaki sinameki kürünü 1 yıldır uyguluyorum. saçlarım normal hızda uzuyor. öyle ayda 5 cm filan değil yani :) benim saçlarımda açma işlemi ve röfle oldugu için bence yeterli gelmiyor . uçları kırık oluyor yada sertleşiyor bi şekilde bi eksiklik var yani . bende netten araştırmıştım özlelikle uzakdoguda kullnaılan bi yöntem var.. ki onların saçları hakikaten güzel . Kamleya yağı .. Özellikle saç uçlarındaki kırıklara fayda sağlayan Kamelya yağının saç kırıkları için kullanımı şöyle : Avucunuza bir parça aldıktan sonra elinize yedirin ve saç uçlarına uygulayın en az 2 – 3 saat bekletip (ne kadar bekletirseniz o kadar fayda sağlar) saçınızı yıkayın…

Çin ve Japon kültüründe kullanılan bir diğer saç uzatan bitkisel yağ ise kamelya yağıdır. Kamelya ağacının tohumlarından elde edilen yağ içerisinde bulunan A, B, C ve E vitaminleri ile sağlıklı saçlar için gereken tüm vitaminleri barındırmaktadır. Ayrıca bu yağın içinde %80′e varan oranlarda bulunan oleik asit kafa derisinin temizlenmesi, ölü hücrelerin saç teli köklerinden alınmasında etkilidir. Bu sayede vitaminler, mineraller saç köklerine daha rahat ulaşabilmekte, bu bölgeye ulaşan oksijen miktarı yükselmektedir. Kamelya yağını direk saç derinize masaj yaparak sürebilirsiniz.
Mrb 2012 de kamelya yağı hakkında paylaşım yapmışsınız.size ne gibi faydası oldu.benim saçlarım ince telli cansız mat ve çok dökülüyor,vede çok dolaşıyor zorda açılıyor.saçım doğal rengi boya yok.1 bebeğim var emzirme var.dolayısiyle doğum sonrası son 2 yıldır oluk oluk dökülüyor.hatta belime gelen saçımı kesmek zorunda kaldım kahroldum tabi.vesselam hindistan,kamelya ve nane yağlarını birleştirip saçıma masaj yaparak sürsem benim bu saç sorunlarıma derman olurmu vede saç uzatırmı?birde bu yağları sürmek için saçın kirlimi temizmi olması gerekir.genel olarak temiz denilmiş ama kirli olması gerekir diyende var.sorularıma cevap verip beni aydınlatırsanız sevinirim.

X