Makarnalar Rigatoni Pie (Makarna Pastası) - Veronelli makarna sponsorluğuyla

s i d e l y a

Nirvana
Kayıtlı Üye
13 Ekim 2016
6.116
26.244
Merhaba bayanlar. Yeni yarışmaya güzel bir tarifle katılayım dedim. Umarım beğenirsiniz.
Malzemeler

1 paket rigatoni makarna
200 gr kıyma
Yarım çay bardağı sıvıyağ
1 tatlı kaşığı domates salçası
Yarım tatlı kaşığı biber salçası
Domates
Soğan
2 diş sarımsak
1 su bardağı rendelenmiş kaşar peyniri
DyPq1y.jpg

Yapılışı
Öncelikle kaynamış suya tuzumuzu ve makarnalarımızı atarak başlıyoruz. Makarnalarımızı dilediğimiz dirilikle haşlıyoruz.
8NMoyV.jpg

Diğer taraftan tavamıza yağımızı katıp kıymamızı da ilave ediyoruz. Kavrulan kıymaya yemeklik doğranmış soğanları ve sarımsakları katıp biraz daha kavuruyoruz. Sonra sırasıyla domates ve salçaları ekliyoruz. Hazırlanan kıymalı harca tercihe göre baharat katıp ocağın altını kapatıyoruz ( ben makarnada baharat tercih etmediğim için sadece tuz kattım)

V30Rov.jpg

vJblYA.jpg
Haşlanan makarnaları süzgece alıp

hazırladığımız kaşarın haricinde ince rendelenmiş kaşarı üzerine serpiştiriyoruz ( bu makarnaların kalıptan çıkınca ayrılmaması için)
V30Gyj.jpg

Ve makarnaları yağlanan kek kalıbına dikey olmak üzere tek tek diziyoruz. Ardından kıymalı harcı makarnaların üzerine yayıyoruz ve üzerine kaşar peyniri serpiştirip üzeri kızarana kadar fırında pişiriyoruz.

1GL325.jpg

İşte bu kadar bayanlar. Gayet basit bir tarif sadece dizme kısmı oyalıyor. Ama görüntüsü muhteşem oluyor bence.
XE0jB0.jpg

O ZAMAN GELSİN SUNUM :kk77:

vJblLp.jpg
9DQ3qO.jpg
jQ8ajj.jpg

Afiyet olsun :KK52:

Son düzenleyen: Moderatör:
X