Mide Balonu Deneyimim

mide balonu reklamları görüyorum her yerde bana aşırı gereksiz geliyor bu melet, mideni bildiğin genişletiyor balon nesi yararlı olacak ki? ilk hafta sıvı besleniyorsun öyle beslenirsen zaten kilo verirsin. diyetisyen kontrolünde diyet beslenmesine sokuyorlar seni e onu da normalda yaparsan zayıflarsın. sporla destekle diyorlar e zaten diyetle spor yaparsan zayıflarsın.

bu balonu taktıranları asla anlamıyorum. 10 bin tl balona vereceğine yemek firmasıyla anlaş düzenli yemeklerin gelsin. 1 ayda farkı gör.

ayrıca hala kilo verme sorununuz varsa if ve omad öneririm
Size gereksiz geliyorsa yaptırmazsınız. Mide balonunun tek başına kilo verdirme gibi mucizevi bir özelliği yok zaten sadece diyete yardımcı. Diyet yapılınca kilo veriliyor evet zaten sorun diyet yapmakta zorlanmak, spor yapmakta zorlanmak. Taktıran biri olarak ben de yeme bozukluğu olanlara asla önermem. Taktırdığım için bir pişmanlığım da yok ama benim için itici güç oldu ve denemesem içimde kalırdı.

Balon taktırıp çıkaran varsa lütfen deneyimlerini paylaşabilir mi? Çıktıktan sonra midenin durumu, iştah durumu vs nasıldı?

Bu arada son süreçte daha dikkat ederek 67'ye düştüm 80lerden. 2 hafta sonra çıkıyor balon. Daha önce taktırıp çıkaran varsa sonraki süreç için mesaj bekliyorum. Fırsat buldukça bakıyorum mesajlara mutlaka.

Merhaba
95 kilo 1,70 boy ile yıllardır kilolarımla savaş halindeyim. Yarın zar zor eşimi de ikna ettikten sonra medsil balon serüvenim başlayacak. Zorluklarını biliyorum. Keşke balonsuz sıvı diyeti yapabilsek öyle olmuyor işte. Yanında bir diyetetisyen desteği de alacağım. Bazılarınız çok karşı ama 46 yaşıma gelmişim bir 38-40 beden görmek istiyorum artık

Merhaba,
Geçen Hafta balon maceram başladı. 95 kilo - 1,70 boyunda biriyim. Hayatım boyunca diyet yaptım, aileden gelen genetik miras diyelim. Kah alıp kah verdim. Benim derdim aburcubur düzensiz beslenme ve çok yemek yemeyi sevme. Bu kararı çok zor aldım. Ama aldım ve sanırım kendime yaptığım en büyük iyilik.
Herkes ilk 3 gün çok zor ölüp ölüp diriliyorsun diyor. Ama mide koruyucu olsun, mide bulantı ilacı olsun, 3 günde çok güzel bir şekilde atlatıyorsun.
Ilk 3 gün bir varlık hissediyorsun sol göğsünün altında ama uyumana evle ilgilenmene asla engel değil.
Yarın diyetetisyen ile tartı günüm var tabii ben dayanamayıp bugün tartıldım. Sonuç -5 kilo.
Aman hemen ordan ne kadar sağlıksız dediğinizi duyar gibiyim. Bu hafta sıvı beslenme vardı mideyi alıştırmak için (bebek meyve suları, çaylar kefirler, tavuk suları ile çok güzel atlatıyorum süreci) İştah sıfır !!!! bunun altını çizmek istiyorum, aş erme yok tatlı isteği SIFIR. Evde yemek de pişiriyorum ama asla canım çekmiyor. Bu balonun bana getirdiği en büyük ve güzel özellik bu.
Bu iş elbette böyle gitmeyecek ama beynim hazır ve ona göre şartladım kendimi. Bu saatten sonra ver elini -25 kilolar. Bu işi kafaya koyduysanız yapacaksınız. Korkularınızı bir tarafa bırakacaksınız ve yaptıracaksınız. Ordan ahkam kesmek kolay kilo irade gücünü anlamak kolay değil.

