mosmoda dan alışveriş yaptım ne paramı verdiler ne de ürünümü ,dolandırıldım

askbocegi1

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
5 Aralık 2016
51
7
34
Kızlar sakın ama sakın burdan alışveriş yapmayın, 4 ay önce mosmoda internet sitesinden alışveriş yaptım. gümrüğe takıldı diye aylarca ouyaladılar, sonra bari paramı verin dedim onuda vermiyorlar ne arıyorlar ne soruyorlar, paramın üzerine yattılar ne yapıcam bilemedi.
Ben yaptım siz yapmayın
Bu konuda bi bilgisi olan varmı yardım etsin lütfen

Varsa avukatınız ihtar çekin. Yoksa da bulun avukat.
Bakın iade ediyorlar mı etmiyorlar mı.
Rakam küçük değildir diye düşünüyorum.
Ayrıca O sitenin ürünleri orjinal mi? Bence değil.
Ben mi yanlış biliyorum?

Güvendiğüm siteler var LC vaikiki koton mango ve defacto olanların haricinde alışveriş asla yapmam çok tehlike boyutlara vara biliyor kredi karttan bile dolandırılıyor muş dikkat edin

Geçmiş olsun, bir avukat tutmanızı öneririm. Adı sanı bilinmiş yerlerden alışveriş yapmaya çalışın bundan sonra. Mosmoda diye bir yer duymuşluğum yok hiç, kaldı ki bazen adı sanı bilinen yerlerde bile sorun çıkabiliyor. Dikkatli olmak gerek.

İnternette her gördüğünüz firmadan alışveriş yapmayın. Karşınızda muhatap bulamazsınız.
Geçen yaz gayet bilindik ve kurumsal bir firmayla bile sorun yaşadım ben. Ama en azından paramın üstüne yatmayacaklarını biliyordum.

Ben de bu siteden alışveriş yapıp yapmama konusunda arada kalmıştım, sözlüklere ve şikayetvara bakınca direkt vazgeçtim. Keşke bir internet araştırması yapsaydınız siz de. Resmî kanallarla peşlerine düşün, umarım paranızı geri alabilirsiniz.

Ne miktarda paranız.
Savcılığa başvuru yapacağınızı söyleyin.
Tüketici haklarınızı kullanın..

of benim bir arkadaşım aldı ordan çakma çanta yollamışlar resmen kavga dövüş iade etti aldı parasını..
hiç güvenilir bir site değil orası.. yurtdışından falan getirttiklerine de inanmıyorum ben..

Varsa avukatınız ihtar çekin. Yoksa da bulun avukat.
Bakın iade ediyorlar mı etmiyorlar mı.
Rakam küçük değildir diye düşünüyorum.
Ayrıca O sitenin ürünleri orjinal mi? Bence değil.
Ben mi yanlış biliyorum?
Avukata sordum, alamazsın hiç uğraşma dedi. 4.500 tl aldığım ürün fiyatı

4.500 tlydi cantanın fiyatı, tüketici haklarına nasıl başvuru yapabilirim?
Öncelikle başvuracağınız yer Tüketici Mahkemesi. Fakat hakem heyetine de başvuru yapabilirsiniz ama karara uymayabilir karşı taraf. Elinizde fazladan hakem heyeti kararınız olmuş olur. Hakem heyetine gittiğinizde başvurunun şekli hakkında yardımcı olurlar. Direk dava açacağım diyorsanız da bir 400 TL ücreti gözden çıkarmanız gerekiyor açmak için. Bilirkişi vs ücreti öncelikli sizden alınır. Davayı kazanırsanız davalıdan masrafları alırsınız.

Güvendiğüm siteler var LC vaikiki koton mango ve defacto olanların haricinde alışveriş asla yapmam çok tehlike boyutlara vara biliyor kredi karttan bile dolandırılıyor muş dikkat edin
Üzerinden epey vakit geçmiş ama bir tecrübemi paylaşayım dedim. Bahsettiğiniz bilinen ve kurumsal firmalardan ben de çokça alışveriş yapıyorum. Özellikle Trendyol LCW bu konuda çok iyi bence.

Geçtiğimiz ay bir de DEFACTO'yu deneyeyim dedim. 3 parça ürün spariş ettim. Tüm meblağ karttan çekildiği halde ürünlerin sadece 1 adedi geldi. Hesabımdan kontrol etttiğimde tüm ürünlere "alıcıya teslim edildi" notunu iliştirdiklerini gördüm. Müşteri ilişkilerini arıyorum bizim ambardan çıkmış diyorlar. Tamam sizin ambardan çıkmış olabilir ama bana ulaşmadı diyorum baştan savma şeyler söylüyorlar.
Yani koca kurumsal Defacto firması tarafından da böyle kazıklanabiliyorsunuz. Paramı aldı, ürünlerimi göndermiyorlar. Sizler de dikkat edin derim.

X