Meme ultrason sonucu

oceanseda

Guru
Kayıtlı Üye
6 Ağustos 2011
24
2
Arkadaşlar merhaba sol göğsümde acı ve ağrı olunca doktora gittim muayene etti ve ultrason istedi sonucumu paylaşmak istiyorum belki sağlıkçı bir arkadaşımın yorumu olabilir. Doktor korkulacak bişey değil 6 ay sonra birdahaki ultrason büyüme olursa kistlerde biyopsi dedi ama insan gerçekten korkuyor kaç gündür internetten araştırıp okuyorum kafama takıyorum haliyle iki göğsümde fibrokist ve fibroadenom çıktı gitmeseydim öğrenmeyecektim belki bunda da vardır bi hayır sizlerin başına geldi mi böyle bişey yorumlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler hanımlar 💓

Eklentiler

• A0FFAB6D-50C8-4698-9AF1-C4D69E6972C3.jpeg
    A0FFAB6D-50C8-4698-9AF1-C4D69E6972C3.jpeg
    141,8 KB · Görüntüleme: 2.539
Arkadaşlar merhaba sol göğsümde acı ve ağrı olunca doktora gittim muayene etti ve ultrason istedi sonucumu paylaşmak istiyorum belki sağlıkçı bir arkadaşımın yorumu olabilir. Doktor korkulacak bişey değil 6 ay sonra birdahaki ultrason büyüme olursa kistlerde biyopsi dedi ama insan gerçekten korkuyor kaç gündür internetten araştırıp okuyorum kafama takıyorum haliyle iki göğsümde fibrokist ve fibroadenom çıktı gitmeseydim öğrenmeyecektim belki bunda da vardır bi hayır sizlerin başına geldi mi böyle bişey yorumlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler hanımlar 💓
Merhaba 1 yıldır bende de fibroadenom var

Senelerdir brad3 statüsünde 6 ayda bir kontrole gidiyorum.Bazı memeler kistik,daha karışık yapıda olduğu için daha yakın takip ediyorlar.Düzenli kontrollere gidin lütfen sadece. Bu birşey olduğu ve olacağı anlamına gelmiyor.Önlem sadece.

Senelerdir brad3 statüsünde 6 ayda bir kontrole gidiyorum.Bazı memeler kistik,daha karışık yapıda olduğu için daha yakın takip ediyorlar.Düzenli kontrollere gidin lütfen sadece. Bu birşey olduğu ve olacağı anlamına gelmiyor.Önlem sadece.
Benim de raporum da BI-RADS3 yazıyor 6 ay sonra yine ultrason çekileceğim inşallah büyümez sizin kistler nasıl ebatında değişme büyüme vs var mı acaba

merhaba canım öncelikle geçmiş olsun Rabbim Şafi ismiyle şifa versin benim göğsümde de fibrokistik var ağrım oldu 2013 te devlet hastanesine gittim bana da 6 ayda bir ultrason takibi çay kahve çikolata kola yasak dedi 2013 sonunda özelde ultrason çekildim doktor hemen ameliyat dedi bende kabul ettim oldum ameliyatı aradan 2 yada 3 sene geçince kistler yeniden elime gelmeye başladı tekrar devlete gittim 6 ay arayla yine ultrasona girdim boyutları aynı sıkıntı yok dedi doktor fibrokistik için herhangi bi ilaç vermiyorlar arada göğsüme iğne gibi batma oluyordu ağrı oluyordu anlayacağın arkadaşım ameliyatı boşuna oldum anlamam biraz geç oldu ama elden gelen birşey yok şuanda yine var kistlerim özeldeki doktor evlenip emzirmen lazım demişti öyle geçiyormuş belki bi faydam olur benim tavsiyem fibrokistik için ameliyat olma Rabbim şifa versin

Benim de raporum da BI-RADS3 yazıyor 6 ay sonra yine ultrason çekileceğim inşallah büyümez sizin kistler nasıl ebatında değişme büyüme vs var mı acaba
büyümüş son kontrolde ama pandemi malum hepimizi mahvetti.çok kilo aldım. doktor kilodan dolayı olduğunu düşünüyor.Biraz kilo ver bir sonraki kontrole kadar tekrar bakalım dedi.

Benim BI-RADS 3 6 ay sonra ultrason ve ben de kafayı yiyecek gibi oluyorum. Korkuyorum biraz da. Ben de ge. En hafta öğrendim.