Arkadaşlar merhaba
Bugün kadınlar kulübünde 10.yılımı doldurmuşum:)
Pazartesi günü mide balonumu taktırdım. buradaki yorumları okurken kendi deneyimimi paylaşmak istedim.Yıllardır ne yaptıysam aşırı kilolarımla mücadele etmekten diyet yapmaktan geri dönen kilolardan ve en önemlisi insülin direncimden bıkmıştım.
Mide balonu taktırınca en az üç gün kabus gibi geçiyor dediler ki bugün üçüncü gün. İlk iki gün doktorunuz verdiyse mutlaka ve mutlaka SERUM taktırın çünkü doktorun verdiği ilaçları sürekli istifrayla çıkartıyorsunuz bu süreçte serum bana çok faydalı oldu. Bugün iyi kalktım. Mide balonu dediğimiz gibi mucizeler yaratmayacak. Diyete açlık krizlerimize, insülin direncine ve bedenin biraz dinlenmesine büyük yardımı olacak bir işlem. Kapıya diyet programlarını çok deneyen biri olarak( bırakınca tüm kilolar fazlasıyla geri geldi) en son çarem bu diye düşündüm inşallah doğru bir karardır. Düşüncelerinizi deneyimlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.

80-81civarıydım şimdi 72lerdeyim alıp veriyorum 1-2. Şu an hiç balon yok gibi bende pek işe yaramadı yani boşa para verdim. Uzun uzun açıkladım yukarda bakarsınız :)
Merhaba bende dün taktırdım.Ama çok kötüyüm birde 2 yaşında çocuğum var nasıl kolay atlatabilirim acaba

Tekrar merhaba, benim balon çıktı sonunda hatta yaklaşık 1 ay oldu sanırım. İştahımın aşırı artacağından korkuyordum ama öyle olmadı hiç taktırmamışım gibi devam ediyorum hayatıma bi farklılık hissetmiyorum. Balon çıkmadan önce 3 gün sıvı diyet çıktıktan sonra da 4 gün falan sıvı diyet vardı bu sürece dikkat ettim sonrası rahattı. Gerçi antidepressan kullanmaya başladım yine dikkat ediyorum ama umarım verdiklerimi geri almam. Şu an 66lardayım.

Tekrar merhaba, benim balon çıktı sonunda hatta yaklaşık 1 ay oldu sanırım. İştahımın aşırı artacağından korkuyordum ama öyle olmadı hiç taktırmamışım gibi devam ediyorum hayatıma bi farklılık hissetmiyorum. Balon çıkmadan önce 3 gün sıvı diyet çıktıktan sonra da 4 gün falan sıvı diyet vardı bu sürece dikkat ettim sonrası rahattı. Gerçi antidepressan kullanmaya başladım yine dikkat ediyorum ama umarım verdiklerimi geri almam. Şu an 66lardayım.
harikasınız

Tekrar Merhaba! 6 ay oldu 10 kilo anca verebildim arkadaşlarım son 2 ay iyice saldım ve 4 kilo da geri aldım hatta :KK43: ama bu vesileyle kesin olarak yeme bozukluğum olduğunu anlamış oldum. Mide balonu, midenizin bir kısmını doldurmak ve daha az yemenizi sağlamak üstüne kurulu. Ancak benim gibi duygusal yeme problemi olanlar bilir zaten dolu midenin üstüne yemeye devam ettiklerini. Balon öncesinde de yediğim yemeğin üstüne, dondurma, çekirdek, meyve, farklı bir yemek, farklı atıştırmalıklar vs bir sürü şey yiyebiliyordum. İlla canımın çektiği bir şey de değil stres, sıkıntı, yalnızlık vs ne tetikliyorsa o an dolabı açıp ne bulduysanız yemek istiyorsunuz ve TV karşısında yeme alışkanlığı kesinlikle bırakılmalı. Yani demem o ki böyle bir probleminiz varsa balon sizde de çok işe yaramayacaktır. Belki daha fazla da verebilirdim buna rağmen ama alkollü içecekleri bol tükettiğim oldu ve aşırı kalorili tabii. Yeme bozukluğunuz varsa asla ama asla önermiyorum para çöp oluyor onun yerine eve diyet yemekleri gönderen bir firma ile anlaşmak ve ona para vermek çok daha mantıklı düzenli ve kalori hesaplı yeme açısından. Bozukluk için de psikoloğa para vermek daha mantıklı. Balonu hala çıkarmadık duruma göre 2 ay daha fazla kalabiliyormuş. Ben önümüzdeki ay çıkarttırmayı düşünüyorum. 1 ay daha bekleme sebebim de, diyetisyenim kontrollü yeme konusunda sürekli beni uyarıyor böyle olursa balon çıktıktan sonra birden aşırı kilo alırsınız diyor. Midenizde boşluk olacak çok daha rahat yiyeceksiniz vs vs. O sebeple bari 1 ay daha dursun yaz geldi en azından hareket artar, yürüyüşler yapıp dengelerim dedim. Sürekli midem kalıcı genişledi gibi düşünceler oluşuyor kafamda ama tabii ki suratıma karşı evet mideniz genişledi demiyorlar toparlar diyorlar, bilemiyorum. Mide genişlemesinin uzun vadede kalıcı olabileceği ile ilgili bir çok yazı okudum. Bilen varsa yeşillendirsin lütfen ya da sizin doktorlarınız, diyetisyenleriniz ne diyor.? Bir de son olarak yabancı sayfalarda da balonu çok araştırdım ve belirli bir sayı üzerinde yapılan deneyde balon çıktıktan sonra belli bir kısım hemen verdiklerini geri almış diğer kısım da 2 yıl içerisinde ve sonrasında geri almış. Yani beslenme alışkanlığını değiştirmek temel şart veya imkanınız varsa tüp mide en garantisi (uzun vadede yine dikkat edilmeli) Ne yazdım ama fiyuuu :KK70: Benim eyorlamam bu kadar. SONUÇ: Tavsiye etmem.

