Popüler Konu Miraç Kandili

Muhammet usac esegin ustunde goge yukselmis. Puahahaha :KK70: Buna inanan insanlarda akil varsa ben de Einstein'im :KK70:
Hakaret ve saygısızlık yapmak herkese nasip olmuyor ne yazık ki size nasip olmuş...

umarım tez günde, saygıyı, sevgiyi, hoşgörülü olmayı öğrenirsiniz

Muhammet usac esegin ustunde goge yukselmis. Puahahaha :KK70: Buna inanan insanlarda akil varsa ben de Einstein'im :KK70:
Inanmamak böyle bisey degil yalniz. Inanmamak agzina geleni soyleyebilecegin, her turlu hakareti edebilecegin anlamina geliyor saniyorsan sen de inananlardan her turlu hakareti yemeyi normal kabul ediuosun demek ki

Nasıl böyle bir hadsizliğe varıyorsunuz siz bu hakkı kim veriyor size inanmayabilirsiniz ama bakın bu topik inananların topiği demek ki sizi buraya bir şeyler çekmiş hâlâ içinizde bir şeyler var çünkü insan inanmak için yaratılmıştır.

Allah hidayet etsin Kuran-ı Kerimin mealini okusanız bir kez Allah gönül gözünüzü açarsa tabii ki inanırsınız ama sundurmayana da sundurmuyor Mevlam ama saygılı bari olsak belki bir şeylerden kurtarabilirsiniz.

Senin kainatın, ilk insanın yaratılışına dair akıllar üstü tezin ne?
Nihal bir sürü tezi olabilir hoş bu uslupla tezine kim inanır

Dinsiz de olabilir bu onu ilgilendirir onun gibi düşünenler de vardır olabilir

Sitede inanmayan çok kişi var dua bolumun de olupta inançlarına kim laf ediyor ben yada diğer arkadaşlarım laf ediyor mu

baktım yorumlarına sürekli din ve cinsellik dinle ilgili yorumlarına beğeni atanlara da şaşırdım

Özgürlükten insanların yasam şekillerine saygıdan bahsedip inanca uzanan dile beğeni atmakta ne bileyim...

Her neyse bu bölüm dua bölümü buraya gelip bunu yazamaz kimse yazamaz ...inanmıyorsa içinde kalsın başka yerlere yazsın ...inanlarin olduğu yere ve inancı olanların hassas olduğu dine laf edemez

Bu kanunen de suç birisi şikayet etse hapis cezasına kadar yolu var...

Yorumlarına baktım da hep nefret ve iğrenç düşünceler içindesin. Keşke hesabın silinse. Sadece inananlara hakaret etmiyorsun bir de militanca paylaşımların var.

Daha uzunca açıklaması var... öyle gelipte dalga geçmekle hakaret etip bide gülme emojileri koymakla olmuyor ...Hadsizlikte sınır tanimayanlar en kısa hâlini okusunlar bakalım kanunu ve maddeleri ... okumayı bilio anlıyorsa tabiki belki nerde ne konuşulacağını yada çenelerini kapatacaklarını bilirler​

Nitelikli Hakaret Suçu Cezası (TCK 125/3)

Nitelikli hallerinde hakaret suçunun cezası, 1 ila 2 yıl arasıdır. Mağdurun kamu görevlisi olması (avukat, hakim, memur vs.) ve hakaretin görevinden dolayı yapılmış olması, kişinin mensup olduğu dinin kutsal değerlerine veya din özgürlüğünün kullanılmasına hakaret edilmesi, cezası ağırlaştırılmış nitelikli hakaret suçu olarak kabul edilmektedir.

Alenen Hakaret Suçu Cezası (TCK 125/4)

Hakaretin alenen işlenmesi halinde ceza 1/6 oranında ayrıca arttırılacaktır. Örneğin, bir tv programında veya bir caddede bağırarak hakaret etmek hakaret suçunun aleni bir şekilde işlenmesine neden olur.

Aleniyetin gerçekleşmesi için olay yerinde başkalarının bulunması yeterli olmadığı gibi şartta değildir. Ölçü ise hakaret konusu söz veya davranışın belirlenemeyen sayıda kişi tarafından görülme, duyulma ve algılanabilme olasılığının bulunması hali olarak tanımlanmaktadır. Hakaret suçunda aleniyetin gerçekleşmesi için herhangi bir sınırlama olmaksızın herkese açık olan yerlerde işlenmesi şarttır. Tabii bu herkese açıklığın tabiri her geçen gün değişmektedir. Zira evden atılan bir mesaj sonucu sosyal medyada vuku bulan hakarette alenidir.

Hanımlar lütfen sakin olun.

Herkes istediğine inanabilir, kimi patatese inanır, kimi yıldızlara, kimi Zeus’a, kimi hiçbir şeye, kimi Allah’a.

Her biri bir inançtır zira insanlar bir şeylere inanmak üzerine programlanmıştır, neye inanılırsa inanılsın saygı duymak gerekir, kimse inancından dolayı aşağılanmamalı, inancı hor görülmemelidir.

Bu sebeple herkes haddini bilecek, başkalarının inancına dil uzatmayacak.

X