Premature Bebekler prematre bebeim periventrikler lkomalazi

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Sizin bebeginizin rahatsizligiyla ilgili yaziniza arastirma yaparken rastladim umarim hala aktif bi uyesinizdir cunku deneyimlerinize ihtiyacimiz var bizi neler bekliyo bilmiyoruz dunya basimiza yikildi eger bu msjim size ulasirsa faceden beni akler veya msj atarsaniz sevinir ozlem yegin yuzgec

Merhabalar. Acaba son durumlariniz nasil ? Bende 29 nisanda 36+4te dogum yaptim suphemiz var insaallah yoktur ama mahvoluyorum kizim hala kuvezde

Merhaba arkadaşım bebeğinin durumu nasıl benim bebegimdede aynı sorun var ve süreç nedir nasildir

Of bizdede ayni sorun var 3 yıldır fizik tedavi görüyor. Suan oturuyor emekliyor bide duvarda düz Demir yaptırdık onda yan yan yürüyor :mad:
Çok zor tedavi sureci ve beklemek. İnş hepimizin yavrusu iyi olur çocuğum 4 yasında bu arada

Arkadaşlar daha öncede bahsetmiştim. 25 ekimde 33+2 haftalık doğum yaptım. İkiz bebeklerimden birini kaybettim ve diğeride oksijensiz kalmasından kaynaklanan periventriküler lökomalazi teşhisi kondu. Buda beyaz cevher zedelenmesiymiş.Nörolog takibindeyiz bebeğim şu an 4.5 aylık ama tedavi süreciyle ilgili endişelerim var çünkü henüz hiç bir tedavi olmadı sadece sıkı kontrol ediliyor.Benimle aynı problemleri yaşayanlar varmı deneyimlerinizi ve bebeklerinizle ilgili bilgileri paylaşırmısınız.senağlama
Acaba çocuğunuzun durumu nasıl bizimde aynı teşhis yürüyormu inşallah yürüyordur

Arkadaşlar daha öncede bahsetmiştim. 25 ekimde 33+2 haftalık doğum yaptım. İkiz bebeklerimden birini kaybettim ve diğeride oksijensiz kalmasından kaynaklanan periventriküler lökomalazi teşhisi kondu. Buda beyaz cevher zedelenmesiymiş.Nörolog takibindeyiz bebeğim şu an 4.5 aylık ama tedavi süreciyle ilgili endişelerim var çünkü henüz hiç bir tedavi olmadı sadece sıkı kontrol ediliyor.Benimle aynı problemleri yaşayanlar varmı deneyimlerinizi ve bebeklerinizle ilgili bilgileri paylaşırmısınız.senağlama
Merhaba benim bebeklerim suan kuvezde bana da doktor pvl dedi.Sizin kalici bir hasar oldu mu? Kafam da karisti hastane de dogum yaptim.beynin oksijensiz kalmasindandolayi oluyormus bu.Hasgsne yuzunden mi acaba

ebrizm ebrizm merhaba hala aktif misiniz bizde pvl dendi müsaitseniz tecrübelerinizden faydalana bilirmiyim damdan düşenin halinden damdan düşen anlarmış kimse anlamıyor beni bende kimseyi anlamıyorum tecrübeli insanlar la konuşmak daha iyi

X