Ovulasyondan Sonra Progesteron Hapı Kullanımı

kelebek12

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Aralık 2008
19
0
Merhaba,

Ovulasyondan sonra 10 gun boyunca progesteron hapı kullanıp 2 gun sonra adet olmayan ama idrarda gebelik testinde negatif olan ve adet olamamış olan var mı aranızda?(Bu arada adetlerim hep düzensiz ama doktor progesteron hapının adetlerimi düzenleyeceğini söylemişti)

canım benim bilgim yok ama bunu doktormu veriyo ovulasyondan sonra bebeğin tutunmasını mı sağlıyo

Doktor veriyor Yumurtlama zamanı doktora gidiyorsun Yumurtlamak üzeresin diyor iki gün içinde ya da yarın (Yumurtlama durumuna göre) progesteron hapını kullan diyor Eğer hamilelik varsa tutunsun yoksa da adetini düzenleriz, daha erken adet olursun dedi Ama ben 10 gün kullandım iki gün geçti Test yaptım, negatif Bugün 6.gün doldu Hala adet olmadım Ama belirtileri de hissediyorum Yani progesteron hapına rağmen yine gecikti adetim ya, pes diyorum

Ben de progesteron kullanıyorum 10 gün..Doktorum tutunabilsin diye vermişti.Hap bittikten sonra en geç 6 gün sonra adet oluyorum..Bu değişebiliyo tabi 2-3 gün sonra olduğumda oluyo ama en fazla 6 gün sürdü şimdiye kadar..

X