nafaka icra ile ilgili

Jameya

Guru
Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2015
11.621
10.213
ben eski eşime nafaka ödemiyor diye icra başlattım. avukatına icra bilgisi gitmiş kendisinin de haberi var yazdı kızımın hattına beni icraya vermişsin diye, cevap vermedim. 1 hafta oldu ama herhangi bir ödeme birşey yok şuan için. itiraz etme olasılığı varmış, itiraz ederse nasıl işler acaba bilginiz vardır ben çok bilgi sahibi değilim bana anlatabilir misiniz? birde bu 7 gün içinde ödeme vs yapmazsa mı mallarına icra konur? süreç tam olarak nasıl işliyor? ben icra dairesinde ki müdürle konuştuğumda bana itiraz süresini beklicez demişti bu da 7 günlük bir süreymiş. karşı taraf herhangi bir ödeme yapmadı şimdiye kadar.

Son düzenleme:
ben eşime nafaka ödemiyor diye icra başlattım. avukatına icra bilgisi gitmiş kendisinin de haberi var yazdı kızımın hattına beni icraya vermişsin diye, cevap vermedim. 1 hafta oldu ama herhangi bir ödeme birşey yok şuan için. itiraz etme olasılığı varmış, itiraz ederse nasıl işler acaba bilginiz vardır ben çok bilgi sahibi değilim bana anlatabilir misiniz? birde bu 7 gün içinde ödeme vs yapmazsa mı mallarına icra konur? süreç tam olarak nasıl işliyor? ben icra dairesinde ki müdürle konuştuğumda bana itiraz süresini beklicez demişti bu da 7 günlük bir süreymiş. karşı taraf herhangi bir ödeme yapmadı şimdiye kadar.

Sizin avukatınız vardı. Çocuğunuzun babası da nafaka olarak bu yılın okul ücretini ödemişti. Avukatınız bununla ilgili ne diyor ?

Sizin avukatınız vardı. Çocuğunuzun babası da nafaka olarak bu yılın okul ücretini ödemişti. Avukatınız bununla ilgili ne diyor ?
benim avukatım var ama kendisine herhangi birşey sormadan adliyeden işlem yaptım. okulunu ödemiş olması nafakayı kesebileceği anlamına gelmiyor.sonuçta bende kızımın barınma ve diğer tüm masraflarını karşılıyorum.

Jameya bunlar cok teknik konular, BDV konusu bile degil. Avukatinizdan bagimsiz islem yaptiysaniz azledip yeni bir avukat ile anlasmamiz hak kaybina ugramanizi engeller burada sormak yerine.

Son birkac haftadir buradaki konulariniza denk geliyorum ve surekli bicimde kaos yasadiginiz halde her seyi buraya sormaniz, kotu de olsa etkilesim icin yaptiginizi dusundurttu artik bana.

Bu arada seni engellerim baaak, yazacaksiniz muhtemelen simdiden diyeyim benim icin hicbir problem yok siteden ciktigimda bir dahaki konunuza kadar aklima gelmeyeceksiniz bile. Bu cok komik bir ihtar metodu 😅

Jameya bunlar cok teknik konular, BDV konusu bile degil. Avukatinizdan bagimsiz islem yaptiysaniz azledip yeni bir avukat ile anlasmamiz hak kaybina ugramanizi engeller burada sormak yerine.

Son birkac haftadir buradaki konulariniza denk geliyorum ve surekli bicimde kaos yasadiginiz halde her seyi buraya sormaniz, kotu de olsa etkilesim icin yaptiginizi dusundurttu artik bana.

Bu arada seni engellerim baaak, yazacaksiniz muhtemelen simdiden diyeyim benim icin hicbir problem yok siteden ciktigimda bir dahaki konunuza kadar aklima gelmeyeceksiniz bile. Bu cok komik bir ihtar metodu 😅
engellediğim birkaç üye var o üyeler sürekli konuma farklı şeyler yazıyor ve konuyu saptırıyor diye engelliyorum. konuyla alakanız yok. ayrıca konu bu değil.etkileşim niye alayım fenomen mı olunuyor burada ve ben mı bilmiyorum? düzgün bir soru sordum düzgün bir cevap bekliyorum çünkü konu ile ilgili bilgim yok.

Avukatınızla aranızda bir güven sorunu mu var? Sonuçta çok teknik bir şey soruyorsunuz.

Avukatınızla aranızda bir güven sorunu mu var? Sonuçta çok teknik bir şey soruyorsunuz.
avukatıma icra başlatmasını söylemiştim unuttum demişti. bende zaman kaybettim bu sebeple soruyorum. burada bilenler var çünkü, yönlendiren çok olmuştu.

şimdi ben konuyu anlamadım bunu sormak yasak mı bu forumda?

Jameya para avukatinin hesabina yatiuor olabilir. Vekalet vermiştin. Avukatinla gorus
yok hayır adliyeden ben başlattım avukatımla başlatmadım. benim vekilim yok. uyaptan da kontrol ediyorum durumu herhangi bir gelişme de görünmüyor. adliyenin hesabına yatıracak parayı

Jameya,
her konu bdvye açılmaz, bu konunun yeri bdv değil.

Ayrıca konuyu ilk sıralarda tutmak için upp, 😌😵‍💫🙄, ,? gibi mesajlar da atılmaz, bilgisi olan varsa zaten yorum yapar, rica ediyorum siteyi kurallarına uygun kullanın.

Jameya,
her kınu bdvye açılmaz, bu konunun yeri bdv değil.

Ayrıca konuyu ilk sıralarda tutmak için upp, 😌😵‍💫🙄, ,? gibi mesajlar da atılmaz, bilgisi olan varsa zaten yorum yapar, rica ediyorum siteyi kurallarına uygun kullanın.
bilmiyordum Mune çok özür bdv de görmüştüm bu tarz konular :KK200:

X