Ön dişte aşınma çiziği? Lütfen yardım :(

Donimelo

🦄
Kayıtlı Üye
26 Ekim 2015
510
829
Merhaba hanımlar, ablalarım. Ben 20 yaşında bir kızım ve bu ana kadar hep dişlerime çok dikkat ettim ama diş yapım hep sarıydı ve dişlerimin altı hep şeffaftı ama sadece 1 tane çürüğüm oldu bu ana kadar yani cidden dikkat etmeye çalıştım hep, hayatımda ilk defa geçen yıl dişçiye gittim o da yirmilik dişim ve çürük dişim içindi( şimdi ise daha sık gitmem gerektiğini anladım). Sorunum ise, yıllardır olan çok takmadığım ama gün geçtikçe kafama takılan bir dişim var en önde olan sağ dişim üstünde iki tane çizik var boydan boya değil ortada ve aşınmış gibi ama hiç bi karartı bi çürük yok ışıkta görülüyor dokununca da anlaşılıyor ,sanki çok sert fırçaladığım için mi böyle oldu diye düşünüyorum( şimdi yumuşak fırça ve sensodyne promine kullanıyorum) ablalarım ne yapabilirim yarın dişçim var ama kafaya takmaktan ya da dişimi bu yaşta aşırı ağır işlemlerden geçebileceği için korkuyorum çünkü şu an diş yapımı da seviyorum. Önceden sadece 1 çizik vardı şimdi 2 tane olunca sanki dişim çok zarar görmüş gibi hissediyorum. Korumanın bir yolu var mıdır?

Benim de dişlerim çok hassas aşınma oldu ön iki dişimde. Dişlerime iyi bakmama rağmen neden aşındığını anlayamamamistim. Doktora gittim asitli şeylerden bu durumun olacağını söyledi. Çok limon yiyordum vs. Ondan olmuş. Benimki çizik değil de böyle ön dişlerimin alt tarafı dalga dalgaydı. Kompozit dolgu yaptırdım dalgalı olan yerleri düzelttirdim. Sizin çizik olmasının sebebi dişlerinizi sıkıyor oluşunuz olabilir. Bunun da çözümleri var gece plak takmak gibi. Doktorunuz sizi yönlendirir . Geçmiş olsun

Çok teşekkür ediyorum şu an dişlerimi korumam bile yeterli kompozit dolg ne kadar oldu yaptıralı memnun musunuz? Tekrardan teşekkür ediyorum 💗
Benim de dişlerim çok hassas aşınma oldu ön iki dişimde. Dişlerime iyi bakmama rağmen neden aşındığını anlayamamamistim. Doktora gittim asitli şeylerden bu durumun olacağını söyledi. Çok limon yiyordum vs. Ondan olmuş. Benimki çizik değil de böyle ön dişlerimin alt tarafı dalga dalgaydı. Kompozit dolgu yaptırdım dalgalı olan yerleri düzelttirdim. Sizin çizik olmasının sebebi dişlerinizi sıkıyor oluşunuz olabilir. Bunun da çözümleri var gece plak takmak gibi. Doktorunuz sizi yönlendirir . Geçmiş olsun

X