Nişan Nişan adetleri

Nişan Adetleri, Nişan Bohçası, Nişan Tepsisi

uykucukelebek

Üye
Kayıtlı Üye
18 Mart 2019
7
4
Hanımlar merhaba :) uzatmadan meramımı anlatayım, nişan hazırlığımdayım kısmetse bu ayın sonunda nişanlanıcaz inşallah karşı taraf doğal olarak adetlerini uygulamak istiyor işte bohça hazırlama vs ama benim ailem geleneklerden çok uzak yani hem bilmezler hem de gereksiz bulurlar. Bende bohça için alışverişe çıkalım deyince annem erkek arkadaşımın annesini arayıp gerek yok yapmayalım vs demiş benim fikrimi pek sormuyorlar zaten istiyor musun diye önemli de değil de :) her neyse sizce böyle yapmaları ayıp karşılanır mı karşı taraftan. Onlara zaten baştan dediler biz yol yordam bilmeyiz ne yapılacaksa bize söyleyin diye de bilemedim inşallah yanlış anlaşılmalar olmaz siz olsanız ne derdiniz benim yerimde

Gelenekleri ben de sevmiyorum ama neyin ne olduğu da hep bu çeyiz nişan olaylarında belli oluyor.
Aileniz de sürekli biz bilmiyoruz moduna geçmesin, madem yapacaksınız nişan, akrabalardaki tecrübelilerden yardım alın.
Çünkü halinizi karşı taraf dedikodu malzemesi yapar, artı olarak da yarın birgün birşey ıstesenız yuzunuze vurulur bu hallrınız.

Aaaaa sen bir kere evleniceksin tabi kide gelenek bunlar benim içimde hep kaldi çeyiz serme fln eyer sen istiyorsan yap büyüklerinden yardım al dilediğin gibi olsun içinde kalmasın

Böyle adetlere hiç önem vermem bana saçma ve gereksiz geliyor
Bana da çok dediler içinde kalır pişman olursun diye ama kv ile nişan bohçası tepsisi getirip götürmediğim ve kendime dantelli gecelikle bornoz almadığım için pişman olacağımı sanmıyorum :KK53:

Gelenekleri ben de sevmiyorum ama neyin ne olduğu da hep bu çeyiz nişan olaylarında belli oluyor.
Aileniz de sürekli biz bilmiyoruz moduna geçmesin, madem yapacaksınız nişan, akrabalardaki tecrübelilerden yardım alın.
Çünkü halinizi karşı taraf dedikodu malzemesi yapar, artı olarak da yarın birgün birşey ıstesenız yuzunuze vurulur bu hallrınız.
Ya böyle şeyler beni korkutuyor bilen bi büyüğüm de yok malesef inşallah sıkıntı yaşamayız ☹️

Böyle adetlere hiç önem vermem bana saçma ve gereksiz geliyor
Bana da çok dediler içinde kalır pişman olursun diye ama kv ile nişan bohçası tepsisi getirip götürmediğim ve kendime dantelli gecelikle bornoz almadığım için pişman olacağımı sanmıyorum :KK53:
Annemde bohçada alınan hiç bişey kullanılmıyor zaten boşuna masraf vs diyor bende hak verdim de yine de geriliyorum

Gereksiz gelse de alışverişte tartar ölçersiniz nice erkek tarafı bu alışverişlerde kızları terk edıyor...

Annemde bohçada alınan hiç bişey kullanılmıyor zaten boşuna masraf vs diyor bende hak verdim de yine de geriliyorum
Kullanılmıyor diye düşünmeyin ben hepsini kendi zevkime göre seçtim kayınvalidemde sağolsun saygı duydu öyle eski usül dantelli şeyler vs almadık gayet güzel kullanacağım şeyler aldik bu şekilde yaparsanız iyi olur sonuçta Nisan bohcasina konulanlar ihtiyac elbet alınacak, bornoz, gecellik, havlu, pijama ne var ki bunlarda istemiyor aileniz. Bence burda aileden çok senin fikrin önemli

Beraber çıkmak zorunda değilsiniz ki..bohçası sen kendin de yapabilirsin. Mesele haline getirmeye gerek yok. Benim annem de yapmayalım dedi ama nişanlımin annesi yapmak istedi. Onlar bana alınca ben de nişanlima alayım dedim, nişanlimla alivserise çıktık, kullanacağı şeyleri aldım. Bu kadar basit.

açıkçası bende temmuz sonu nişanlanacagım ve direk benmkine ben nişan bohçası istemıyorum dedim.. nişan alışverişimizide kendmz yaptık. . belki her 2 tarafa da aile içi kendmız ufak tefek hediyeler alırız o kadar bluz,gömlek tarzı vs. bohça falanda gerekmz bunlar için hediye paketi hepsi tamam işte.. bşy almadı erkek tarafı , kız tarafı modu olmasın..

kesinlikle... ilk paylaşımım bunun üzerineydi bir arkadaşımın başına geldi... nişan alışverişinde kavga yüzük atma geçtim bunları mahkemelik oldular

X