K.B.B. - Kulak-Burun-Boğaz Orta Kulak iltihabı - Kolesteatom

çok tesekkür ederim cevabın için,valla bende neden eridi bilmiyorum hiç bir agrım ve akıntım yok doktor odiometri çektirtti %28 bir işitme kaybı varmış zarda çökme var dedi birde kemikçiğin bir tanesi erimiş tamamen dedi ameliyat gerekiyomuş.doktorada pek güvenemedim açıkçası bunları söyledi ameliyat yapıcaz dedi ama kulagımla ilgili nasıl bir ameliyat uygulayacagını anlatmadı önce beni anesteziye yönlendirdi sonuçları al ona göre detaylı bir şekilde ameliyatla ilgili konuşcaklarmış.ama bana göre bu biraz ters degılmı.önce bi anlat nasıl bi uygulama yapıcaksın bu ameliyatın basarısı nedir riskleri nedir degılmı.belki ben kabul etmicem ameliyatı yanlışmıyım.niye önce anestezi yaptırıyımki.ve şu an gercekten çok korkuyorum ameliyat olmazsam ilerde bana daha büyük sorunlara yol acarmış.bu doktor benim ilk gittiğim doktordu.o yüzden baska bir doktorada görünmek istiyorum.eger oda ameliyat şart derse o zaman olurum.sen kime olmuştun canım sakıncası yoksa yazarmısın iyiy bir doktor arıyorumda.tekrar çok tesekkürler

Çok geçmiş olsun yaa :çok üzgünüm:
Canım ben ilk gittiğin doktora ameliyat oldum ve herşeyimi orda yaptırdım başka yere gitmedim açıkcası kafam karıssın istemedim ..
seni neden hemen anesteziye göndermiş anlamadım ..
Hangi tahlilleri yaptın canım ?
Korkuyorum demişsin korkulcak bişi yok canım inan hiç duymuyosun bile yerimseniben
Özel mesajla msn adresimi yazdım canım sana eklersen ordan konusuyoruzz olurmu ?
Görüşmek üzere acil şifalar a.s.

Çok geçmiş olsun yaa :çok üzgünüm:
Canım ben ilk gittiğin doktora ameliyat oldum ve herşeyimi orda yaptırdım başka yere gitmedim açıkcası kafam karıssın istemedim ..
seni neden hemen anesteziye göndermiş anlamadım ..
Hangi tahlilleri yaptın canım ?
Korkuyorum demişsin korkulcak bişi yok canım inan hiç duymuyosun bile yerimseniben
Özel mesajla msn adresimi yazdım canım sana eklersen ordan konusuyoruzz olurmu ?
Görüşmek üzere acil şifalar a.s.

çok tesekkür ederim ekledim seni görüşmek üzere

Kabul ettim canım görüşmek üzere a.s.

slm seyhan konuşmayalı uzun zaman oldu canım öncelikle nasılsın 2. ameliyatını oldunmu ve neler oldu değişen bişeyler olmuştur umarım , benim yiğenim 2 ay kadar önce 6 saat süren bir operosyon geçirdi sonuçlar iyiydi taki düne kadar bu arada bu ameliyatı izmirde yaptırdık bu alanda başarılı olduğunu duyduğumuz bir dr ya tekrar iki gündür akıntı başladı ve sonuç üzüntü öfke sinir daha bürsürü şey tekrar antibitotik vb ilaçlara başlandı şaştık artık ne yapıcağımızı ya:çok üzgünüm:

meraba kızlar öncelikle bu hastalığı geçiren herkese acil şifalar diliyorum bende orta kulak iltihabı olmuşum ilk üç gün çok ağrı çektim.İlaçlarımın bugün son günü. Ben de önümüzdeki hafta kontrole gidicem. Doktorun geçmiş demesini çok istiyorum :KK5: inşallah bu sorunu atlatabilirim.

selam arkadaşlar benim kızımda 6 yaşında iki defa kolesteatom ameliyatı oldu şimdi kontrollerinde yine nüks görünüyo 3. ameliyatı olan varmı yada bu hastalıktan kurtulan tamamen iyileşin geçen yıl iki kez ameliyat oldu zaten şimdi yine ameliyat diyecekler ne zor hastalıkmış allah beterinden korusun tabi ama bilgisi olan cevap yazarsa sevinirim herkese geçmiş olsun

Öncelikle geçmiş olsun acil şifalar inşallah..
Yaklasık 2 ay önce bende kulagımdan ameliyat oldum.
Sol kulagımdan iltihap akıyodu sarı renkli kötü kokulu idi.KEsinlik su yasak a.s
ßanada kemikcik zincirleri erimeye başladı demişlerdi hemen ameliyata karar verdik ve 2.5 saat süren bi operasyon gecirdim ..
ameliyatımdan sonra 2 günde bir kontrollerim oldu ama şimdi Ayda 1 kere kontrollerim başladı hayırlsıyla bu cuma aylık ilk kontrolüme başlıyoruzz.
gerçekten ihmal edilmemesi gereken bi konu azda olsa akıntı olsa lütfen doktora gidin hiç ihmal etmeyin allah korusun damarları eritir beynine dogru gider.
Lütfen ihmal etmeyin..
Allahım hasta olanlara acil şifalar ver saglıgımıza bir an önce kavuştur bizi. .............

