Minimalist olmak

damla19811981

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
19 Ağustos 2022
62
-6
39
Merhaba arkadaşlar Minimalizim hakkında ne düşünüyorsunuz.
You tube den bir kaç video izledim bu konuda ve evimin içinde tüm gereksiz eşyaları hediye ettim, sattım bazılarını çöpe attım. Gereksiz hiç bir şey almıyorum. Minamalist olan arkadaşlar sizin öneri ve fikşrlerinizi merak ediyorum.
Bu konu ile ilgili yeni çıkan kitaplar olduğunu gördüm

Minimalizm hakkında bir kaç şey izleyip okuyup hemen decluttering yapmak çok yaygın bir şey. Ben de yaptım, ancak genellikle kalıcı olmuyor. Öncelikle minimalizm size ne ifade ediyor, gerçekten minimalist yaşamak istiyor musunuz buna karar vermeniz gerek. Direkt fazla eşyalardan kurtulmak yerine öncelikle alışverişe ara verip yavaş yavaş bu yaşam tarzına geçmek gerek. Ben minimalist bir yaşamı her yönden benimseyemedim. Evim eşya yönünden minimalisttir, kozmetik ürün ve takı açısından minimalistim ancak çokça değişik mutfak takımı almayı severim, tekrar okumasam dahi kitaplarımdan vazgeçemem, ihtiyacım olmamasına rağmen yeni çanta alırım. Minimalist olacağım diye bu tarz zevklerimden vazgeçmek bana göre değildi. Eşyalarınızdan kurtulmadan önce etraflıca düşünmenizi öneririm, sonra pişman olabilirsiniz.

İngilizceniz var ise youtubeda Slice of Light kanalını inceleyin derim.

Minimalizm hakkında bir kaç şey izleyip okuyup hemen decluttering yapmak çok yaygın bir şey. Ben de yaptım, ancak genellikle kalıcı olmuyor. Öncelikle minimalizm size ne ifade ediyor, gerçekten minimalist yaşamak istiyor musunuz buna karar vermeniz gerek. Direkt fazla eşyalardan kurtulmak yerine öncelikle alışverişe ara verip yavaş yavaş bu yaşam tarzına geçmek gerek. Ben minimalist bir yaşamı her yönden benimseyemedim. Evim eşya yönünden minimalisttir, kozmetik ürün ve takı açısından minimalistim ancak çokça değişik mutfak takımı almayı severim, tekrar okumasam dahi kitaplarımdan vazgeçemem, ihtiyacım olmamasına rağmen yeni çanta alırım. Minimalist olacağım diye bu tarz zevklerimden vazgeçmek bana göre değildi. Eşyalarınızdan kurtulmadan önce etraflıca düşünmenizi öneririm, sonra pişman olabilirsiniz.

İngilizceniz var ise youtubeda Slice of Light kanalını inceleyin derim.
Tamam teşekkür ederim

ben de uzun bir süredir bu konu ile ilgileniyorum. minimalisy olmak için önce alma konusunda kendine sınır koymalısın. yoksa ev sadece gelenin tekrar çıktığı bir geçit törenine benzer. kural şu eve bir şey gelirse bir şey gider. Alırken bir şeyi hemen almam yaklaşık 1ay düşünürüm gerçekten ihtiyaç mı? alabileceğim en kaliteli ürünü almaya çalışırım. kalitesiz mal alacak kadar zengin değilim. eğer alacagız şeyi yapabilecek başka malzeme varsa o şeyi almam. mesela zeytin tabağı gereksiz. gerçekten alışveriş yaparken süzmeniz gerekiyor. alışveriş işi işin zor kısmı. sonra da evde sevmediğiniz, kötü anısı olan kullanmadığınız ne varsa hepsini çıkarın. eşyalarımızon sadece %20in aktif kullandığımız duyunca çok şaşırmıştım. şu anda o kadar azalttım ki yaşamak daha keyifli oldu. evde boş alan arttı eskiden temizlerken zorlandığım alanlar boşaldı. 3 odalı evimde 15 halı vardı mesela şu anda9tane kaldı irili ufaklı olduğu işin sayı labarıkmuthiş bir rahatlık bu bir yolculuk bana huzur vermeyen herşey yol veriyorum

benim eşim hiç bir şey atmak istemez, ona göre her şey lazım olur. Çok yoruldum atalım ya da verelim demekten. Ama hep lazım olabilir sana ne zararı var modunda. Evlenirken yeni eşya almadık. Bir memurdan devir aldık o yzden çok düzenli eşyam da yok. Ev üstüme üstüme geliyor.

Merhaba arkadaşlar Minimalizim hakkında ne düşünüyorsunuz.
You tube den bir kaç video izledim bu konuda ve evimin içinde tüm gereksiz eşyaları hediye ettim, sattım bazılarını çöpe attım. Gereksiz hiç bir şey almıyorum. Minamalist olan arkadaşlar sizin öneri ve fikşrlerinizi merak ediyorum.
Bu konu ile ilgili yeni çıkan kitaplar olduğunu gördüm
Zorunlu minimalistim
işim hemen bitiyor
Ben istiyorum ki tüm duvarlarda tablolar olsun heryerden bitki fışkırsın
Ama iki kanepe yatak dolap tmm

X