nişanım gelmiş hissetmedim / 2 cm açıklık

Doğum masasında sezaryen diye böğüre böğüre ağlamıştım 😂 illa ki bi sezaryen sayıklanıyor 😂

Teşekkürler. Aslında ilk bebeğim bana kalsa heralde koşardım😂 büyük yengemi aradım o söyledi hastanede çok oynarlar sana da orda vakit geçmez dayanabildigin kadar dayan dedi. ( Doktor da son güne kadar bir sıkıntı gormedigi için de rahattim.) ben islanma ile uyandım böyle bir çay bardağının yarisi kadar geldi.

Ama sende çok gelir ya da az gelir sen yine de tedbirini al git. Ya da doktoruna , ebene danış.
Ben de hep evde ağrımı çekip sıklaşınca gitme taraftarıyım. Bakalım umarım her şey yolunda gider

Niye cumaya kadar? :) bırakın bebeğiniz ne zaman istiyosa o zaman gelsin yahu 😅
cunku catim darmis maalesef bebis zaten 39 haftalik oluyor normal dogurmak istedigim icin suni verecekler o istedigi zaman geldiginde cikamayabilir maalesef 😅
Su koyuveriyosun maalesef. O sancı gelince ve açılma hala 6 cmde kalınca bn de "beni sezaryena alın yaaa, istemiyorum" diye agresifleşmiştim. Doktorum da güzel güzel anlatıp ikna etmişti beni. Sonra iyi ki bni dinlemeyip sezeryana almamışlar dedim. Siz de şimdiden söyleyin isterseniz, beni kaale almayın bakın işinize gibilerinden :))
artik yasayip gorecegiz artik kucagima alayim da nasil olursa olsun modundayim 🥹

Bbana da surekli suni alma diyorlar ama ne yapayim biz de doktorun agzindan cikana bakiyoruz tam teslimiz yani yeter ki her sey yolunda olsun ama mesajiniz beni cok rahatlatti tesekkur ederim 🥹❤️
Bir avazda doğumun olsun inşallah. İçimizden insan çıkıyor biraz cefa cekiliyor tabi ki ama sefasina değiyor. Her şey çok güzel olsun. Sağlıkla sihhatle doğsun büyüsün.

cunku catim darmis maalesef bebis zaten 39 haftalik oluyor normal dogurmak istedigim icin suni verecekler o istedigi zaman geldiginde cikamayabilir maalesef 😅

artik yasayip gorecegiz artik kucagima alayim da nasil olursa olsun modundayim 🥹
Hadi ya. Ama kendinizi şimdiden onun stresine sokmayın bence. Benm doktorum "çatının dar olup olmadığı doğum esnasında belli olur, ondan öncesi bunu anlamak mümkün değil hikaye onlar" demişti. Her doktorun ayrı telden çalıyo olması ne gıcık şey 🤷‍♀️ Ama her türlü bebeğin çok kilo almadan doğması daha iyi bence de tabi ki; kaşarıydı, çereziydi bu tarz bebeğe kilo aldıran şeylerden uzak durmanızda fayda var 🍰🧁🍩👀

Hadi ya. Ama kendinizi şimdiden onun stresine sokmayın bence. Benm doktorum "çatının dar olup olmadığı doğum esnasında belli olur, ondan öncesi bunu anlamak mümkün değil hikaye onlar" demişti. Her doktorun ayrı telden çalıyo olması ne gıcık şey 🤷‍♀️ Ama her türlü bebeğin çok kilo almadan doğması daha iyi bence de tabi ki; kaşarıydı, çereziydi bu tarz bebeğe kilo aldıran şeylerden uzak durmanızda fayda var 🍰🧁🍩👀
ben artik psikolojik olarak cokmeye basladim 🥹 cuma her sey belli olacak biraz da zaten 2 cm acikligim cikti ya ona guveniyorum suniyle iyice acilir diye sifir acilmayla daha cok korkardim allah yardimcim olsun 🫠

Herkese merhaba 38+0 gebeyim bugun kontrolum vardi cati muayenesi yapildi nisanim atilmis ama ben fark etmedim ne zaman oldu aranizda ayni durumu yasayan var mi? bir de 2 cm acikligim varmis acaba ne zaman dogururum tahmini bi fikri olan var mi 🥹 ilk dogumum olacak cok tecrubesizim ufak ufak kasilmam oluyor onun haricinde bir sey yok henuz
aramızda 2 gün var :) nişanı nasıl fark etmediniz sebebini söyledi mi doktor
ben de merak ettimm

X