Gebeliğe Hazırlık Protime women kullananlar buraya

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

dkugu

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
27 Eylül 2018
1.222
718
28
merhaba bayanlar 6 aydır çocuk istiyorum yani evlendiğimden beri 6 aylık evliyim pko vardı azalmış ama 2 ay adet olamadım en son tarlusal kullandım ve adet oldum. 3. Günü tahlillerim yapıldı. Doktor evet hormonlarda küçük dengesizlik var ama gebeliğe engel değil dedi kistler küçülmüş dedi
Daha sonfa bana bu ay kullanmam için önce DROSETİL Yani doğum kontrol hapı ve yanında prowomen verdi mayısa kadar düzenli adet olursan bana gelme ama mayısa kadar düzensizleşirse gel yine dedi. Yani mayısa kadar gebe kalırsına getirdi sanırım. Fakat anlamadığım nokta drosetil adlı ilaç doğum kontrol hapı prowomen yumurta arttırıcı gibi vitamin. Biri gebeliği oluşturmayacak. Bende doğum kontrol hapını kullanmak istemedim prowomen kullanmaya başladım sizce doğrumu ? Birde prowomen sadece kullananlar etkisini gördümü :)

merhaba bayanlar 6 aydır çocuk istiyorum yani evlendiğimden beri 6 aylık evliyim pko vardı azalmış ama 2 ay adet olamadım en son tarlusal kullandım ve adet oldum. 3. Günü tahlillerim yapıldı. Doktor evet hormonlarda küçük dengesizlik var ama gebeliğe engel değil dedi kistler küçülmüş dedi
Daha sonfa bana bu ay kullanmam için önce DROSETİL Yani doğum kontrol hapı ve yanında prowomen verdi mayısa kadar düzenli adet olursan bana gelme ama mayısa kadar düzensizleşirse gel yine dedi. Yani mayısa kadar gebe kalırsına getirdi sanırım. Fakat anlamadığım nokta drosetil adlı ilaç doğum kontrol hapı prowomen yumurta arttırıcı gibi vitamin. Biri gebeliği oluşturmayacak. Bende doğum kontrol hapını kullanmak istemedim prowomen kullanmaya başladım sizce doğrumu ? Birde prowomen sadece kullananlar etkisini gördümü :)
Merhaba, tahminim doktor doğum kontrol hapını adetinizi düzenlemek için vermiş olabilir, sonra hap bitince denemeye başladığınız zaman da vitamin takviyesine önceden başlamak faydalı diye de prowomen ı vermiştir, hakkınızda hayırlısı olsun.

Prowomen etkisini görmek için en az 3 ay kullanmalısınız.

Prowomenı başlama zamanı var mı kızlar adet öncesi sonrası mesela adetin 6. Günündeyim

Merhaba. Düzensiz adet görüyorum derken her ay 1 kez oluyor musunuz? Eğer durum böyleyse dr sadece görünürde pko teşhisi koyuyor. Yumurtaliklarin tavrı normal, sadece görünüşte pko ise sıkıntı yok.
Adet duzeniniz önemli bu noktada. Kaç günde bir adet oluyorsunuz?

Şöyle söylym son adetlerimi
Temmuz 1
Ağustos 30
27 eylül
21 ekim
10 kasım
30 aralık (tarlusal kullandım da oldum)
4 şubay (doğum kontrol hapı kullandım bitti ve oldum )

Temmuz 1
Ağustos 30
27 eylül
21 ekim
10 kasım
Arada ufak düzensizlikler olur ama bu tarihlerin araları uzun gibi. O yüzden dr un verdiği ilaçları ben olsaydım kullanırdım . çünkü emin olun tedavi olmadan çocuk da olmuyor.

mrb
Temmuz 1
Ağustos 30
27 eylül
21 ekim
10 kasım
mrb ne oldu sizin durum . bana da pro women verdi doktor . faydasını gördünüz mü

mrb

mrb ne oldu sizin durum . bana da pro women verdi doktor . faydasını gördünüz mü
Hayır canım paramda boşa gitti umutlarımda. Klomene başladık çatlatma iğnemide oldum 4.günüm bekliyorum inşallah hayırlı sonuç alacağım

2 aydan fazla kullanmıştım

Merhaba yaklaşık 1 aydır protıme women kullanıyorum ve iki gün önce gebe olduğumu öğrendim :)

Merhaba yaklaşık 1 aydır protıme women kullanıyorum ve iki gün önce gebe olduğumu öğrendim :)

Merhaba, doktor mu yazmıştı yoksa sürece destek olması açısından siz mi alıp kullandınız acaba? Tebrik ederim bu arada sağlıkla gelsin bebeğiniz.

Merhaba, sağlıkla kucağınıza alın inşallah 🌸bende 15 gündür kullanıyorum. Pco var bende. Sizin herhangi probleminiz varmıydı acaba. Bende bu ay için ümitliyim inşallah 🙆‍♀️

X