Mrb 20 haftlık hamilym dişim çk ağrıyr bir ay öncsi yne ağrıyrdu dr antibyotik vermsti ama hpsini bitiremdim yutmıyorum ikiye kırıp içsm bisey olur mu

munevver0694

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
1 Ağustos 2023
2
1
29
Arkadaşlar merhaba 20 haftlık hamilym dişim çk ağrıyr bir ay önce falan yine ağrıyordu doktor antibiyotik vermişti hepsini bitiremedim yutamıyorum ikiye kırıp yutsam sıkıntı olur mu

Bebiş sağlıkla gelsin, öncelikle. 🙏 Bütün yutamıyorsanız kırarak içmenizde bir sorun olacağını düşünmüyorum. Dozda minimal bir oynama olacak sonuçta. Ama, kalan kutuyu bitirecekseniz ya da birkaç gün içip bırakacaksanız, eksik doz almış oluyorsunuz. Bu da enfeksiyonun daha da güçlenmesine neden olabilir. Doktorunuzun önerdiği şekilde, tedaviyi yarıda bırakmadan kullanmalısınız.

Arkadaşlar merhaba 20 haftlık hamilym dişim çk ağrıyr bir ay önce falan yine ağrıyordu doktor antibiyotik vermişti hepsini bitiremedim yutamıyorum ikiye kırıp yutsam sıkıntı olur mu
Bazı ilaçlar kırılıp içilebilir ama bildiğim kadarıyla bazı ilaçların o şekilde icilmemesi gerekiyor. Eczacıya danışın bence. Nöbetçi eczaneye telefonla da sorabilirsiniz.

X