Rahim ağzı yetmezliği “serklaj” lütfen yorumlarınızı esirgemeyin💐

Açılma kanama falan varsa enfeksiyon riski daha fazla olabiliyor.Benim serklaj öncesi ya da sonrası hiç kanamam olmadı çok şükür🙂
Zaten serklaj sonrası 1 gün hastane kalıyorsun tedbir amaçlı.O süreçte serum ağrı kesici antibiyotik gibi şeyler yapılıyor.Çıkınca da yine 1 kutu antibiyotik kullanmıştım.Sancı kasılma olmaması için endol fitil kullandım sonra magnezyum takviyesi ile devam ettik.Progestan zaten ayrılmaz parçam gibi oldu🙂 size de progestan başlamışlardır heralde.Enfeksiyon olmaması için antibiyotik veriyorlar.Sonrasında da arada bir takip etmek gerekiyor tahlil vererek.Ben saglik ocağında yaptırıyorum hemen.Zaten Allah korusun enfeksiyon olunca hemen dikiş atmıyor fark etmezsek ve çok yükselirse risk olur.Fark edilirse zaten hemen tedavi uygulanır.Benim önceki acil serklajdı acilmam vardı bebeğin eşi gelmişti.Serklaj yapıldı çünkü başka çare yoktu.Ama yapan doktor yüzde 15 20 şansın var demişti.Malesef öyle de oldu.Dikişten yaklaşık 2 hafta sonra gece uyurken birden kanama başladı ve doğum oldu.Fark etmemişim enfeksiyon olmuş ve crp 200 ü geçmiş.Acemilik mi ihmal mi bebeğimin ömrü mü bu kadardı bilmiyorum ama bu sefer elimden geleni yapmaya çalışıyorum.Siz de bence başka doktordan da görüş alın.serklaj iyi yapılır ve bir aksilik olmazsa gerçekten hayat kurtarıcı bir işlem.
Canım nasılsın ne durumdasınız bebiş nasıl? Bizim bugün kontrolümüz vardı çok şükür herşey yolunda dedi. 26. Haftaya girdik bugün riskli olan 3 haftamız Varmış sonrası allahım nasip ederse daha rahat bir süreç olacak inşallah🤲🏻 Bide bişey sormak istiyorum Şeker yüklemesi içn Ne düşünüyorsun yaptırmamı söylüyor doktor ama ben hiç istemiyorum kafam karışık bu konuda

Merhaba 14 haftada rahim ağzı kısalığımdan kanamam oldu. Serkulaj oldum.

size tavsiyem,

kesinlikle ilk 1 ay kalkmayın, wc,yemek, banyo 3 dk dan fazla sürmedi. sonrasında yavaş yavaş ayağa kalktım. hatta kendi yemeklerimi bile ben yapmaya başladım. 35+2 de doğum yaptım. Oğlum şuan 30 aylık.

Allah herkesi evladına kavuştursun ve böyle birşeyle sınamasın. Psikolojik olarak çok çöküyor insan .
Çok teşekkür ederim yorumunuz için.Böyle benzer şeyler yaşayıp mutlu sona ulaşmış kişileri görmek bizi de mutlu ediyor ve umut oluyor.Ben de 26.haftaya geldim arada kalkıp dolanıyorum ama yine de ister istemez bir tedirginlik oluyor. İnşallah biz de sağ salim kucağımıza alırız 😊

