Müzik Dersleri müziksel işitme okuma ve yazma

slsn

Viyolist ~
Kayıtlı Üye
6 Eylül 2011
655
4
Ezgi diktesini yazmak için nasıl çalışmalıyım. Daha doğrusu müziksel işitme okuma ve yazma dersine nasıl çalışmalıyım ? Yardım lütfen

müziksel işitme dediğin kulak mı oluyor..kulak doğuştan gelir zatende bunu kullanabilmek için şan dersi alman gerekir sesleri öğrenmek için..

kulak varsa tmmdır diyemiyosun ki. Bunun çok ayrıntısı var geliştiirmek lazım

Ezgi diktesini yazmak için nasıl çalışmalıyım. Daha doğrusu müziksel işitme okuma ve yazma dersine nasıl çalışmalıyım ? Yardım lütfen

dersin adını görünce hemen damladım buraya :) ne lanet bir derstir bu yaa, dikte yazımını kendi başına çalışman zor ancak solfej yada bonayı rahatlıkla çalışabilirsin ? bunu çalışma sebebini sorabilir miyim? çünkü eğer proföynel bir şekilde çalışmak istiyorsan mutlaka ya bir hocaya ya da çalışırken kulağını kontrol edebileceği bir alete ihtiyacın var bu metronom olablir ve ya eğer kulağın iyiyse piyano, klavye yada org vs. şeylerle çıkarttığın seslerin doğru olup olmadığının (***kulağın iyiyse) kontrol edebilrsin...

selam herkese...

ya ailenizden biri biraz bu işlerden anlayacak.. ya da arkadaşlarınızla sık sık bir araya geleceksiniz:)))

diktede başarılı olmanın bence tek yolu çok çalışmak...

bir de kulak çalışırken notaları isimleriyle vermeye çalışın.

X