Makyaj Ürünleri nemlendirici kullandığım halde fondöten yüzümde pul pul görünüyor neden?

Makyaj Ürünleri İçin Öneriler

mutsuzprincess

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Aralık 2008
263
1
maybelline köpük fondöten kullanıyorum.. bilmiyorum cildimin fazla kuru olduğunu düşünmüyorum çünkü küçük sivilcelerim fln var üstelik nemlendiricide-loreal 3 etkili karma cilt için olan- kullanıyorum yinede fondtn yüzümde pul pul görnüyor ne yapmam lazım fondteni değiştrmemi tavsiye etceksiniz bende bi dahakine başka bişey denemeyi düşünüyorum ama şuan ne yapabilirim?

maybelline köpük fondöten kullanıyorum.. bilmiyorum cildimin fazla kuru olduğunu düşünmüyorum çünkü küçük sivilcelerim fln var üstelik nemlendiricide-loreal 3 etkili karma cilt için olan- kullanıyorum yinede fondtn yüzümde pul pul görnüyor ne yapmam lazım fondteni değiştrmemi tavsiye etceksiniz bende bi dahakine başka bişey denemeyi düşünüyorum ama şuan ne yapabilirim?

cildin belki iyi nemleniyor fakat ölü derilerin ?? pul pul gözükmesinin sebebi onlar..yüzünü banyoda sıcak suyla haftada 1 kere kesele..banyodan çıktıktan sonrada peeling yap..fondöteninde problem yok.

eğer nemlendiricinin yeterli geldiğine inanıyorsan pullanma seboreik dermatitden dolayı olabilir.benim cildim karma olduğu halde bu sebepten dolayı pullanmalar yaşıyorum ve ne kadar nemlendirici,makyaj bazı da sürsen o pürüzlü görünüm düzelmiyor.seboreik dermatitin yoksa cildin ölü hücrelerinden arınmadığı için böyle görünüyor olabilir.çok sert tanecikli olmayan peeling kullanmanı öneririm haftada bir kez.yves rocher kayısılı peelingi bu konuda gayet başarılı.

eğer nemlendiricinin yeterli geldiğine inanıyorsan pullanma seboreik dermatitden dolayı olabilir.benim cildim karma olduğu halde bu sebepten dolayı pullanmalar yaşıyorum ve ne kadar nemlendirici,makyaj bazı da sürsen o pürüzlü görünüm düzelmiyor.seboreik dermatitin yoksa cildin ölü hücrelerinden arınmadığı için böyle görünüyor olabilir.çok sert tanecikli olmayan peeling kullanmanı öneririm haftada bir kez.yves rocher kayısılı peelingi bu konuda gayet başarılı.

canım seboreik dermatitim var ama saçımda yüzümdeki pullanma daha çok duştan sonra cildim çok kurur gerilir ozmn olur zaten kendiliğinden geçer o görüntü, peeling olarakda neutrogena pembe peeling jelini kullanıyorum zaten ama yinede pullanma oldu malesef müşteri hizmetlerini aradım oda bunun gibi şeyler söyledi bu fondöten benim cildime pek uygun değil sanırım kullanmıyorum şu sıra günlük nemlendirici sürsem yüzüme belki düzelir ama hergün nemlendirici kullanırsamda yzümdeki tüyleri besler diye korkuyorum:110:

Peeling işe yarar ama cildinizi yeterli nemlendirmezseniz her fondöten pul pul görünür. Yüzünüzü her yıkadıktan sonra nemlendirici kullanmanızı öneririm. Eğer tüylenme gibi bir korkunuz varsa hafif bir nemlendirici kullanabilirsiniz - ki bana sorarsanız nemlendiricinin tüylenme yapacağını sanmıyorum. Bunların dışında iki şey daha önerebilirim. İlki fondöteni uygulama yolunuzu değiştirebilirsiniz. Örneğin elle sürüyorsanız fırça denemenizi, fırça kullanıyorsanız sünger gibi filan. Bir de cildinizin sorununu çözmez ama fondötenin altına makyaj bazı (primer) kullamak da işe yarayabilir.

