Ön Diş Ayrıklığım :(

boncuukgooz

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
16 Ağustos 2016
255
85
Merhaba arkadaşlar 24 yaşındayım ön iki dişim ayrık tedavisini yaptırmak istiyorum gittiğim doktorlar ailem ve çevrem ayrık diş iyidir kısmettir böyle güzel duruyor diye nasihatlar övgüler yağdırsalar da ben bu durumdan memnun değilim konuşurken ''Ş'' harfini ıslık çalar gibi çıkarıyorum, fotoğraflar da dişlerimi göstererek gülemiyorum :KK43: birkaç doktora danıştım ortodontik tedavi yöntemi sundular fakat bunun kaplaması, tel takılması, yaprak kaplama gece takılan damaklık ile birleştirme vs vs öneriler var fakat ortodontik tedavi yönteminden bahseden diş hekimi öğrencim özel de çalışıyor ve uygun fiyat da sunmayacağına eminim birkaç hafta sonra randevu alacağım kendisinden.

Sizin fiyatlar hakkında bilginiz var mı? devlet yada özel de fiyat tedavi vs yada benim gibi sorun yaşayan arkadaşlar ve yaptırdıkları tedaviler varmı?
Şimdiden teşekkür ederim :KK200:

Rahatsız ediyorsa yaptırmalısın bence,ben 36 yaşındayım,alt çenem önde benim,20 li yaşlarımda yüzüm toplu olduğundan çok gözüme batmıyodu bu durum ama yaş ilerledikçe yüzüm çöktü ve çenemde ki bozukluk daha belirgin hale gelmeye başladı.Haftaya ortodonti tedavisine başlıyorum ve 16 bin ödeyecem.Zamanında yaptırmadığıma o kadar pişmanım ki ben,tereddüt ettiğini görünce yazmadan edemedim.Demem o ki yaşın genç,şu an problem olmasa bile ilerleyen yaşlarda o ayrıklık büyüyecek ve seni daha da rahatsız edecek.Maddi durumun yeterliyse bence kesinlikle yaptır,senin tedavin benimki kadar tutmaz benimki çok komplike bir sorun çünkü.Herşey gönlünce olsun

Ben özelde taktırdım her ay kontrolü var zaten. Gece damaklığı tel tedavisinden sonra oluyor. Dişlerin sabitlenmesi hemen bozulmaması için. Ama telden sonra damaklik süreci hiç bişey degil zaten. Sonuç mükemmel olunca o süreçler hiç gözünde olmuyor ayrıca hızla geçiyor zaman.

ben özele yaptırdım 16 yada 18 yaş olmali o yaştan sonra devlette takılmıyor dediler bana. 1 yıl gibi kısa bir sürede tüm dislerim düzeldi yakında tellerim cikicak. bence mutsuzsan düzeltir. banada hep şans dediler sevimli duruyorsun dediler ön dişleri ayrık olan zengin olur dediler ama 27 yılda bir fayda göremedim ön dişlerimin ayrıkligindan :KK43:

Bildigim kadariyla Ordodontik tedaviye gerek kalmadan özel diş merkezleri bu sorunu gideriyolar. Ben ve ablamda da var on diş ayrılığı ablam yaptırdı. Ben pek düşünmüyorum açıkçası. Kaplama şeklinde oluyo sanırım.

Karar verebildin mi canım? Tedaviye başlandı mi? Bende de aynı sorun var ve ne yapacağımı bilemiyorum ☹️

sorun sadece öndeki iki dişse tel taktirmaya gerek yok benimde ön iki disim ayrık 18 yaşımda kaplama yatırmıştım bi nevi dolgu cok güzel olmuştu şimdi o dolgu zamanla biraz eridi ama tam olarak erimedi az ayriklik var dişçiye gittim ama sıra gelmiyor devlette önem sırasına koyuyorlar çünkü

Ben de sadece ön dişlerimi yaptıracağım. Benim de çevrem çok tatlı yaptırma falan diyor ama aynaya baktıkça veya fotoğraflarda ciddi rahatsız oluyorum. Bana arkadaşım zamanında küçücük diş aralığını neden yaptırdın dediğimde “aynaya her baktığımda rahatsız olacağıma bir kez yaptırıp kurtuldum kendi içimde çok mutlu oldum” demişti. Bence de başkalarını rahatsız etmese de seni rahatsız ediyor oluşu yeterli bi faktör. Fiyat konusunda ise Zirkonyum kaplamaya diş başı 700 tl, porselen kaplamaya ise 420 tl dediler. Bildiğim kadarıyla acısız bir yöntem ki acı da çeksem yaptırmaya değer güzelleşecem sonuçta :halay:

Benimde üst dişlerim de ayrıklık vardı. Bonding yöntemiyle yaptırdım gayette güzel oldu tavsiye ederim.

Tel tedavisinden hiç çekimme ve en erken şekilde yaptır. Okan üniversitesi diş hastanesini tavsiye ederim. Çünkü burası fiyat olarak özellerden daha uygun ve daha güvenilir. Burası Özel üniversite hastanesi. Devlete hastanelerine sakın gitme. bana 15 diyen oldu 10 diyen oldu. 6 ya taktırdım. Bir araştır karar verirsen daha detayli bilgi veririm

X