Ölü diş beyazlar mı?

Minirainer

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
15 Kasım 2012
212
367
Arkadaşlar benim dişlerim normalde sarı değil ama sağdaki köpek dişim ve yanındaki çok sarı ve giderek sararıyorlar.

Doktor bu dişler ölmüş, gün geçtikçe daha çok sararacaklar ve lamine kaplama yapmalıyız dedi. Lamine de çok pahalı, şu aşamada karşılayamam.

Ölü dişi olup da böyle bir sıkıntı yaşayan ve çözüm bulabilen var mı?

Sırf sarı diye mi ölü diş dedi? Yani çürük vs röntgen cekti mi kökünü? Lamine kaplama estetik olarak güzel duruyor ama kullanisi iyi degil.Yani ısırarak yeme vs sıkıntılı demisti benim dişcim.Yuzeysel olarak temizletmeyi düşündünüz mü? Ya da bu konuda ürünler var diş beyazlatma gibi.Baska bir dr daha danisin bence.

O dişlerde çürük var mı veya daha önce kanal tedavisi yapıldı mı? Eğer dişleriniz dışarıdan sağlıklı gözüküyorsa ve kök ucunda bir patoloji yok ise ölü denilen dişlerine vitalite cihazı dediğimiz bir cihaz ile bakıldı mı? Eğer cihaza tepki vermiyorsanız dişin canlılığını yitirmiş demektir ve dişleriniz beslenemediği için sararması normal. Bu dişlerinize kanal tedavisi yapılıp ardından kanal tedavili dişlere yapılan beyazlatma ajanları ile beyazlatılması mümkün. Geçmiş olsun. :)

O dişlerde çürük var mı veya daha önce kanal tedavisi yapıldı mı? Eğer dişleriniz dışarıdan sağlıklı gözüküyorsa ve kök ucunda bir patoloji yok ise ölü denilen dişlerine vitalite cihazı dediğimiz bir cihaz ile bakıldı mı? Eğer cihaza tepki vermiyorsanız dişin canlılığını yitirmiş demektir ve dişleriniz beslenemediği için sararması normal. Bu dişlerinize kanal tedavisi yapılıp ardından kanal tedavili dişlere yapılan beyazlatma ajanları ile beyazlatılması mümkün. Geçmiş olsun. :)

Çok teşekkür ederim. Çürük yok doktorun demesi diş sağlam. Dolgu ya da kanal tedavisi de yok. Daha önce ortodonti tedavisi olmuştu. Doktor basıdan ölmüş olabilir dedi. Kanal yapmak istemedi. Gerçi kanal yaptırdıktan sonra biraz daha fazla verilip lamine diş yaptırılabilir.

Sadece renginden dolayı bir dişe lamine yaptırtmanızı önermem, ölü dişleri de beyazlatmak için çeşitli yöntemler var. Fakat ölmüş bir dişe her halükarda kanal tedavisi gerekeceğini düşünüyorum (kanal tedavili diş de yine de beyazlatılabilir), başka bir diş hekimine daha danışın isterseniz.

Sırf sarı diye mi ölü diş dedi? Yani çürük vs röntgen cekti mi kökünü? Lamine kaplama estetik olarak güzel duruyor ama kullanisi iyi degil.Yani ısırarak yeme vs sıkıntılı demisti benim dişcim.Yuzeysel olarak temizletmeyi düşündünüz mü? Ya da bu konuda ürünler var diş beyazlatma gibi.Baska bir dr daha danisin bence.

Yok, detaylı baktı. Film de çekildi. Sol köpek dişim implant. Yani şekil olarak da renk olarak da sağ köpek dişim farklı duruyor. Lamimeyle görünümü de rengi de eşitleyebiliriz dedi.

Valla 7 yıl ortodonti tedavisi gördüm, ısırarak bir şey yemeyi unuttum. Çok masraflı geldi açıkçası tek diş için 2000 TL gibi bir fiyattan bahsetti.

Ortodontiden sonra şekil düzeldi ama bu sefer de ölü dişler, renk değiştiren diş etleri çıktı başıma. :KK43:

ölü derken çürük mü?

benim de köpek dişlerim diğer dişlerime göre daha sarı. bunun genel bi durum olduğunu okumuştum bi yazıda. yani çürük vs yoksa beyazlatma işlemi yaplabilir ya da olduğu gibi bırakılabilir.

ölü derken çürük mü?

benim de köpek dişlerim diğer dişlerime göre daha sarı. bunun genel bi durum olduğunu okumuştum bi yazıda. yani çürük vs yoksa beyazlatma işlemi yaplabilir ya da olduğu gibi bırakılabilir.

Yok ölü diş sağlam olabiliyor. Yani acı, ağrı hissetmiyor diş. Soğuk sıcak hassasiyeti de olmuyor. Bildiğiniz ölü ama duruyor. :)

Bir dişe ölü denmesi sinirlerinin canlılığını kaybettiği anlamına gelir.Bu durumda o dişe canlılık testi yapılır.Eğer canlı değilse mutlaka kanal tedavisi yapılır ,arkasından da dişi içerden beyazlatma işlemi yapılır ve beyazlar.

X