Anket öss sizce gerekli mi?

öss sınavı sizce gerekli mi?

• evet,gerekli

OY: 6 46,2%
  • hayır,gerekli değil.

OY: 7 53,8%

• Ankete Katılan
    13
üniversite için bir sınav gerekli . çünkü bir şekilde eleme yapılması lazım. sadece okul notlarına bakarak bunu yapamazlar. ya da ünv lerin kendi sınavını yapmasıyla adaletli bir yerleşme olmaz.

yanlış olan bunu tek sınavla halletmeye çalışmak.

evet gerekli.
o kadar insanın hepsi üniversiteye giremeyeceğine göre (en azından aynı seviyedeki üniversitelere giremeyeceğine göre) bir şekilde eleme yapılmalı. tamamen iyi bir eleme olmuyor tabiki, bir anlık hastalık, heyecan gibi faktörlerle iyi, çalışkan insanlar kötü puan alabiliyorlar, ama daha iyi bir çözüm olmadığına göre şimdilik, en iyisi bu. :kahve:

gerekli olduğunu sanmıyorum...çünkü yurtdışındabile yeteneği olanbi çok kişiş bu sınava girmeden başarılar yaratabiliyor ..zaten bu hükümet öss ve dershane olayını yavaş yavaş kaldırma eğiliminde olması gerekende o..

gereklı degıl okuldakı durumuna gore yerlesebılmelı bence unıversıteye bu konuda mantıklı duzenlemeler yapılsa ne ıyı olurdu dıymı

gerekli olduğunu sanmıyorum...çünkü yurtdışındabile yeteneği olanbi çok kişiş bu sınava girmeden başarılar yaratabiliyor ..zaten bu hükümet öss ve dershane olayını yavaş yavaş kaldırma eğiliminde olması gerekende o..

ben tam tersini düşünüyorum
geliştirdikleri politikalarla artık ilk okul öğrencileri bile dersanelerde a.s

öss konusuna gelince tabikide sınav gerekli
türkiyede öğrencinin okulda aldığı nota göre yerleştirme adil olmaz :1no2:
sınav şart a.s

bence gerekli bir sekilde eleme yapilmasi sart
keske hic strese girmeden okul basarisina göre yerlesme olsa ama oda bizim ülkemizde adil olmaz

X