Peeling işe yarar ama cildinizi yeterli nemlendirmezseniz her fondöten pul pul görünür. Yüzünüzü her yıkadıktan sonra nemlendirici kullanmanızı öneririm. Eğer tüylenme gibi bir korkunuz varsa hafif bir nemlendirici kullanabilirsiniz - ki bana sorarsanız nemlendiricinin tüylenme yapacağını sanmıyorum. Bunların dışında iki şey daha önerebilirim. İlki fondöteni uygulama yolunuzu değiştirebilirsiniz. Örneğin elle sürüyorsanız fırça denemenizi, fırça kullanıyorsanız sünger gibi filan. Bir de cildinizin sorununu çözmez ama fondötenin altına makyaj bazı (primer) kullamak da işe yarayabilir.

evet cildimn nemelendriciye gerçekten ihtyacı var ama nemlndrcilerde hep e vitamini kalsiyum vs oluyo bnde bunların tüyleri besleyip uzzatmasından çok korkuyorum şu sıra çok takmış durumdayım zaten yüzümdeki tüylere çok incelediğim için mi bilmiyorum sanki iyice belirgnleşmiş gibi geliyo tabiki nemlendiriciyle alakasıyok bu durmn çünkü sadece fndöten kullanıcağmda sürmüştüm günlük makyaj yapan biride değilim zaten doktora gidicem ama bişi çıkmıcak yine ilaç kullanıp geçicek bişi değil sonçta nese tatlım teşekkr ederim yardımcı olmaya çalıştığın için ama bu tüy meselesi çok gıcık bişi allah kimsenn başına vermesin insann psikolojisi bozuluyo:KK19:bu benim ilk fondötenmdi ama fondöten kullanmayı sevmedim bb krem denicem bakalm o nası durucak:KK56:

Retin A içeren kremler bazı kişilerde tüylenmeye sebep oluyor ama onun dışında içinde sadece E vitamini ya da besleyici şeyler olan nemlendiricilerin tüylenmeye etkisi olduğunu sanmıyorum. Eğer zaten tüylenme problemi varsa durum hormonsal olabilir.

canım seboreik dermatitim var ama saçımda yüzümdeki pullanma daha çok duştan sonra cildim çok kurur gerilir ozmn olur zaten kendiliğinden geçer o görüntü, peeling olarakda neutrogena pembe peeling jelini kullanıyorum zaten ama yinede pullanma oldu malesef müşteri hizmetlerini aradım oda bunun gibi şeyler söyledi bu fondöten benim cildime pek uygun değil sanırım kullanmıyorum şu sıra günlük nemlendirici sürsem yüzüme belki düzelir ama hergün nemlendirici kullanırsamda yzümdeki tüyleri besler diye korkuyorum:110:

tatlım o zaman beauty blender kullan.ben gratisten benzerini aldım.gerçekten o pullanmanın baya önüne geçiyor.banyodan sonra cildinin pullanması normal çünkü nem kaybı yaşanıyor.bu bahsettiğim süngeri suyla ıslatıyorsun ve sünger şişiyor sonra suyunu iyice sıkıyorsun.cildinin belli noktalarına nokta nokta fondöteni dokundur ve süngerle pıt pıt hareketlerle fondöteni cildine uygula.pullu görünüm büyük ölçüde azalıyor.zaten sünger 6lira gibi bişey ve mutlaka cildine nemlendirici sür ister yağlı cilt ol ister kuru.cildin her yaşta,her durumda neme ihtiyacı var.bazı arkadaşlar cildim yağlı diyip,nemlendirici kullanmıyor ama büyük bir hata bu.sen dediğim yöntemi bir dene:KK34:

tatlım o zaman beauty blender kullan.ben gratisten benzerini aldım.gerçekten o pullanmanın baya önüne geçiyor.banyodan sonra cildinin pullanması normal çünkü nem kaybı yaşanıyor.bu bahsettiğim süngeri suyla ıslatıyorsun ve sünger şişiyor sonra suyunu iyice sıkıyorsun.cildinin belli noktalarına nokta nokta fondöteni dokundur ve süngerle pıt pıt hareketlerle fondöteni cildine uygula.pullu görünüm büyük ölçüde azalıyor.zaten sünger 6lira gibi bişey ve mutlaka cildine nemlendirici sür ister yağlı cilt ol ister kuru.cildin her yaşta,her durumda neme ihtiyacı var.bazı arkadaşlar cildim yağlı diyip,nemlendirici kullanmıyor ama büyük bir hata bu.sen dediğim yöntemi bir dene:KK34:

pudranın içinden çıkan latex süngeri ıslatıp denemiştim canım pek işe yaramamıştı likit fondöten için daha uygun bence sünger kullanmak köpük fondöten elle daha iyi dağalıyor

