PluginBaby'nin başarı öyküsü...

vanillya

sensiz eksiğim..nefesim..
Kayıtlı Üye
7 Ağustos 2009
518
2
zayıflamaya başlarken başta büyük kararlılıkla başladım yani büyük inançla enaz 15 kilo vermeliyim diyordum kendi kendime.başları bayağı zorlandım ama daha sonraları midem küçüldü ve kendimi hiç diyette hissetmedim bile.

ilk olarak dedim kahvaltıda ve yemeklerde hem ekmeği hemde yiyecekleri çok az yiyeceğim diye.

kahvaltıda sadece bir dilim ekmek 3-4 zeytin bol bol sınırsız çiğ sebze (yani domates,salatalık,maydonoz v.b),bir ince dilim peynir ve yanında bir bardak yeşil çay içtim.
aradan iki saat geçtiğinde ise bir porsiyon meyvenin yanında 2-3 kaşık kadar yoğurt yedim.bundan 2 saat sonra ise az yağlı sebze yada haşlanmış et yemeği (tavuk,balık yada kırmızı et) (4-5 kaşık kadar yani 1 küçük kase civarı)
bi iki saat sonra yine meyve ve yoğurt yedim ki hem aç kalmadan zayıflayayım hem de metobolizmam hızlı çalışsın diye.bi 2 saat sonra tekrar aynı şekilde akşam yemeği yedim.yanında hiç yağsız nar ekşili limonlu yada sirkeli salata istediğim miktarda yedim.
yemekten sonra soda yada yeşil çay içtim.
yemekten 2 saat sonra ise bir porsiyon meyve daha yiyerek tamamladım ve tabiiki günde 1 saat yürüyüş ve jimnastik hareketleri de yaptım.benim asıl derdim basendi. o sorunu da yürüyüş ve pedal çevirmeyle çözdüm. tatlı ve abur cubur hiç yemedim..

30 mart 2009da başladığımda kilom 68di ve haziranın sonuna kadar 58 kiloya indim.haziranın 10undan 30una kadar kilo kaybı olmadı.daha sonra ise kilo verme hızı yavaşladı yani öncekine göre daha yavaş kilo verdim.ramazanda bile oruç tutarak zayıfladım.okullar 28 eylülde açıldığında 51 kiloydum ve herkes şok geçirmişti beni gördüğünde.

Bu arada yaşım 20 boyum ise 1.64 m

zorlu bir iş ama ben şunu anladım ki inanmayınca insanın başaramayacağı iş yok yeterki kendine inansın.ben şimdi diyorumki iyiki bu kararı zamanında vermişim ve kendime inanmışım.gerçekten başarılıyor ..
sevgilerimle :hooray:

canım tebriklerrr
inşallah bizde böyle başarı öyküleri yazarızzz
resim koysandın keşke

teşekkür ederim arkadaşlar opuyorumnanaktanama resim ekleyemiyorum sorun veriyor

tebrikler canım okurken ohaoldumsmile oldum bende suan diyetteyim sabah kahvaltı aynı bende 2 saat arayla yemek yiyirum ve meyve yerken yanında yoğurtta yiyorum aksam yemekten sonra yesilcay içiyorum demekki doğru yoldayım haftada 3 4 gün spor yapıyorum ama abur cubur değilde arada tatlı yiyorum sonucta hayatımın sonuna kadar tatlı neden yemeyim diyet gibi düşünmüyorum zaten bbu sekilde yeme alıskanlığı edindim abartmadan tatlımıda yiyorum tabi tatlıyla aran yoksa o baska sanslısın ozman

tatlıyı çok severim canım ama mecburen artık az yiyorum , meyveyle takviye yapıyorum.tabiiki çok abartmadan yiyebilirsin. diyetteyken çok özlediğimden şimdi bazen dayanamayıp arada çikolata yiyorum bende az yiyince tadı da daha güzel geliyor ..:kedi:

bence cikolata yemeyi en cok sen hakediyosun sağlımızı bozmucak kadar tadımlık yemektn de bişi olmaz zaten okadar da değil yani yoksa diyet işkenceye döner

tebrik ederim canım darısı vermek isteyenlerin başına resim koyabilseydin iyi olurdu ama olsun
seni tebrik ederim canım

aynı yaşlarda aynı kilolarda ve aynı boylardayız. ben de yaz tatilinden sonra okula döndüğümde 55 kilo olmak istiyorum,umarım senin kadar istikrarlı olurum.. tebriklerr

teşekkürler arklar.mor siyah canım önemli olan karar vermek zaten beni caydırmaya çalışan çok olmuştu sanki şu kadarcık yesen ne olur yada biraz ara ver diyete gibi ama insanın iradesi işte asıl burada devreye giriyor ve hiçbir gücün bu iradeyi kıramayacağını anlıyor

vallahi tebrik ederim:)
Basen için neler yaptın ben de aynı dertten muzdaribim, her gün yürüyorum ama bişey değişmiyor, acaba daha neler yapmam gerekir?
ayrıca yaşıtız ve boylarımız neredeyse aynı

Son düzenleme:
teşekkür ederim canım.basen için çok tempolu yürüdüm hızlı hızlı acayip ter atıyor insan ve bacakları ağrıyor ki buda işe yarıyor.birde şu parktaki pedal çevirme aletinde hergün enaz yarım saat pedal çevirdim.yani yarım saat tempolu yürüyüş yarım saatte pedal çevirme.bunu yapamadığım günler ise evde yerde yatarak 15 dklık periyotlarla 30 ile 60 dk arası pedal çevirdim.bide bu yatarak pedal çevirme hem basene hemde göbeği eritmeye çok faydalı.resmen yanıyor göbeği insanın ki bende fazla göbek olmamasına rağmen dümdüz oldu karnım.

canım teşekkür ederim ben hergün tempolu yürüyorum faydasını gördüm inceldi biraz basenlerim ama pedal çevirmeyi de deneyeceğim inşallah kurtulurum bu basenlerden :eek:klava:

tebrik ederim arkadasimm.bende basladim.insallah bize de yazmak nasip olur ...biraz da irade

bende okuyorum canım ama yanıma meyve götürerek çözmüştüm bu işi kuru meyve taşıyabilirsin yanında yada aynı miktar meyveleri gelince yiyebilirsin ben genelde 7den sonra yemek yemiyordum ama meyveyi geçte yiyordum önemli olan az yemek zaten az yedikten sonra saati önemli deil o kadarda

X