Nişanlımın ailesinin birilerini hoplatma çabası

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kız Burhan sen nişanlı mıydın
Ben konuyu tam anlayamadım abisinin boşanması ile alakası ne, "hoplatmak" derken neyi kastediyorlar

Nişanlına neden sorup adamı geriyorsun ki? Araya hiç aracı katma, bir daha sana benzer şey söylediklerinde 'tam olarak kime nispet yapmak istiyorsunuz? Ben anlayamadım" de. Ne diyeceksen muhatabına söyle
kızılcık şerbeti doğanın sesiyle okudum cümleyi :))

kızılcık şerbeti doğanın sesiyle okudum cümleyi :))

Ben bu haftasonu başladım o diziye. Hızlandırıp / gereksiz yerleri geçip 19 bölüm izledim. Bir söz cok hoşuma gitti; Aşk bir görme kusurudur, evlilik de onun ilacıdır:)
Cidden öyle yani.
Bir de şey çok güzeldi, cicim aylarında her şeyin yolunda olmasıyla ilgili; hepimiz bindik o tahta/ sallandık üç bes hafta
İzlerken cidden düşündüm:) ben de tam o cicim aylarındayim,evlilik düşünüyorum. Doğa ile Fatih dans ede ede evde yururken, birbirlerine salak salak 'sen beni hiç uzmezsin ki' derken kendime benzettim 😂 düşünmeye itti beni, acaba pembe gözlüklerden göremedigim bir şey var mı
diye

Kız Burhan, burda yazdığın gibi çat çat cevap vermeni beklerdim, dut yemiş bülbül gibi olman hiç senlik değil 🤷‍♀️ bu arada belki burada dedikleri gibi eski gelin de o düğüne gelecek olabilir ya da eski gelinin akrabası falan gelecek olabilir o yüzden senin bu kadar ilgi çekici olmanı istemeleri normal değil 😒

Abisi biraz aileden kopuk uzak bir ilde polis. O yüzden çok karıştırmak istemedim ama sorduğumda anlaşamadılar denilip geçildi.
bana olay pek abi ile ilgili gibi gelmedi.
nişanliniza daha önce aileden bir kiz vs istedilerde vermediler mi acaba?

Nişanlımın abisi 2 sene önce boşanmış. Geçen gün oraya gittiğimizde düğün konusu açıldı. Kv ile görümce olacak birbirlerine birilerini hoplatmazsak olmaz, bu sefer çift davul vurduracağız diyip durdular. Orada sesimi çıkarmadım. Çıkışta nişanlıma sordum, hayırdır kimi hoplatıp zıplatıyorsunuz diye. Ailem şaka yapıyor diyerek beni geçiştirdi. Neyse dün kv olacak aradı, yeğeninin düğünü var. Nişanlımla beraber gideceğiz. Bana bayramda elbise aldılar ama kendileri çok beğenmemişler. Aslında ben de çok beğenmedim. Bir tane daha alacağız düğünde giyersin dediler. Bu sefer ben seçtim elbiseyi. Depremden dolayı burada fazla seçenek olmadığı için internetten aldık. Dün aradığında konusu açıldı. Düğüne gittiğinizde herkesin parmakla göstereceği sekilde bir elbise olsun dedi. Sanki benim üzerimden birilerine nispet yapma derdinde gibiler. Ailem duysa yer yerinden oynar. Bir şey demiyorum şimdilik. Nişanlıma desem sonuna kadar inkar edecek eminim. Böyle bir durumda ne yapardınız ? Bir daha konu açılır da nispet cümlesi duyarsam terslemeyi düşünüyorum.
Ailem duysa yer yerinden oynar ne büyük bir açıklama. Bu kadar büyüte büyüte anlatmaya gerek yok.
Birbirini hoplatmak ne demek?
İnsanlar gelinlerinin şık olmasını isteyebilir bu gayet doğal geldi bana.
Daha şimdiden kv olacak… diye devam ederseniz evlilik çok zor olur aileyi kabullenmeye çalışın bence

