Saç Rengi ve Saç Boyama Saç tekrar kaç gün sonra boyanabılır

GALYANA

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Mart 2009
317
1
39
Kızlar ben gecen cuma sacımı boyattım 4 5 senedur sıyaha boyattıgım ıcın renk acılmadı saclarım berbat oldu ustler acıldı alt taraf aynı nerdeyse sımdı boyle bakır gıbı alacalı sacım sınır oldum ıkı uc gun sonra nısanlım gelıcek oda boyatmamı ıstememıstı sacların sıyah guzel dıye bende hep aynı hanı degısık goruneyım gozune dedım :çok üzgünüm: sozde anamm cok kotu oldu saclarım sımdı evde kahverengıye boyayım dıyorumda korkuyorum yaa saclar elıme gelrıse dıye:1shok: ne kadr zaman gecmesı gerıkır fıkrı olan var mı

canım ben saçımı palette yoğun açıcı ile açıp kurutup aynı gün tekrar boyuyorum. hatta ilk yaptığımda çok açmışım tutmadı boyadığım renk tekrar boyamak durumunda kaldım. sonuçta orealle açmadın bişey yapmadın benimkiler elimde kalmadığına göre boyayabilirsin istediğin zaman. ama mutlaka bakım yap illaki yıpranma oluyor çünkü.

canım saçını boayabilirsin korkmadan ben renk tam otursun die haftada 2 defa boyadıgım oluyor ve saçıma hiçbişy olmadı orelle açtırdıgım halde

canım anlamamışım orayı pardon. sonuçta tekrar açmıcaksın daha koyu bir renge boyayacaksın hiçbirşey olmaz ben 1 güde 3 kere boyadım diyorum düşünsene. gayet de sağlıklılar korkma... ama iyi bir marka al

bencede hiç bi şey olmaz ben 1 hafta içinde 2 kez boyadım ve kesinlkle hiç bi şey olmdı

Amanın kızlar cok sagolun yaa :lepi: hemen boya alıp kurtuluyorum ozaman bu allıballı renkten cok tesekkurler opuyorumnanaktan

Ben 6 senedir siyah boya kullaniyorum duzenli olarak. Ayni gun icinde sacimi toz aciciyla 3 sefer actim diplerim sari uclara dogru turuncu oldu uzerine kahverengi boya surdum saclarim uzun ve yipranmis olmasina ragmen herhangi bir yanma kopma olmadi sac kremi ve serum takviyesiyle su an gayet canli parlak duruyor dogru adimlarla uygulandigi surece bir sey olmaz

bendebugun siyahtan eski sarı renge döneyim dedim bakır oldu evde boyuyorum hep çok güzel tutardı siyahi açmak zor bidaha boyucam
Kızlar ben gecen cuma sacımı boyattım 4 5 senedur sıyaha boyattıgım ıcın renk acılmadı saclarım berbat oldu ustler acıldı alt taraf aynı nerdeyse sımdı boyle bakır gıbı alacalı sacım sınır oldum ıkı uc gun sonra nısanlım gelıcek oda boyatmamı ıstememıstı sacların sıyah guzel dıye bende hep aynı hanı degısık goruneyım gozune dedım :çok üzgünüm: sozde anamm cok kotu oldu saclarım sımdı evde kahverengıye boyayım dıyorumda korkuyorum yaa saclar elıme gelrıse dıye:1shok: ne kadr zaman gecmesı gerıkır fıkrı olan var mı

Yaş neden iyi bir kuaföre gitmek yerine iki kez yipratiyorsunuz.. bir kere GT tam git

Saclar eline gelmes ama cok yipranir ben boyadiktan sonraki gun boyadigimi bilirim hemde kac defa bende baska renge boyuyudum siyahtan sklp benimde dedigin gibi oluyodu ne zaman gelecek kac gunu var

Yeni Boyanmış Saç Tekrar Boyanır Mı?​

Yeni Boyanmış Saç Tekrar Boyanır Mı? Kişinin özgüvenini artıran bir işlem olan saç boyamak olduğundan daha genç görünmeyi de sağlar. Kimyasal yerine bitkisel boyaları seçmek daha etkili sonuçlar verecektir. Boyama öncesi ve sonrasında dikkat edilmesi gerekenleri ve yeni boyanmış saç tekrar boyanır mı gibi soruların yanıtlarını bilmek memnuniyeti artıracaktır.

