MİDE BALONU SÜRECİM

Manifest21

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
21 Ağustos 2023
1
1
27
Endoskopik mide balonu sürecimin 5. Günü bitti. İlk 3 gün ne yediysem kustum.Sonra ki günler biraz ayaklanabildim ama ağrı ve kramplar devam ediyor. Gece uykusu haram. Kaç kez ağrıdan uyanıyorum sayamıyorum bile. Uyanınca krampı geçirmek için yapmadığım şey kalmadı. 5. Güne rağmen hala günde bir kez de olsa kusuyorum bazende boş öğürmelerim oluyor. Su içmeyi çok severim. Su daha da midemi bulandırıyor. Bir çay bardağı öğünlerden 1 saat sonra içmeye çalışıyorum yinede. Özellikle ilk günler canınız hiçbir şey istemiyor. Biraz toparlayınca canınız bir şey istese bile çektiğiniz onca çile ve sürekli hissettiğiniz ağrıdan yeltenmiyorsunuz. Sonucu düşünüp pozitif kalmaya çalışıyorum ama burun ameliyatından bile zor bir süreç bence. Hayat kaliteniz düşünüyor. Hele hemen işe başlamayı sakın düşünmeyin. En azından ilk 4 gün. Bu sadece büyük bir eziyet olur.

Aynı durumdayım çok çok zor bir durum gerçekten 3 gün oldu benim de ama pazartesi çıkarttırmayı düşünüyorum dayanamıyorum. Siz ne durumdasınız şimdi çok geçmiş olsun...

Salı günü taktırdım üç gün hastaneden çıkarmadılar beni. Üç günlük süreci serum ve ilaçlar ile geçirdim. Üçüncü günün akşamı eve geçtim. Bulantım kusmam yok ama hem sinirliyim hem halsizim hem de kasılmalarım çok oluyor. Bu sabah uyandığım da ağzıma asit geldi kısmak için lavaboya koştum ama kusma olmadı

11. Günüm. İlk hafta 7 kilo verdim. Son beş gündür durdu kilo vermem. Mide de ara ara yanma ve reflü oluyor. Çok bitkinim. 11 eylül de işe başlıycam umarım o güne kadar toparlarım kendimi. Dün kızım zorla havuza götürdü normalde aralıksız yüzerim ilk kez havuzda yüzerken çok zorlandım. Bugün gene deniycem bakalım.

Selam arkadaşlar
Bugün 23. Günüm ve 14 kilo gitti bile. Kendimi gayet iyi hissediyorum.
Okullar açıldığı için erken kalkıyorum ve kahvaltı yapamıyorum. Kendime kafeinsiz sütlü kahve hazırlıyorum. İşe giderken arabada onu kahvaltı niyetine içiyorum. Öğlen yemeğimi evden götürüyorum. İlk gün pırasalı kabaklı peynirli yumurta ve sütlü kiş yapmıştım. Bir dilim ondan yedim ikinci gün tavuklu salata yedim. Limon ve yağ hala kullanmıyorum. Salataya sos olarak süzme yoğurt ve sarımsak tozu ekledim güzel oldu. Akşamda trafik yoğunluğundan 6-7 gibi eve geliyorum ve yemek yiyemiyorum. Salatalık veya elma yiyorum.
Daha spora başlamadım başlamam lazım🤨
Bu araca limon sirke zeytin yağı soğan ne zaman başlıyoruz? Lahana da gaz yaptığı için ilk dönemler önerilmiyor. Lahanaya ne zaman başlıyoruz?
Malesef diyetisyenim olmadığından bilemiyorum bunları.

Selam arkadaşlar
Bugün 23. Günüm ve 14 kilo gitti bile. Kendimi gayet iyi hissediyorum.
Okullar açıldığı için erken kalkıyorum ve kahvaltı yapamıyorum. Kendime kafeinsiz sütlü kahve hazırlıyorum. İşe giderken arabada onu kahvaltı niyetine içiyorum. Öğlen yemeğimi evden götürüyorum. İlk gün pırasalı kabaklı peynirli yumurta ve sütlü kiş yapmıştım. Bir dilim ondan yedim ikinci gün tavuklu salata yedim. Limon ve yağ hala kullanmıyorum. Salataya sos olarak süzme yoğurt ve sarımsak tozu ekledim güzel oldu. Akşamda trafik yoğunluğundan 6-7 gibi eve geliyorum ve yemek yiyemiyorum. Salatalık veya elma yiyorum.
Daha spora başlamadım başlamam lazım🤨
Bu araca limon sirke zeytin yağı soğan ne zaman başlıyoruz? Lahana da gaz yaptığı için ilk dönemler önerilmiyor. Lahanaya ne zaman başlıyoruz?
Malesef diyetisyenim olmadığından bilemiyorum bunları.
Merhabalar bende yaptirmayi dusunuyorum toplamda kac kg oldu acaba? Kac kg ile basladiniz ? Surec ile ilgili bilgi verirseniz cok sevinirim. 🙏🏻😊

X