uzun zaman olmuş ama banada bilgi verir misiniz.bende mastır kemik iltihap dolu ve kolesteatom var.başka bisey yok.isitme kaybı oldu mu görüntü nasıl ?

selam arkadaşlar benim kızımda 6 yaşında iki defa kolesteatom ameliyatı oldu şimdi kontrollerinde yine nüks görünüyo 3. ameliyatı olan varmı yada bu hastalıktan kurtulan tamamen iyileşin geçen yıl iki kez ameliyat oldu zaten şimdi yine ameliyat diyecekler ne zor hastalıkmış allah beterinden korusun tabi ama bilgisi olan cevap yazarsa sevinirim herkese geçmiş olsun

geçmiş olsun.son durum nasıl? bende kolesteatom teşhisi kondu.isitmem normal ve kemikler normal bilgi verir misiniz

Merhaba arkadaşlar benim esim kolesteatom dan 5 nci ameliyatinu olacak yuz felci gecirdi en son ameliyatinda beyninde disari su akitildi ve 9 gün yatakdan kalkamadi cok agir bir ameliyat gecirdi beynine cok yakindi ve simdi 3 sene ustune yine tekrarlari hic bir tedavisi yada herhangi bir çözümü yok profoser nazim korkuta gidiyoruz devamli o cikacak biz temizleyecegiz dedi en son konusmamizda ve gittigi yere kadar dedi iki kizim var bi 9 aylik biri 3 bucuk yasinda dua edin Rabbim herkese sifa versin bende bu hastaligi yaşayanları cok merak ediyordum acaba ne zamana kadat ameliyat olmus olabilirler allah dermansiz dert vermesin kimseye.

Merhaba hanımlar, öncelikle Allah acil şifalar versin.
19 yaşında arkadaşım kolesteatomla uğraşıyor. Küçüklüğünden beri var.
Ameliyatın tekrarlaması dışında ne gibi riskleri var acaba bilgilendirebilir misiniz? Allah korusun, sağlam yatıp felçli uyanma gibi riskler var mıdır?

Uykusuz bezelye merhaba esim en agir ameliyatini oldu 3 sene önce sol tarafin felc olur dediler ama elhamdulillah olmadi suana kadar bu hastalikdan kötü bir durum yasayan olmamos cok arastirdim bir tedavisi de yok o cikacak ameliaytal alinacak kendi kendine kurulabiliyormys inşallah bizimkide diger hastalarinda kurur ve kurtuluruz allah acil sifalar versin

Uykusuz bezelye merhaba esim en agir ameliyatini oldu 3 sene önce sol tarafin felc olur dediler ama elhamdulillah olmadi suana kadar bu hastalikdan kötü bir durum yasayan olmamos cok arastirdim bir tedavisi de yok o cikacak ameliaytal alinacak kendi kendine kurulabiliyormys inşallah bizimkide diger hastalarinda kurur ve kurtuluruz allah acil sifalar versin

Allah razı olsun içimi rahatlattınız.
Arkadaşım sürekli gidiyor kontrollere doktor 2 sene evvel ameliyat demişti ama 18 yaşından küçük diye yapılmamıştı. Şimdi ameliyat için acele edilmesine gerek yok deniyor ama internetten araştırınca da menejite, felce yol açar gibi çok şeyle karşılaşıyorum gözüm korkuyor açıkçası
Tekrardan teşekkürler, Allah acil şifalar versin

Merhabalar benim de annem malesef bu hastalığa yakalandı. Geçen sene 9 saat süren bir ameliyat sonrasında bu sene yine nüksetti. Tekrardan ameliyat olması gerekiyor. Doktor ameliyat için eylüle randevu vermişti ancak annemin 2 gün önce kulak arkasında şişlik oluştu. Ve bu şişlik uç sonrasında bugün patlamış. Doktoru da ameliyatı ağustos başına doğru alabilme ihtimalinden bahsetmiş. Elimiz kolumuz bağlı öylece bekliyoruz doktorun aramasını. Gerçekten çaresizlik, bilgisizlik zor bi şey beklemek daha zor zaten. İnanılmaz korkuyorum. Çok araştırdım bu hastalığı, ciddi bir hastalık olduğunun farkındayım da beyinde apse yapması, felç , nadiren de olsa ölüm ihtimali kafamdan asla çıkmıyor. Yani internette yazılan bazı şeylerin abartı olduğunun da bilincindeyim ama hep kötü şeyler düşünür oldum en küçük ihtimalleri bile. Bu hastalık ne kadar ileri gidebilir? Doktor 3. ameliyatın bile çok tehlikeli olduğunu söylerken daha önce beyinde apse, felç vs tarz bir şey gelen var mı ? umarım yoktur. İnternette bu hastalığın tekrarlayabildiği yazarken, Doktor bu hastalığın tekrarlama gibi bir durum olmadığını, iyi temizlenemediğini, küçüçük de olsa bir iltihabın kalmış olabileceğinden dolayı tekrarladığını savunmakta.

