Nişanlımın ısrarla aile apartmanında oturmak istemesi

evet oldu. nişanı attım, her yerden engelledim. hala başka yerlerden ulaşmaya çalışıyor. benim içimde de tamamen bitmedi ama tek bu konuda da değil birçok konuda aklıma yatmayan yerler var :KK43:
Nasıl rahat edip mutlu olacaksan öyle davran canım arkadaşım. Ama bu şekilde rahatsız etmesi doğru değil.
En doğru kararı yine sen vereceksin.

Sakin ama sakin cayma dusuncenden.Kendi ailen bile olsa bir suru sorunlar yasaniyor.Tecrube ile sabittir.O zannediyor ki ayni apartmanda olunca hersey gulluk gulistanlik olacak.Ama hersey oyle degil.cok ornekler var.Basinda tavrini koy.Beyefendi koymus siz de yumusamayinca size acindiracak kendini.Bu saatten sonra ayri da oturunca en ufak bir sey de iste ondan oldu falan diyecektir.

Ayni sehirde yasamamak daha kotu mecbur yatili kalirlar o zaman.
benimki kendi evinden başka yerde kalmıyor geliyorlar arada arada çok bir mesafe yok zaten aksama gidiyorlar kalamam ben uyuyamam diyo. geleceği ayda yılda bir olur max o kadar da batmaz ama aynı şehirde olsak eminim ki her hafta görüşmek ister

benimki kendi evinden başka yerde kalmıyor geliyorlar arada arada çok bir mesafe yok zaten aksama gidiyorlar kalamam ben uyuyamam diyo. geleceği ayda yılda bir olur max o kadar da batmaz ama aynı şehirde olsak eminim ki her hafta görüşmek ister
Ben evli degilsiniz sandim. Sansliymissiniz gelip aylarca kalanlar var sehirlerinizde yakin sanirim gelip gitmek problem olmuyor.

Ben evli degilsiniz sandim. Sansliymissiniz gelip aylarca kalanlar var sehirlerinizde yakin sanirim gelip gitmek problem olmuyor.
yok evli değiliz nişanlıyız da nişanlım benim şehrimde yaşıyor oğlunun evine gelip kalmıyor akşama gidiyor o kadar nişan oldu vs yok dedi kalamam dedi evet yakın ankara İstanbul. gelip aylarca kalsın istemezdim herhalde. ama 1 hafta vs kalsa sorun eder miyim bilmiyorum

yok evli değiliz nişanlıyız da nişanlım benim şehrimde yaşıyor oğlunun evine gelip kalmıyor akşama gidiyor o kadar nişan oldu vs yok dedi kalamam dedi evet yakın ankara İstanbul. gelip aylarca kalsın istemezdim herhalde. ama 1 hafta vs kalsa sorun eder miyim bilmiyorum
Boyleleri evlenince kiymete bindiriyorlar ogullarini dikkatli ol.