Düzenli peeling yapmanız ve cildinize uygun nemlendirici kullanmanız gerekiyor :KK34:
Bende yaşıyordum bu sorunu; ama her nemlendiriciyi değil dermokozmetik bir markanın nemlendiricisini kullanın.Bariz fark oluyor.

Valla ben okadar nemlendirici kullandim yuzumdeki pul pul görüntüye çare olmadi tek çare zeytinyagi .az birsey sür bütün pullu görüntü kayboluyor ve cok iyi nemlendiriyor .bence bu etkiyi hicbir nemlendirici krem yapamiyor. Birde yeteri kadar su icmekte cildin nem dengesi icin onemli. Su icilmediginde de cilt pul pul oluyor. Ve son bir tavsiye lavanta cayi icin cildinizdeki değişikliği gorun. Tecrubeyle sabittir

Önce yüzünü temizleyip sonrasında nemlendirici ve fondoten kullan bence

benimde öyleydi yves r.dan fırça aldım pürüzsüz oldu
daha önce elle sürüyordum.çok farkettı

mutsuzprincess galiba cildine uygun bir fondöten kullanmıyorsun.. Yüzüne uyguladığın herhangi bir işlem sorununu çözemeyebilir cildini keselememeni öneriyorum. Çünkü en değerli hazinemiz cildimiz keselemek kırışmasına yol açabilir. MAkyaj bazı kullanabilirsin aynı zamanda farmasinin ürünlerini denemeni öneririm bb kremi cc kremi ve fondotenlerini araştırmanı tavsiye ederim. Aynı zamanda cildinde yaşadığın pullanma sorununuda peeling kremleriyle çözebilirsin. Herhangi bişey sormak istersen özelden mesaj atabilirsin. İyi günler :)

En başta fondöten seçimin yanlış... çünkü köpük fondötenler mat yapıdadır.. ve cildin kuruysa bu tarz fondötenlerden uzak durmalısın. Senin kullanacağın fondötenler likit sıvı yapıda olmalı. Ayrıca bitişi de glowy diye tabir ettiğimiz fondötenler olmalı. Mesela en basiti loreal lumi magique olabilir drugstore olarak..

En başta fondöten seçimin yanlış... çünkü köpük fondötenler mat yapıdadır.. ve cildin kuruysa bu tarz fondötenlerden uzak durmalısın. Senin kullanacağın fondötenler likit sıvı yapıda olmalı. Ayrıca bitişi de glowy diye tabir ettiğimiz fondötenler olmalı. Mesela en basiti loreal lumi magique olabilir drugstore olarak..

katiliyorum, benim cildim de ayni sekilde, eger ince su bazli yapida fondotenler kullanmazsam ne kadar nemlendirsem de pul pul oluyor. en son YSL'nin likit fondotenini kullandim, cok memnunum. Ismi Lingerie De Peau. Bir kozmetik magazasinda deneyin isterseniz.

katiliyorum, benim cildim de ayni sekilde, eger ince su bazli yapida fondotenler kullanmazsam ne kadar nemlendirsem de pul pul oluyor. en son YSL'nin likit fondotenini kullandim, cok memnunum. Ismi Lingerie De Peau. Bir kozmetik magazasinda deneyin isterseniz.
Lingerie de peau guerlain'in fondöteni yalnız :)

su bazlı bir fondöten kullanabilirsiniz.
ne kadar kaliteli ne kadar pahalı olursa olusun kozmetik ürünleri herkesin vücudunda farklı olabiliyor.
mesela ben çok uygun fiyatlı bir fondöten kullanıyorum. başka markalar iyi gelmedi ya pul pul oldu yada yüzümde kızarıklık sivilce vs yaptı.

X