Genellikle iki saç boyama süresi arasında yaklaşık 15 gün beklemek gerektiği belirtilir. Özellikle kimyasal boyalarla daha sık boyamak saçın ve saç derisinin yıpranmasına neden olur. Üst üste boya yapmak yerine beklemek önerilir. Saçı boyadıktan kaç gün sonra tekrar boyanır sorusu çoğunlukla boyanın rengini beğenmeyenler tarafından merak edilir. Renge ve boyamaya karar verirken saçın yıkandıktan sonra tonunda değişmeler olacağı unutulmamalıdır.

1 Saçı Tekrar Boyama Süresi
1.1 Saç Kaç Günde Bir Boyanır?
1.2 Saç Ne Kadar Sürede Boyanır?
1.3 Sıkça Sorulan Sorular?

Saçı Tekrar Boyama Süresi​

Saçın boyadıktan sonra renginin tam oturması için iki günde bir yıkanması tavsiye edilir. İlk boyandığında sevilmeyip sonradan beğenilen pek çok renk vardır. Saçı tekrar boyama süresi içinde hala renkten hoşlanılmadıysa en az iki üç hafta geçtikten sonra tekrar boyama işlemi yapılabilir.
Sık boyama sonucunda saçta ve vücutta istenmeyen etkilerin ortaya çıkmaması için bitkisel içerikli boyalar tercih edilmelidir. Boyamaya mutlaka enseden başlanmalı, yanma ve kaşıntı gibi alerji belirtileri olduğunda hemen boya bırakılmalıdır. Boyanın istenildiği gibi tutması adına saça çay ağacı yağı ve benzer ürünlerle bakım yapılmalıdır. Haftada iki ya da üç kez yağ ile bakım yapıldığında saçlar ve boya daha canlı, parlak görünecektir.

Saç Kaç Günde Bir Boyanır?​

Saç kaç günde bir boyanır diye araştırırken boya yapmadan önce bilinmesi gerekenler öğrenilmelidir. Boyamanın verimli olması için boya miktarı saçın uzunluğuna göre seçilmelidir. Boyama sürecinin farklı saç tiplerine göre değişeceği unutulmamalıdır. Kalın telli saçların boyayı alma süresi daha uzun olacaktır. Daha etkili sonuç için boya öncesinde saçın yıkanması fazla tavsiye edilmez.

1 hafta arayla saç boyanır mı diye bakıldığında boyanın yenilenmesi için ortalama altı hafta gerektiği görülecektir. Ancak saç her gün yıkanıyorsa bu süre dört haftaya kadar düşebilir. Süreyi boyama türüne göre belirlemek daha doğru olacaktır. Boyamada tamamını boyamak yerine dip boya yapmak da tercih edilebilir.

Saç Ne Kadar Sürede Boyanır?​

Saç boyama süresi boyayı yapan kişiye ve saçın türüne göre farklılık gösterir. Saç ne kadar sürede boyanır diye araştırıldığında evde yapılan boyama işlemlerinin biraz daha uzun sürdüğü görülecektir. Boya tekrarlandıkça bu süre biraz daha kısalacaktır. Boyanın tutmasını beklemekle birlikte bu süre ortalama bir buçuk saat içerisinde tamamlanır. Eğer koyu renkli saçlar açık renkler boyanacaksa önce saç açma işlemi yapmak gerekir. Ancak koyu rengin üzerine tekrar koyu renk atılacaksa istenen rengi tutturmak daha kolaydır. Saçla ilgili herhangi bir problem yaşamamak için püf noktalara dikkat etmekte fayda vardır.

Son düzenleyen: Moderatör:
X