Benimde 2008 senesinde sol mememde elime ceviz büyüklüğünde 3 tane yumru geliyordu o zamanlar cahildim kimseye söylemedim 2011 yılında evlendim eşime ve kayinvalideme söyledim doktora gittim önce özele gittim ondan devlet hastanesine sevk edildim biyopsi aldılar ve ardından ameliyat oldum 2 ay sonra sonuç çıktı doktor bana iyi huylu çıktı ama bunlar sonradan kansere dönüşecek kitleler dedi 6 ayda bir kontrole git dedi bende o yıllardan bugüne kadar 6 ayda bir doktora gidip ultrason çekiyorum bugün eski sonuçları kirastirirken ilk gittiğim ozel doktoru maling yönünde şüpheli demiş haziranda tekrardan ultrason muayenesi var ne zaman ultrason günü yaklassa içimde bir korku oluşuyor bir türlü yenemedim bu durumu her iki memede de hipoekoik solid lezyon ve kistler var BIRADS 3 birde 10 yıldır tup bebek tedavisi görüyorum Nisan ayında transfer oldum ve şuan 2 aylik gebeyim 10 yıldır bir sürü igne ilaç kullandım ve hala kullanıyorum bu durum beni korkutuyor acaba etki edermi ilerletir mi diye hem kullandığım hormon iigne ve ilaclarindan hemde hamilelikten dolayı memede çok ağrı ve sizi oluşuyor 2 hafta sonra ultrason çekimi var ve ben şimdiden depresyon moduna girdim bile ya birsey çıkarsa korkusu

Benimde iki koltukaltımdan göğüslere vuran ağrılarım oluyor küçük küçük kistler var büyürse biyopsi demişti doktorum bu ay gidicez yine

Geçmiş olsun sizede ekim de yine gideceğim kontrole. Sanki sol göğsümde ağırlık var gibi hissediyorum bilemiyorum psikolojik de olabilir çok fazla düşünmemeye çalışıyorum stresten bile büyüyebiliyormuş birçok kadın da olabilen kistlermiş bunlar bende ağrı olmasaydı bilemeyecektim bende garip bi şekilde.

Benim BI-RADS 3 6 ay sonra ultrason ve ben de kafayı yiyecek gibi oluyorum. Korkuyorum biraz da. Ben de ge. En hafta öğrendim.
Çok geçmiş olsun bunlar birçok kadında olan kistlermiş sadece ağrı vs olmadığından kistlerden de haberdar olmuyorlar ben oğlum sert bi şekilde çarpınca ağrıdan gittim bende bilemeyecektim

Benimde 2008 senesinde sol mememde elime ceviz büyüklüğünde 3 tane yumru geliyordu o zamanlar cahildim kimseye söylemedim 2011 yılında evlendim eşime ve kayinvalideme söyledim doktora gittim önce özele gittim ondan devlet hastanesine sevk edildim biyopsi aldılar ve ardından ameliyat oldum 2 ay sonra sonuç çıktı doktor bana iyi huylu çıktı ama bunlar sonradan kansere dönüşecek kitleler dedi 6 ayda bir kontrole git dedi bende o yıllardan bugüne kadar 6 ayda bir doktora gidip ultrason çekiyorum bugün eski sonuçları kirastirirken ilk gittiğim ozel doktoru maling yönünde şüpheli demiş haziranda tekrardan ultrason muayenesi var ne zaman ultrason günü yaklassa içimde bir korku oluşuyor bir türlü yenemedim bu durumu her iki memede de hipoekoik solid lezyon ve kistler var BIRADS 3 birde 10 yıldır tup bebek tedavisi görüyorum Nisan ayında transfer oldum ve şuan 2 aylik gebeyim 10 yıldır bir sürü igne ilaç kullandım ve hala kullanıyorum bu durum beni korkutuyor acaba etki edermi ilerletir mi diye hem kullandığım hormon iigne ve ilaclarindan hemde hamilelikten dolayı memede çok ağrı ve sizi oluşuyor 2 hafta sonra ultrason çekimi var ve ben şimdiden depresyon moduna girdim bile ya birsey çıkarsa korkusu
Öncelikle çok geçmiş olsun stres bence birçok şeyi etkiliyor o önemsiz kistlerin ebatını bile.bende ekimde gidip ultrason çektireceğim inşallah ebatı büyümez. Sizde Takip ettiriyormuşsunuz zaten hamilelikte varmış güzel düşünün lütfen bebeğinizi sağlıcakla alın kucağınıza♥️

büyümüş son kontrolde ama pandemi malum hepimizi mahvetti.çok kilo aldım. doktor kilodan dolayı olduğunu düşünüyor.Biraz kilo ver bir sonraki kontrole kadar tekrar bakalım dedi.
Büyüyünce biyopsi istediler mi doktorum büyüyeceğini sanmıyorum dedi eğer büyürse biyopsi insan tabi korkuyor.

