Psikolojim bozuldu, dışarı çıkmak istemiyorum napicam 😔😔😔

Atesbocegiiii

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Mayıs 2022
946
240
Hayatımda hiç ulaşmadığım kiloya geldim. Sınav stresi, aile problemleri, kürtaj vs vs derken psikolojim sadece yemek yerken duzeliyirdu. insanların aşırı kilo aldın demesiyle tartıya çıktım. 92.5 kilo olmuşum. İnanamadim. Çok kötüyüm. İğrenç mide bulandırıcı olduğumu düşünüyorum dışarıya çıkmak istemiyorum ki kimse beni görmesin. Bunun yanında bebek istiyorum ama bu kilo ile bebek sahibi olmak hem zor olacak hem de kiloma kilo katmış olacağım o yüzden en kısa sürede kilo vermem gerekiyor. Hızlıca ne kadar sürede spor ve çok sıkı diyet yaparsam ne kadar kilo verebilirim? Bunu da sırf motive olabilmek adına soruyorum çünkü mecalim kalmadı

Ertelemeden hemen başlamak kararlı olmak bu işin tek çözümü. Sonrası zaten geliyor ilk haftalar zor geçer alışma süresi sonrası tartıda ki eksi senide motive eder.

Bebek sahibi olmak istediğim dönem o hayale tutunarak spor salonuna yazıldım çünkü evde bir gün yapsam ertesi gün yapmıcağımı biliyordum. Diyetisyen + spor salonu etkisiyle 7 kilo kadar verip hamile kaldım. Doğumdan 1 yıl geçti kendimi yine saldım aşırı kötü hissediyorum ve asla kilo veremicem gibi geliyor çünkü spora rağmen bacaklarım istediğim şekle girmicek biliyorum. Vacu mu nedir onu araştırdım gittim bi 10 dk deneme yaptım yazılcam ama işte herşey başlayana kadar harekete geçmek lazım yaz geldi

Bebek sahibi olmak istediğim dönem o hayale tutunarak spor salonuna yazıldım çünkü evde bir gün yapsam ertesi gün yapmıcağımı biliyordum. Diyetisyen + spor salonu etkisiyle 7 kilo kadar verip hamile kaldım. Doğumdan 1 yıl geçti kendimi yine saldım aşırı kötü hissediyorum ve asla kilo veremicem gibi geliyor çünkü spora rağmen bacaklarım istediğim şekle girmicek biliyorum. Vacu mu nedir onu araştırdım gittim bi 10 dk deneme yaptım yazılcam ama işte herşey başlayana kadar harekete geçmek lazım yaz geldi
Gerçekten bıktım, bende verirsem ne olcak diyom ki hamile kalsam yine alırım ama işte kilonun üstüne kilo katınca daha Beter olacağım aklıma geliyor

İlk önce böyle düşünce kalıplarından kurtulmamız lazım iğrenç, mide bulandırıcı vs. Kendiniz hakkında böyle düşünürseniz kısır döngüye girersiniz. Tüm sağlıksız, aburcubur ve fastfoodları evden uzaklaştırın sonra küçük porsiyonlu ve sağlıklı her şeyden yiyerek ve akşam 7den sonra yemek yemeyi keserek ve yürüyüş yaparak 1 yıl içinde tüm kilolarınızı verirsiniz arada kaçamak yaparsınız tabiki de baktınız olmadı diyetisyenden yardım alın ama böyle olumsuz düşünmeyin o tip düşünceler daha çok yıpratır sizi…

Bence önce İngiliz tuzu içip bağırsaklarini bosaltmalisin ..ardından 3 gün boyunca sadece su iç...bu detoks yaptıktan sonra aralıklı oruç yapmanı 23 saat aç bir saat içinde de sağlıklı gıdalar tüketme şeklinde yaparsan baya hızlı kilo verirsin diye düşünüyorum

Herhangi önemli bir rahatsızlığının yoksa ...

Gerçekten bıktım, bende verirsem ne olcak diyom ki hamile kalsam yine alırım ama işte kilonun üstüne kilo katınca daha Beter olacağım aklıma geliyor
Vallahi daha beter oluyor. Ben 7 kilo verdim ama yine de ideal kiloma ulaşmamıştım hamile kaldığımda. Doğumdan sonra bir haftada kilo verdim ama emzirme süt sağma filan derken neredeyse 2 katını geri aldım o ara dikkatli sağlıklı beslenseydim okadar olmazdı üstüne salınca aldı başını gitti.

Hayatımda hiç ulaşmadığım kiloya geldim. Sınav stresi, aile problemleri, kürtaj vs vs derken psikolojim sadece yemek yerken duzeliyirdu. insanların aşırı kilo aldın demesiyle tartıya çıktım. 92.5 kilo olmuşum. İnanamadim. Çok kötüyüm. İğrenç mide bulandırıcı olduğumu düşünüyorum dışarıya çıkmak istemiyorum ki kimse beni görmesin. Bunun yanında bebek istiyorum ama bu kilo ile bebek sahibi olmak hem zor olacak hem de kiloma kilo katmış olacağım o yüzden en kısa sürede kilo vermem gerekiyor. Hızlıca ne kadar sürede spor ve çok sıkı diyet yaparsam ne kadar kilo verebilirim? Bunu da sırf motive olabilmek adına soruyorum çünkü mecalim kalmadı
Canım senin adına üzüldüm. Ama hiçbirşey imkansız değil emin ol. Bende aynı duruma geldim ve beslenme danışmanım bana aç kalmadan, stres olmadan sağlıklı kilo verirdi. İstersen sana da yardımcı olabilir.

Vallahi daha beter oluyor. Ben 7 kilo verdim ama yine de ideal kiloma ulaşmamıştım hamile kaldığımda. Doğumdan sonra bir haftada kilo verdim ama emzirme süt sağma filan derken neredeyse 2 katını geri aldım o ara dikkatli sağlıklı beslenseydim okadar olmazdı üstüne salınca aldı başını gitti.
Haklısınız. Bende menepoz da çok sıkıntı çektim. Şiştim de şiştim. Sonra Bi beslenme danışmanına denk geldim instagram da sağolsun. Aç kalmadan elim yüzüm çökmeden hallettik. Sağolsun gece gündüz hetşekilde ulaştım. Hem psikolojik destek verdi hem bedenen. Allah razı olsun.

X