Dipnot: Balon çıktıktan sonra alıp verme durumumu tekrar yazarım bir süre sonra.
Son durumunuz nedir toplamda verilen 10 kilo sonrasi alim oldu mu acaba benim de yarin 1. Haftam dolacak.20 30 kilo verenler nasil verdi acaba.canim simdiden biseyler cekiyo.yiyecekmisim gb geliyo 🤔

Merhaba . Bende yeni üyelerdenim. Mide balonu taktirmaya karar verdim. Bu süreci eşimin desteği ile baslatacam. İnsallah öyle cok elden ayaktan düşmem. Benim tek korkum gece yeme krizlerim. Siz bahsetmişsiniz ya hani yeme bozuklugu diye, sanırım o durum bendede var. Nasil basedeceğimi bilemiyorum. Antidepresan ilacı bu problem yüzunden mi alıyorsunuz. Ben gece olunca tokta olsam biseyler beni dürtüyor. Ne yaparsam yapayim kendime engel olamiyorum. Sanki yedigimde daha rahat uyuyacakmisim gibi geliyor.
Eyer bu balon bu durumuma engel olamayacaksa bosuna taktirmayim diye düşünüyorum. Ne dersiniz?

Merhaba,
Geçen Hafta balon maceram başladı. 95 kilo - 1,70 boyunda biriyim. Hayatım boyunca diyet yaptım, aileden gelen genetik miras diyelim. Kah alıp kah verdim. Benim derdim aburcubur düzensiz beslenme ve çok yemek yemeyi sevme. Bu kararı çok zor aldım. Ama aldım ve sanırım kendime yaptığım en büyük iyilik.
Herkes ilk 3 gün çok zor ölüp ölüp diriliyorsun diyor. Ama mide koruyucu olsun, mide bulantı ilacı olsun, 3 günde çok güzel bir şekilde atlatıyorsun.
Ilk 3 gün bir varlık hissediyorsun sol göğsünün altında ama uyumana evle ilgilenmene asla engel değil.
Yarın diyetetisyen ile tartı günüm var tabii ben dayanamayıp bugün tartıldım. Sonuç -5 kilo.
Aman hemen ordan ne kadar sağlıksız dediğinizi duyar gibiyim. Bu hafta sıvı beslenme vardı mideyi alıştırmak için (bebek meyve suları, çaylar kefirler, tavuk suları ile çok güzel atlatıyorum süreci) İştah sıfır !!!! bunun altını çizmek istiyorum, aş erme yok tatlı isteği SIFIR. Evde yemek de pişiriyorum ama asla canım çekmiyor. Bu balonun bana getirdiği en büyük ve güzel özellik bu.
Bu iş elbette böyle gitmeyecek ama beynim hazır ve ona göre şartladım kendimi. Bu saatten sonra ver elini -25 kilolar. Bu işi kafaya koyduysanız yapacaksınız. Korkularınızı bir tarafa bırakacaksınız ve yaptıracaksınız. Ordan ahkam kesmek kolay kilo irade gücünü anlamak kolay değil.
Merhaba son durumunuzu güncellemeniz mümkün mü acaba 😊

X