Canım çok geçmi
merhaba canım öncelikle geçmiş olsun Rabbim Şafi ismiyle şifa versin benim göğsümde de fibrokistik var ağrım oldu 2013 te devlet hastanesine gittim bana da 6 ayda bir ultrason takibi çay kahve çikolata kola yasak dedi 2013 sonunda özelde ultrason çekildim doktor hemen ameliyat dedi bende kabul ettim oldum ameliyatı aradan 2 yada 3 sene geçince kistler yeniden elime gelmeye başladı tekrar devlete gittim 6 ay arayla yine ultrasona girdim boyutları aynı sıkıntı yok dedi doktor fibrokistik için herhangi bi ilaç vermiyorlar arada göğsüme iğne gibi batma oluyordu ağrı oluyordu anlayacağın arkadaşım ameliyatı boşuna oldum anlamam biraz geç oldu ama elden gelen birşey yok şuanda yine var kistlerim özeldeki doktor evlenip emzirmen lazım demişti öyle geçiyormuş belki bi faydam olur benim tavsiyem fibrokistik için ameliyat olma Rabbim şifa verş olsun sende
merhaba canım öncelikle geçmiş olsun Rabbim Şafi ismiyle şifa versin benim göğsümde de fibrokistik var ağrım oldu 2013 te devlet hastanesine gittim bana da 6 ayda bir ultrason takibi çay kahve çikolata kola yasak dedi 2013 sonunda özelde ultrason çekildim doktor hemen ameliyat dedi bende kabul ettim oldum ameliyatı aradan 2 yada 3 sene geçince kistler yeniden elime gelmeye başladı tekrar devlete gittim 6 ay arayla yine ultrasona girdim boyutları aynı sıkıntı yok dedi doktor fibrokistik için herhangi bi ilaç vermiyorlar arada göğsüme iğne gibi batma oluyordu ağrı oluyordu anlayacağın arkadaşım ameliyatı boşuna oldum anlamam biraz geç oldu ama elden gelen birşey yok şuanda yine var kistlerim özeldeki doktor evlenip emzirmen lazım demişti öyle geçiyormuş belki bi faydam olur benim tavsiyem fibrokistik için ameliyat olma Rabbim şifa versin
Canım çok geçmiş olsun sana da 6 ayda takip ettirmekte fayda var bu kötü bişey çıkacağından değil tedbir amaçlı sende nerden bilebilirdin ki. Üzülme lütfen bazı kişilerde çok fazla oluyormuş bende ilk duyunca kafam karıştı üzüldüm ama Allah daha beterinden korusun hepimizi ♥️

Benimde 2008 senesinde sol mememde elime ceviz büyüklüğünde 3 tane yumru geliyordu o zamanlar cahildim kimseye söylemedim 2011 yılında evlendim eşime ve kayinvalideme söyledim doktora gittim önce özele gittim ondan devlet hastanesine sevk edildim biyopsi aldılar ve ardından ameliyat oldum 2 ay sonra sonuç çıktı doktor bana iyi huylu çıktı ama bunlar sonradan kansere dönüşecek kitleler dedi 6 ayda bir kontrole git dedi bende o yıllardan bugüne kadar 6 ayda bir doktora gidip ultrason çekiyorum bugün eski sonuçları kirastirirken ilk gittiğim ozel doktoru maling yönünde şüpheli demiş haziranda tekrardan ultrason muayenesi var ne zaman ultrason günü yaklassa içimde bir korku oluşuyor bir türlü yenemedim bu durumu her iki memede de hipoekoik solid lezyon ve kistler var BIRADS 3 birde 10 yıldır tup bebek tedavisi görüyorum Nisan ayında transfer oldum ve şuan 2 aylik gebeyim 10 yıldır bir sürü igne ilaç kullandım ve hala bu arakullanıyorum bu durum beni korkutuyor acaba etki edermi ilerletir mi diye hem kullandığım hormon iigne ve ilaclarindan hemde hamilelikten dolayı memede çok ağrı ve sizi oluşuyor 2 hafta sonra ultrason çekimi var ve ben şimdiden depresyon moduna girdim bile ya birsey çıkarsa korkusu

Ben de de aynısı var hatta iki göğsümde de ama biri daha büyük boyutu 2.2 cm 6 ayda bir gidiyorum dedikleri tek şey sıkıntı yok 6 ay sonra yine gel diyolar biyopsi lafı hiç geçmedi ama artık gerçekten kontrole gitmekten de sıkıldım zaten rahatsızlık vermeye başladı aldırmayı istiyorum ama ne zaman olur bilemiyorum için rahat olsun sıkıntı yok diyolarsa yoktur kadınlarda çokk sık rastlanan bi durum yani ben ciddi büyüme hissetmedikce uzun süre gitmeyi düşünmüyorum çünkü hep aynı duruyo sıkıntı yok ve doktor sadece kontrıle gel diyo hatta en son gidişimde büyüdüğünü hissedersen gel demişti

X