Herkese iyi akşamlar. Yalnızca bu soruyu sorabilmek için hesap açtım. Nişanlımla yaklaşık 1 senedir devam eden bir ilişkimiz var. Birbirimizi bu süre zarfında neredeyse hiç kırmamış bile olabiliriz. Genel olarak gerçekten iyi giden bir ilişkimiz vardı ancak ilişkinin en başında bir konu olmuştu ve bana söz vermişti. Aile apartmanında yaşama konusunda ilk konuştuğumuz zamanlarda konuşmayı bitirmiştik. O zaman yeniden başladığımızda bana eğer her şey yolunda giderse aile apartmanı konusunda üzerime gitmeyeceğini ve bu anlamda fedakarlık edeceğini söyleyip söz vermişti. Aile apartmanında annesiyle babası, erkek kardeşi ve yengesi yaşıyor. Bir tane de kız kardeşi var ama o evli değil. Ben kesinlikle aile apartmanında yaşamak istemiyorum. Evet herkesin evi ayri olacak ama aynı ilçeyi bile kabul ettim ama aynı apartman istemiyorum ne olursa olsun. Bu arada maddi hiçbir sıkıntımız yok. Bu anlamda değil. Nişanlıma göre aile apartmanından çıkarsak ailesiyle arası bozulacak (Aynı zamanda ortak iş yapıyorlar). Abisi çıkmadığı için kendisinin de başka eve çıkmayacağını söylüyor. Ama ben diyorumki haftada 2-3 kez bile gidelim ama dip dibe olmayalım. Her ne kadar ne zaman ihtiyaçları olsa yanlarında olacağımızı söylesem de ikna olmuyor. Bu yüzden nişanı atmaya karar verdim. Ona söyledim. Ben ailemle birlikte olmak ve her zaman onları korumak zorundayım. Beni böyle kabul edeceksen et etmeyeceksen sen yoluna ben yoluma dedi. Ben de eyvallah dedim. Bu sefer gitmiş kendini alkole vermiş her gece içip içip arıyor. Başına bela açıyor. Çözüm bulsa ben yine yanaşmak istiyorum ama hiçbir ortak yolu yok. Illa aile apartmanı diyor. Ben şimdi bu durumda ne yapayım. Onu çok seviyorum ama hem ailem izin vermiyor aile apartmanı olayına hem de ben tamam dersem hayatımın hatasını yaparmışım gibi hissediyorum. Nolur bir akıl verin
Aile apartmanı hayatında yapıp yapabileceğin en büyük pişmanlık olur sakın kendinden ödün verme bir kere girince bir daha çıkamıyorsun yanlarından ailesi her ne kadar iyi olursa olsun sen asla böyle bir hata yapma ben yaptım birşey olmaz dedim ektim falan da yok benim ama o kadar pişmanım ki asla ama asla böyle hata yapma hayatını mahvedersen pek birşey yok gibi duruyor bende zamanında ne olucak ki benim evim ayrı dedim ama olmuyor bize biri gelmek istese onlara da uğramak zorunda hissediyor gelmiyorlar veya onlara biri gelsen sen de yukarı çıkmak durumunda kalıyorsun tek sorun bunlar da değil bak asla aynı apartmanda oturma içsin ne hali varsa görsün sen dünkü tanıdığın biri için kendimden ödün verme bende severek evlendim ama pişmanım

Boyleleri evlenince kiymete bindiriyorlar ogullarini dikkatli ol.
oğlu zaten kıymetli bir tane oğlum diyor ama kaynanamın huyu tuhaf devremülkleri var mesela oraya bile sabah gidip aksam dönüyor yakın diye. şimdiden evinin çatı katını düzeltti mobilya vs aldı mutfağını yaptırdı işte gelince burada kalırsınız artık dedi. bakalım ne olacak bilmiyorum ama sevgiliyken ben onların şehrinde yaşıyordum sevgiliyken bile sürekli arar hadi kahvaltıya gidelim buraya gidelim der dururdu zaten yazın yazlığı var oraya gider Mayıs gibi gidiyor ekim gibi geliyor kayınpederim emekli olursa toptan giderler gibi hissediyorum yazlığı da bırakıp Ankara'ya gelmez. ama ben aile apartmanında yaşamış biri olarak ölsem de gitmem

ya zaten öyle. çözüm getir bana diyorum ailemden ne istiyorsun neden onları sevmiyorsun, neden birlikte yaşamak istemiyorsun gibi şeyler söylüyor. seviyorum bu arada ailesiyle bir derdim yok ama ona göre o apartmandan çıkmak ailesine en büyük düşmanlık. kendi ailemi çok seviyorum ama onlarla aynı binada yaşamak istemezdim. bunu ona anlatamıyorum.
Ailesi iki üç gün gönül koyar sonra düzelir önemli olan sizin evliliğiniz aile ne kadar iyi olursa olsun. Mesela Bizim birbirimizle ilgili hiçbir problemimiz yok hep bu aynı evde oturduğumuz için çıkıyor problemler hem de daha tatlı olursun ne kadar uzak o kadar iyi. Gerekirse sık gidersiniz dediğin gibi ama aynı ev olmaz

X