Nişan bohçası konusu

Doğru aslında. Direk abimle gidip istediğini beğendiğini alsa daha iyi olur. Gereksiz kullanmayacağı şey alınmamış olur hem
Gelini alışverişe götürmeyecek misiniz zaten alırken o beğenecek aslında. Ama cidden çok gereksiz şeyler var hele ki kozmetikte ne kullacaksa onu alsa kendi içinde daha iyi olur.

Gelini alışverişe götürmeyecek misiniz zaten alırken o beğenecek aslında. Ama cidden çok gereksiz şeyler var hele ki kozmetikte ne kullacaksa onu alsa kendi içinde daha iyi olur.
Bide iç giyim alınırken kimle rahat edecekse onunla girip alsın mağazadan kaynana anne falan yanında olunca insan bakarken bile geriliyor 🤭😄

Bide iç giyim alınırken kimle rahat edecekse onunla girip alsın mağazadan kaynana anne falan yanında olunca insan bakarken bile geriliyor 🤭😄
Doğru. Haklısınız. Şu an iç çamaşır istemiyor. Abimle almak da istemiyor. Düğüne yakın alınır artık o da

Size bağlı bı durum Nisan ve düğün olarak ayrı alışveriş yapılacaksa alacaklarınızi bölebilirsiniz. Bildiğim kadariyla tülbent,patik,yelek, lif, havlu, seccade, kozmetik standart oluyor zaten. ekstra geline ic ve dış giyim normal kıyafet atıyorum pantolon gömlek tunik gibi.. çanta, ayakkabı, terlik, sandık ( ben istememiştim sandık yerine valiz almışlardı) pike takımı,nevresim takımı, yatak örtüsü, battaniye. Seccade setleri var gelinler için ya da namaz elbiseleri oluyor öylede alabilirsiniz. Bazıları epilator bile alıyor.

Aklıma gelenler bunlar ama hepsi şart değil karşı tarafin anlayışına da bağlı gücünüzün yettiği kadarını alabilirsiniz şu olmadan olmaz bu olmadan olmaz gibi bı şart yok önemli olan kıymet vermiş olmanız maksat gönülleri hoş etmek.
Bu arada gelinin anne baba kardeş ve aile büyüklerine birer parçada olsa biseyler alınıyor bizde herkeste bu şekilde mi bilemiyorum. ( Takım elbise, yelek, gömlek, tunik, corap, tülbent, seccade, lif gibi .. ) siz düğün alisverisini ayrı yapacaksanız bunları o zaman yapacaksiniz muhtemelen. Bizde nişan ve düğün alışverişi bir olmuştu o yüzden hepsi birden yapılmıştı.
Haklısınız. Şart bsey yok. Karşılıklı konuşarak daha iyi olur. İhtiyaç doğrultusunda

Sade renk ojeler olur,deodorant,kullandığı parfüm,makyaj temizleyici,maskara,sade tonlarda far paleti,allık,fırça seti bunlar detaya girmek isterseniz tabi. Haricinde havlu,tülbent,normal çorap,ince külotlu çorap,tarak,yelek,pijama takımı,seccade,patik,şık bir gömlek bluz gibi birşey, bildiğim gördüğüm böyle şeyler ben bohça yapmayın diyenlerdendim ondan ufak çaplı adet yerini bulsun diye yaptılar yinede bornoz falan koyanda var ama size kalmış yani. Ama kullanacağı şeyler olsun gelin diye süslü püslü gereksiz şeyler seçmeyin.
İşte ben mesela böyle kendi düşünceme göre bi far paleti falan alayım diye düşünmüştüm. Yurt dışında yaşıyorum. Buradan alıp götürecektim. Olmazsa ona sorup istediklerini alayım

İşte ben mesela böyle kendi düşünceme göre bi far paleti falan alayım diye düşünmüştüm. Yurt dışında yaşıyorum. Buradan alıp götürecektim. Olmazsa ona sorup istediklerini alayım
Yani bunları koyduğunuz için rahatsız olmaz kimse pek sormaya gerek yok. Özel şeyler iç çamaşırı vs sorulmalı saten gecelikler falan ama diğer koyduğunuz şeyler size bağlı kardeşinizden tarzını öğrenin yeterli ayıp olmasın diye istemiyorum da diyebilir çoğu şeye.

Yani bunları koyduğunuz için rahatsız olmaz kimse pek sormaya gerek yok. Özel şeyler iç çamaşırı vs sorulmalı saten gecelikler falan ama diğer koyduğunuz şeyler size bağlı kardeşinizden tarzını öğrenin yeterli ayıp olmasın diye istemiyorum da diyebilir çoğu şeye.
Doğru haklısınız. Teşekkür ederim

Doğru. Haklısınız. Şu an iç çamaşır istemiyor. Abimle almak da istemiyor. Düğüne yakın alınır artık o da
Evet siz ayrı alışveriş yapacaksınız o yüzden ayrı alabilir insan cidden rahat edemiyor kendi başına daha rahat alabilir. Biz ikisini bir yaptığımız için cumbur cemaat girmiştik rezillikti nişanlım dışarda kalmisti jahwjaah

Evet siz ayrı alışveriş yapacaksınız o yüzden ayrı alabilir insan cidden rahat edemiyor kendi başına daha rahat alabilir. Biz ikisini bir yaptığımız için cumbur cemaat girmiştik rezillikti nişanlım dışarda kalmisti jahwjaah
😅😅😅 valla benim nişanımda kayınvalidem kendisi almıştı ama bence de çok uygun değil

Benim zamanımda bana alınanların hepsinin değişim fişide vardı bana vermişlerdi bilindik çamaşırcılardan alırsanız kız beğenmese bile değişir olmadı iade eder gönlüne göre bi yerden alır her türlü memnun eder bu durum bence

😅😅😅 valla benim nişanımda kayınvalidem kendisi almıştı ama bence de çok uygun değil
Benimki kutular açıldıkca yanimda durup hangi rengini Alican diyordu ben utancımdan siyah almıştım hep bide acele etmiştim kalıpları farklıymış bı kaçı olmamıştı 🙄😀

Benim zamanımda bana alınanların hepsinin değişim fişide vardı bana vermişlerdi bilindik çamaşırcılardan alırsanız kız beğenmese bile değişir olmadı iade eder gönlüne göre bi yerden alır her türlü memnun eder bu durum bence
Bu da bi seçenek. Mantıklı

Kuralı,kitabı yok.Varsa çok saçma.(bence)

Adet yerini bulsun diye hiçbir şey yapmayın.
Nasıl olsa yapılacak mı alışveriş,evet.Çıksınlar iki tarafın da kullanacağı şeyleri alsınlar.

X