Bence aile içinde de konuşuluyordur. Ağzını açıp benim nişanlımı niye kullanıyorsunuz dememesine sinir oldum. Erkek kardeşimin kız arkadaşı var. Bize çıt dedirtmiyor.
Bence nisanlindan çok fazla şey bekliyorsun.
O bu konuşulanlara seni kullanmak olarak bakmıyordur ki böyle bir tepki versin.
Doğduğu büyüdüğü ailede her zaman 'anli şanlı düğün yaptık düşman catlattik, bu nişandan da alnimizin akıyla çiktik, düğünde bir salındı, herkes ona bakti' gibi muhabbetler dönüyorsa, o da bu evde dogduysa onun normali budur. Bunun saçma olduğunu farketmemistir bile. Hatta neden rahatsız olduğunu bile anlamayabilir.
Bence eğer sen nisanlini seviyorsan, gerçekten beraber bir ömür hastalıkta sağlıkta, iyi günde kötü günde yaşayacak, birlikte çocuk büyüteceksen, huyu suyu ona benzeyen çocuklar yapmak istediğin adamın bu olduğuna eminsen o zaman Ayse şöyle dedi, Fatma hik dedi, bilmem ne... Bunlarla kendini doldurma. Sevdiğin adamla da 3. Kişiler yüzünden kavga etme. Rahatsız oluyorsan nisanlindan seni korumasını beklemek yerine kendin söyle, muhatabına rahatsızlıgini belirt. Ha sen saygı sınırını aşmadan iletisim kurmana rağmen nişanlın; 'aman aileme ne saygısızlık ettin , sussaydin, onlar şöyle onlar melek' falan diyorsa da nisanliya tez elden tekmeyi bas:)
ama ona buna dolup adamla kavga etmen çok sacma. Sen nasıl ki aileni seçmediysen, onların yaptığı her şeye kefil olamiyorsan, senin ablan/kardeşinin hareketleri seni yansitmiyorsa nişanlın da ailesini seçmedi/ onun bunun yaptığı hareketler de nisanlini yansıtmaz.
Cidden üçüncü kişilerin dediklerine kurulup nişanlına çatman sana normal geliyor mu?

Ben istemezdim şahsen benim nişanlım gelip 'annen niye böyle dedi / ablan gelmedi / teyzen bana üstten baktı' falan, üçüncü kişiler için gelip bana şikayet etmesini, benden birilerine tepki vermemi beklemesini. Kaç yaşında olgun insan çocuk gibi gelip bana şikayet etmek yerine sosyal problemini kendisi cozebilmeli . Rahatsız olduğu bir şey varsa bunu araya beni katmadan muhatabina dile getirebilmeli. Ya da araya beni katacağı bir şeyse - misal ailemin istediği şey ona uymuyorsa- o zaman da kavga etmeden - şikayet etmeden sohbet ortamı yaratip istemediğini dile getirmeli/ ben bir orta yol bulup ailemle konuşmaliyim
Yani olmasi gereken bu gibi geliyor.
O yüzden şaşkınlıkla okuyorum konularini .
Ablası benle çıkmak yerine pikniğe gitmis, nişanlımla birbirimize girdik
Annesi şöyle dedi nişanlımla kavga ettik.
Komşu kaşını kararttı nişanlımla dalaştık.
Seni sevdiğim için söylüyorum, uzaktan bakınca iletişim kurmak nedir bilmeyen iki insan canı sıkılmış da nisanlanmis gibi geliyor bana. Çoook acil iletişim kurmayı - laf sokmadan / ültimatom vermeden / üstten konuşmadan / suçlamadan / savunmadan ... İki olgun insan gibi iletisim kurarak sorun çözmeyi öğrenmeniz lazım. Yoksa o ne dedi bu ne dedi diye üç kuruş etmeyen insanlar için tadinizi kacirip mutsuz bir evlilik yaptiginizla kalırsınız.

Sınırını çizip geçeceksin. Başta benim kayınvalidem de kıyafetime karışmaya çalıştı. Düğünde onlar saçını açar mesela benden de istedi. Keskin bir dille olmayacağını söyledim. Sonra orada burada gelin beni azarlıyor demiş. Desin. Bir daha da böyle talepleri olmadı

bana olay pek abi ile ilgili gibi gelmedi.
nişanliniza daha önce aileden bir kiz vs istedilerde vermediler mi acaba?
Bana da böyle geldi. Konuyu ilk okuduğumdan beri hayır ya abisinin 3 sene önce boşandığı eski eşine bu kadar nispet olamaz dedim. Nişanlınız daha önce nişan falan attı mı acaba.

Ben olsam hırslarını kullanır elbiseleri düzerdim.

Düğünden sonra da ‘bu falancanın gelini mi ay tel gibi bilezik takmışlar’ dediler der. Bir de altın alışverişine çıkartırdım 😈

Kötü zaafları varsa bedellerini ödetmek düşer

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X