Saç diplerinde acı, ağrı, yanma…

nussknacker

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Haziran 2014
24
3
Merhaba arkadaşlar.kıvırcık saçlıyım ne zamandır var bilmiyorum ama sanki kendimi bildim bileli saç diplerinde acıma yaşıyorum.özellikle saçlarımı düzleştirdiğimde daha dayanılmaz oluyor.yıkasam da nafile.bu sorunu yaşayan çözüm bulabilen var mı?

Bendede vardı. 3 ay boyunca haftada bir maske yaptım saçıma. Maskede zeytin yağı, sarımsak ve yumurta vardı. Kendim üçünü karıştırıp sürdüm.

Bendede vardı. 3 ay boyunca haftada bir maske yaptım saçıma. Maskede zeytin yağı, sarımsak ve yumurta vardı. Kendim üçünü karıştırıp sür
Teşekkürler cevabınız için.tam olarak nasıl yaptığınızı rica edebilir miyim? Denemediğim şey kalmadı resmen. Beyin mr ı bile çektirdim bunun için doktorların da bişey dediği yok.seboreik dermatitle alakalı kortizonlu şampuanlarda kullandım dermatolog vermişti ama saç diplerimde dermatit yok sadece kepeğim var ama rahatsız edici boyutta değil.her kepeği olanın bu acıyı çekmediğini de biliyorum..

Teşekkürler cevabınız için.tam olarak nasıl yaptığınızı rica edebilir miyim? Denemediğim şey kalmadı resmen. Beyin mr ı bile çektirdim bunun için doktorların da bişey dediği yok.seboreik dermatitle alakalı kortizonlu şampuanlarda kullandım dermatolog vermişti ama saç diplerimde dermatit yok sadece kepeğim var ama rahatsız edici boyutta değil.her kepeği olanın bu acıyı çekmediğini de biliyorum..

Tabi yarım su zeytınyağı/ bir tane yumurta ve bir baş sarımsak. (Sarımsağı soyup ezdim)
Hepsini çırpıp saç diplerime iyice derdim şampuan gibi. 1 saat bekletip duruladım.
Haftada bir yaptım bunu.

İnşallah sende faydasını görürsün kuzum.
Diplerim okadar kötüydüki buz koyuyodum bazen.
İnsanın saçı ağrırmı ağrıyodu işte 🤣
Çekmeyen bilmez anlamazzz🥹 dondurucuda sarımsağım vardı taze değil umarım sıkıntı olmaz yapmaya başladım bile 😅 sirke de rahatlatıyordu karbonatlı sirke su karışımı ama insan kalıcı çözüm istiyor artık 🙁 ve neden oluyor.kısacık kestirdim saçlarımı ama çare yok resmen tıp yetersiz kaldı bu konuda 😫

Saç nezlesi var gibi saçınızı ıslak bırakmayın
Teşekkürler cevabınız için.o konuyu da iyice araştırdım zaten sinüzit iltihabımdan ötürü yaz kış her zaman kuruturum. nadir olur ıslak bıraktığım ☹️ kafa derimin tamamında değil acıma sanki belli bölgelerde yoğunluk var.umarım bir çare bulabilirim buralarda 😔

X