Bu şekilde olduğunda bile bu sefer doktora olan güven gidiyor.

Düşüncelerinizi bekliyorum.

Merhaba arkadaşlar bende de bu hastılık vardı yeni ameliyat oldum(1 bucuk ay kadar oldu).Doktor tamamen temizlediği söyledi.bir daha tekrarlama gibi bi durum yokmuş.Sadece iyi temizlenmesi son derece önemli.Devlet hastanelerine gittim hepsi bana yüz felci olursun cok ilerlemiş dediler.Yaşımda 23.Gercekten cok ilerlemiş.Ameliyatta hepsi temizlendi ama işitme de kayıp oldu sağ tarafta.onun yerine teflon koydular işitmeyi düzeltmek için.bekliyorum zamanla düzelebilir dedi doktor.Bu hastalıkta en önemli şey hekimlerin anatomi biligisi.en son özel hastanede bir doktor buldum hem kulak burun boğaz cerrahı hem de estetik cerrah.cok güven verdi hiç bi sorun olmadan tamamen temizlendi hastalık.1 haftada tamamen ayağa kalktım.şimdi işitmeyi düzetlmeyi bekliyorum.Cok ilerlemeden ameliyat olmayı herkese şiddetle öneririm.İlerleyince hem işitme sorunu artıyor hemde risk artıyor.Benim cok ileri oldugu için beyine kadar girmişlerdi.Ama tamamen düzeldi allaha şükür.İsteyen herkeze hekimi tavsiye edebilirim.Çok önemli bir hastalık.ve ilerlemesi de hızlı.

Merhaba arkadaşlar bende de bu hastılık vardı yeni ameliyat oldum(1 bucuk ay kadar oldu).Doktor tamamen temizlediği söyledi.bir daha tekrarlama gibi bi durum yokmuş.Sadece iyi temizlenmesi son derece önemli.Devlet hastanelerine gittim hepsi bana yüz felci olursun cok ilerlemiş dediler.Yaşımda 23.Gercekten cok ilerlemiş.Ameliyatta hepsi temizlendi ama işitme de kayıp oldu sağ tarafta.onun yerine teflon koydular işitmeyi düzeltmek için.bekliyorum zamanla düzelebilir dedi doktor.Bu hastalıkta en önemli şey hekimlerin anatomi biligisi.en son özel hastanede bir doktor buldum hem kulak burun boğaz cerrahı hem de estetik cerrah.cok güven verdi hiç bi sorun olmadan tamamen temizlendi hastalık.1 haftada tamamen ayağa kalktım.şimdi işitmeyi düzetlmeyi bekliyorum.Cok ilerlemeden ameliyat olmayı herkese şiddetle öneririm.İlerleyince hem işitme sorunu artıyor hemde risk artıyor.Benim cok ileri oldugu için beyine kadar girmişlerdi.Ama tamamen düzeldi allaha şükür.İsteyen herkeze hekimi tavsiye edebilirim.Çok önemli bir hastalık.ve ilerlemesi de

Merhaba arkadaşlar bende de bu hastılık vardı yeni ameliyat oldum(1 bucuk ay kadar oldu).Doktor tamamen temizlediği söyledi.bir daha tekrarlama gibi bi durum yokmuş.Sadece iyi temizlenmesi son derece önemli.Devlet hastanelerine gittim hepsi bana yüz felci olursun cok ilerlemiş dediler.Yaşımda 23.Gercekten cok ilerlemiş.Ameliyatta hepsi temizlendi ama işitme de kayıp oldu sağ tarafta.onun yerine teflon koydular işitmeyi düzeltmek için.bekliyorum zamanla düzelebilir dedi doktor.Bu hastalıkta en önemli şey hekimlerin anatomi biligisi.en son özel hastanede bir doktor buldum hem kulak burun boğaz cerrahı hem de estetik cerrah.cok güven verdi hiç bi sorun olmadan tamamen temizlendi hastalık.1 haftada tamamen ayağa kalktım.şimdi işitmeyi düzetlmeyi bekliyorum.Cok ilerlemeden ameliyat olmayı herkese şiddetle öneririm.İlerleyince hem işitme sorunu artıyor hemde risk artıyor.Benim cok ileri oldugu için beyine kadar girmişlerdi.Ama tamamen düzeldi allaha şükür.İsteyen herkeze hekimi tavsiye edebilirim.Çok önemli bir hastalık.ve ilerlemesi de hızlı.
Hekiminiz kimdi nerede oldunuz ameliyat

X