NE OLUR YARDIMCI OLUN AYNI DURUMU YAŞAYAN VARMI ? Yemek yemek istemiyor

baranaynur

Üye
Kayıtlı Üye
23 Aralık 2023
117
56
28
18 aylık oğlum var ve düzelir dedikçe daha da kötüye gidiyoruz kahvaltı yapmıyor yemek yemiyor sadece 3 tane çorba var yediği onu yapıp duruyorum neler yaptım neler denedim yemiyor sadece bide makarna pilav ve yoğurt onun dışımda ne versem tükürüp red ediyor ıspanağı çorba yaptım onu yer diye onu da red etti dayanamıyorum artık ne olur bilgisi olan varsa paylaşabilir mi ?

Siz biraz ara verip yemediği yemekleri tekrar teklif edin. Benim kızımda düzgün kahvaltı yapmıyor oyunla yediriyorum kediler nasıl yemek yer diye çok işe yarıyor😆 pankek krep tarzı srviyor

Bugün bende aynı bu konuyu açmayı düşündüm benimkinde makarna olmayacaktı sadece. 3 çorba pilav ve yoğurt birebir aynı 👌
Valla ben saldım artık ne yerse yesin 2 yaşına kadar zorlamamaya karar verdim yediklerimizin arasına panikle ye katıldı bizim şükür yavaş yavaş açılır diye ümit ediyorum sizde zorlamayın zorladıkça daha kötü oluyor çünkü yedikleri devam bazı çocuklar böyleymiş maalesef

Valla ben saldım artık ne yerse yesin 2 yaşına kadar zorlamamaya karar verdim yediklerimizin arasına panikle ye katıldı bizim şükür yavaş yavaş açılır diye ümit ediyorum sizde zorlamayın zorladıkça daha kötü oluyor çünkü yedikleri devam bazı çocuklar böyleymiş maalesef
Zorlamıyorum. Yedirirken bile bir iki kaşık alıp bıraktıysa zorla yedirmeye çalışmıyorum. Ben zaten biraz rahat bi anneyim seçimi ona bırakıyorum
Büyüdükçe değişecek elbette damak zevki. Sadece zor oluyor var olan yemekten yese bizim içinde kolay olur bir de bütün vitaminlerden alsa.
Geçen ilk defa ıspanak yedi mesela. Yavaş yavaş alışacaklar inşallah

Ben aslında ileride yemeğe düşkün olup obez olmasından endişeleniyorum. Büyüdükçe insanın sevdiği şeyler tam zıttı oluyor ya. Öyle olmasa iyi olur😀

Zorlamıyorum. Yedirirken bile bir iki kaşık alıp bıraktıysa zorla yedirmeye çalışmıyorum. Ben zaten biraz rahat bi anneyim seçimi ona bırakıyorum
Büyüdükçe değişecek elbette damak zevki. Sadece zor oluyor var olan yemekten yese bizim içinde kolay olur bir de bütün vitaminlerden alsa.
Geçen ilk defa ıspanak yedi mesela. Yavaş yavaş alışacaklar inşallah

Ben aslında ileride yemeğe düşkün olup obez olmasından endişeleniyorum. Büyüdükçe insanın sevdiği şeyler tam zıttı oluyor ya. Öyle olmasa iyi olur😀
Vallahi evet bu konuda haklı olabilirsiniz yavaş yavaş yiyeceklerini ümit ediyorum benim de geçen gün ilk defa köfteyi tattı hoşuna gitti biz de tamamen hayır konumdayız tatmak da istemiyor hiçbir şeyi bilmediği bir şeyi yemek istemiyor tadına bakmak istemiyor beni zorlayan durum bu tabii ki de yaptığımız şeylerden yese basit olacak hem bizim için ama ne yapalım 😀 bizimkiler biraz değişik galiba

Benim bebeğim 9 aylık hiç yedirmiyorum yere oturtuyorum dişleri de çıktı bu arada 6 tane o yüzden koyuyorum sebzeleri önüne hem oynuyor hemde yiyor. Bence küçükken alıştırmak lazım

Bence bu doğru ama dişleriniz erken çıkmış biz bir yaşından sonra çıkardık bir de pimpirikli bir babamız var eline verme boğulur ağzına atar boğulur diye diye korkudan hiçbir şey veremedim çocuğa

Bence bu doğru ama dişleriniz erken çıkmış biz bir yaşından sonra çıkardık bir de pimpirikli bir babamız var eline verme boğulur ağzına atar boğulur diye diye korkudan hiçbir şey veremedim çocuğa
6 aylık olmadan diş çıkarmaya başladı benimde eşim sizin ki gibi öyle dediği zaman çocuğu kucağına veriyorum yedirt o zaman diyorum yanlarından gidiyorum dört beş dk sonra döndüğümde oda benim gibi yapmış oluyor benim bebeğim biraz inatçı herşeyi kendi yemek istiyor bende karışmıyorum babasıda alıştı artık

X