Canım nasılsın ne durumdasınız bebiş nasıl? Bizim bugün kontrolümüz vardı çok şükür herşey yolunda dedi. 26. Haftaya girdik bugün riskli olan 3 haftamız Varmış sonrası allahım nasip ederse daha rahat bir süreç olacak inşallah🤲🏻 Bide bişey sormak istiyorum Şeker yüklemesi içn Ne düşünüyorsun yaptırmamı söylüyor doktor ama ben hiç istemiyorum kafam karışık bu konuda
Canım çok sevindim iyi olmanıza.Ben 25.haftadamda gitmiştim doktorum şeker yuklemesiyle ilgili bir şey demedi ben de sormayı unutmuşum açıkçası.Şekerli şeyleri de hiç içemiyorum gazoz maden suyu falan bile içmedim hiç hayatımda 😅 çocukken şurup da içiremezlerdi.Şekerli ve sıvı şeylerde zorlanıyorum.O yüzden saglik ocağında açlık tokluk şekerime baktırıp gerek olursa kendim takip etmeyi düşünüyorum günlük ölçerek.Bu arada biz de 26.haftadayız bebis biraz küçüktü haftasına göre ama saglikli olsun da arayı kapatır insallah 😊

Canım çok sevindim iyi olmanıza.Ben 25.haftadamda gitmiştim doktorum şeker yuklemesiyle ilgili bir şey demedi ben de sormayı unutmuşum açıkçası.Şekerli şeyleri de hiç içemiyorum gazoz maden suyu falan bile içmedim hiç hayatımda 😅 çocukken şurup da içiremezlerdi.Şekerli ve sıvı şeylerde zorlanıyorum.O yüzden saglik ocağında açlık tokluk şekerime baktırıp gerek olursa kendim takip etmeyi düşünüyorum günlük ölçerek.Bu arada biz de 26.haftadayız bebis biraz küçüktü haftasına göre ama saglikli olsun da arayı kapatır insallah 😊
Benimde şekerli yiyeceklerle çok aram yoktur, liste verdiler 3 gün önce şekerli çay içecekmişim reçel marmelat yiyecekmişim kahvaltıda öğlen akşam yemeklerinde makarna yada pirinç pilavı üç gün şekeri yükleyip 4. Günde sabah aç karnına şeker dolu şerbetten çok çok daha katı kıvamlı şerbet içireceklermiş ay Yazarken bile içim kalkıyor:KK43:( bende yaptırmayı istemiyorum doktor yaptırmanı öneriyorum dedi ama yok hiç işime sinmiyor bir anda o kada eşekler yükleyip sağlıklı vücutta alt üst olur bence :KK43:

Benimde şekerli yiyeceklerle çok aram yoktur, liste verdiler 3 gün önce şekerli çay içecekmişim reçel marmelat yiyecekmişim kahvaltıda öğlen akşam yemeklerinde makarna yada pirinç pilavı üç gün şekeri yükleyip 4. Günde sabah aç karnına şeker dolu şerbetten çok çok daha katı kıvamlı şerbet içireceklermiş ay Yazarken bile içim kalkıyor:KK43:( bende yaptırmayı istemiyorum doktor yaptırmanı öneriyorum dedi ama yok hiç işime sinmiyor bir anda o kada eşekler yükleyip sağlıklı vücutta alt üst olur bence :KK43:
Ay reçel bal marmelat falan hayatta ağzıma süremem.Ayni şekilde şerbetli tatliyi bile senede 2-3 kere bir dilim anca yerim.Hatta çoğu zaman yarısı anca yerim😅 içim kıyılır şekerden😄 ama yine de şekerim varsa diye korkuyorum çünkü hamur işini çok severim 🙄 o da hiç sağlıklı değil.Saglik ocağına gidip aile hekimine ve oradaki ebeye danışacaĝım ben de nasıl olur ne yapabiliriz diye

Ay reçel bal marmelat falan hayatta ağzıma süremem.Ayni şekilde şerbetli tatliyi bile senede 2-3 kere bir dilim anca yerim.Hatta çoğu zaman yarısı anca yerim😅 içim kıyılır şekerden😄 ama yine de şekerim varsa diye korkuyorum çünkü hamur işini çok severim 🙄 o da hiç sağlıklı değil.Saglik ocağına gidip aile hekimine ve oradaki ebeye danışacaĝım ben de nasıl olur ne yapabiliriz diye
Gerçekten dediğin gibi yazarken bile içim bi acaip oldu. Randevumu oluşturdum ama yaptırmayacağım o listeyi gördükten sonra zaten🤭

X