Deri ve Cilt Hastalıkları Nasıl geçer bu izler?(resimli)

Hamileymissiniz hicbir oneriyi kullanmayin bir dermotologa danisin
Tavuk derisi gorunumu diye bir cilt hastaligi var onada benziyor
Mesela onda kesede kullanmayin diyorlar
Cildiye yonlendirir sizi
Gecmis olsun

Kıl kökü iltihabı bu. Kese daha kötü eder. Tuzlu deniz suyu ve güneş iyi geliyor. Lazer epilasyon yaptırın doğumdan sonra. Ayrıca tiksinecek bir şey değil lütfen eziyet etme kendine.

Benimde kollarımın üst kısmında çıkıyor özellikle yazın daha çok olduğunu fark ettim. Ve kapandıktan sonra başladı. Bence kapalı kalmakta etkiliyor bu sebepten. Oynadikcada cogaliyor gibi. bir kaç vitamin eksikliğinde oluşuyormuş bu araştırmıştım ama unuttum

Ayrica duş jeli kullanıyorsanız birakin bir süre doğal sabun deneyim.
Çamaşır deterjanınızı değiştirin. Size iyi gelmiyor olabilir. Deterjani az tutup camasir sodasi kullanin.Bide yumuşatıcı yerine beyaz sirke kullanın . Kimyasallar cildimizi mahvediyor

Sivilce değilde isilik gibi geldi bana . Doktorunda cildiniz bu deyip geri göndermeside ayrı bi garipmiş.

Selamlar KK'nin güzel hatunları umarım aranızda bir çare bir çözüm bulan vardır bu derdime 🙁kendimi bildim bileli vücudumla bu sivilceler var ne yaparsam yapayım geçmeyi bırak azaltamiyorum bile dr. Alerji testi bile yapmadan cildinin şekli bu deyip eve yolluyor ne bir krem ne bir ilaç 😒kaç dr gittiysem bu cevabi aldım kollarım bacaklarım sırtım göbeğim göğsüm anlayacağınız hepsi bu şeklde tesettürlü bir bayanım ama evde bile kısa kol tişört şort giymekten utanıyorum eşim tiksinir diye çünkü ben bile bu kadar nefret ederken tiksinirken onu düşünemiyorum 🥺hamileyim göbeğime bakmak istemiyorum doktorda açınca utanıyorum :KK43: @Mune ablacım yeri burası değil biliyorum ama bu benim için gerçekten büyük dert lütfen konumu kapatma 🙏

Kızlar bu da cildimEki Görüntüle 2660332
Doğum yaptiktan sonra tekrardan bir cildiye uzmanina gösterin. Yediğiniz bir sey dokunuyor olabilir. Mevsimsel gecislerden, cigerlerdeki problemlerden kaynakli da olabilir. Zaten dogumunuza 2 ay kalmış. 2 ayi atlatip dogumunuzu gerceklestirdikten sonra bakarsiniz caresine. Bunlar batık degil ayrica. Benim kollarimda vardi. Yazin domates yememden kaynakli bu sıkıntıyı yaşıyordum. Simdilik hamileleliginizden sebep evde şekerle dogal peelingler yapmaya calisin. Gittiginiz doktorlarin size alerji testi yapmamasi ayri bir dengesizlik. Siz yapmasalarda isteyin. Kan testi falan yapsinlar. Bunlar birseyden kaynakli sonucta. Gittiginiz doktor da ilgisizse şikayet edin lütfen.
1 yemek kaşığı saf zeytinyağına 1 yemek kasigi seker döküp o bolgelere peeling yapabilirsiniz. Bunlara limon ve süt ekleyerek de icindeki mineralleri artirabilirsiniz. Utanmaniza gerek yok bu bir saglik problemi grip nezle gibi. Bu yüzden kimse sizden tiksinmez hele de esiniz. Psikolojik baski yapmayin kendinizde. Stres kaynakli da olabilir. Gecmis olsun.

Selamlar KK'nin güzel hatunları umarım aranızda bir çare bir çözüm bulan vardır bu derdime 🙁kendimi bildim bileli vücudumla bu sivilceler var ne yaparsam yapayım geçmeyi bırak azaltamiyorum bile dr. Alerji testi bile yapmadan cildinin şekli bu deyip eve yolluyor ne bir krem ne bir ilaç 😒kaç dr gittiysem bu cevabi aldım kollarım bacaklarım sırtım göbeğim göğsüm anlayacağınız hepsi bu şeklde tesettürlü bir bayanım ama evde bile kısa kol tişört şort giymekten utanıyorum eşim tiksinir diye çünkü ben bile bu kadar nefret ederken tiksinirken onu düşünemiyorum 🥺hamileyim göbeğime bakmak istemiyorum doktorda açınca utanıyorum :KK43: @Mune ablacım yeri burası değil biliyorum ama bu benim için gerçekten büyük dert lütfen konumu kapatma 🙏

Canım sivil e izi olduğuna emin misin pek benzemiyor malesef devlet doktorları öyle özel muayenehane varsa bir de o cildiyeciler dene

Sanki jiletle alınmış da,çıkmasına yakın zaman gibi.Bacakta öyle olur.Jilet mi kullanıyorsunuz? Ağda öneririm,ya da kökten alan makinalar.Kıl çıkacakken böyle olmuyor

Edit:Göbeğimi hic almadım böyle demişsiniz sonradan okudum,bir gıda alerji yapıyor olabilir mi? Bence keseyle geçecek bir sey değil içten dokunan bir sey var

Sanki jiletle alınmış da,çıkmasına yakın zaman gibi.Bacakta öyle olur.Jilet mi kullanıyorsunuz? Ağda öneririm,ya da kökten alan makinalar.Kıl çıkacakken böyle olmuyor

Edit:Göbeğimi hic almadım böyle demişsiniz sonradan okudum,bir gıda alerji yapıyor olabilir mi? Bence keseyle geçecek bir sey değil içten dokunan bir sey var
Evet ama test bile yapılmadığı için bilemiyorum ki

Canım öncelikle geçmiş olsun.Jiletle alınmış sandım ama almadım demişsin.Ve yorumlarda bir arkadaş hamileymişsiniz yazmış eğer hamileyseniz şuan ve sonradan yaşandıysa dediği gibi gebeliğe bağlı bir alerji ve tüylenme yaşamışsındır.Doktoruna hamile olduğunu söyleyip ona göre yol izlemelisiniz.Eğer hamile değilsen doktora alkol yazdır o geçirir alerjiye benziyor çünkü.Dedikleri gibi kese ve şeker peeling iyi gelir batıklar çıkar ama öncelikle onun alerji mi değil mi emin olmamız lazım aksi halde kese alerjini tahriş edip canını yakar..Tesettürlü olduğunu yazmışsınız canım kapalı hava almadıkça alınan kıllar uzama aşamasındayken kapalı sıkı şeyler sürekli giyince batık olmasına sebep olur.En azından evinde tek başınayken açık şeyler giy ve sakın batıklarını tek tek açmaya çalışma iz kalır.Kese ve şeker peeling öneriyorum memnun kalcaksın.Duş sonrası her zaman nemlendirici kullan pürüzsüz olsun.

X