Meme dikleştirme ve protez ameliyatımı oldummm tecrübelerimi paylaşmak istedim

Toprak07

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
16 Eylül 2016
626
382
37
Kızlar hellooo ☺️
Bende yıllardır hayalini kurduğum ameliyatımı oldum şükürler olsun Allah isteyen herkese nasip etsin inşallah .bugün ameliyatımın 6.günü

Birgün tamamen karar verip doktora gittim muayene oldum ve bana sadece silikon yeterli olmaz dikleştirme de yapmamız lazım dedi çünkü emzirmeden dolayı sarkmıştı sönmüş balon gibi 😫
doktor 300 yada 365 cc iyi olur dedi ama ben ısrarla boyum uzun büyük istiyorum dedim
Ameliyat günü aldık ve ben o güne kadar resmen heyecandan uyuyamadım kafamda deli sorular yüzlerce . Burada birçok konu okudum hepsi bana ilham oldu bende tecrübelermi paylaşıp belki birine yardımcı olabilirim diye düşündüm

Ameliyat sabahı çaktırmasam da heyecandan bayılacağım sandım sakinleştirici vurdular ve ameliyata indim gerisini hatırlamıyorum ☺️

Ameliyat 3 saat sürdü 9 da girip 12 de çıktım
Çok ağrı hissetmedim ama sanki üstümde biri oturuyor gibiydi hareketlerm kısıtlı vs
İlk gün hiç ayağa kalkamadım sürekli tansiyonum düştü normalde zaten düşük

Nefes almakta zorluk çekiyordum kesik kesik alabiliyordum ama sanırım serumlar ağrı kesiciler çok iyi geldi .hastanede bir gece kalıp ertesi gün öğlen eve geçtim ameliyat ertesi gün kendi yemeğimi yiyebildim sifona basabildim kapı kollarını açabildim . Kendim bacaklarımdan destek alarak doğrulabildim.(ama siz yinede kendinizi yormayın) evin içinde kısa kısa yürüyüşler yapın

Memede çok ağrı yok sadece aşırı şiş patlayacak gibi . Daha çok sırt ağrım vardı.geceleri pek uyuyamadım sırt ağrımdan
3.gün banyomu yaptım hızlıca
4. Gün kontrole çağırdı doktor, memenin üst kısmından bandaj taktı çok sıkı olmamak şartıyla memelern yukarıda kalmaması için 10 gün kalsın dedi.o gün avm gittim 1 saat falan o gece uyuyamadım çok yoruldum
15 gün sonra tekrar kontrole çağırdı

Hastane için önden düğmeli pijama takımı terlik ve yedek iç çamaşırı almıştım yanıma

Bana 400 cc mentor marka protez takıldı

İnşallah ödemler gidince şeklini alacak umarım çok küçülmezler

Sormak istediğiniz birşey olursa cevap verebilirim

geçmiş olsun mu hayırlı olsun mu desem bilemedim. 🙃
bana sadece protez takılacak, 400cc istiyorum ama doktorum 350ccden fazlasına yanaşmıyor maalesef. belki ameliyat günü son bir ısrarla ikna edebilirim. 🙈
banyonuzu kendiniz mi yapabildiniz yoksa destek mi aldınız? bir de sizce 3. günden sonra gündüzleri evde tek kalabilir miyim? kişiden kişiye göre değişir elbette ama sizde durum nasıldı merak ettim.

bana sadece protez takılacak, 400cc istiyorum ama doktorum 350ccden fazlasına yanaşmıyor maalesef. belki ameliyat günü son bir ısrarla ikna edebilirim. 🙈
banyonuzu kendiniz mi yapabildiniz yoksa destek mi aldınız? bir de sizce 3. günden sonra gündüzleri evde tek kalabilir miyim? kişiden kişiye göre değişir elbette ama sizde durum nasıldı merak ettim.
Banada ısrarla en fazla 365 olur dedi bence ısrar edin 😝 yani eşimden destek aldım ama almasamda olurmuş ☺️
Yani bence kalabilirsiniz ama düz yatarsanız kalkamayabilirsiniz ama yardımcı olacak biri varsa 4 yada 5 gün kalsa iyi olur

ben yine de yanımda bir hafta birini bulundurayım. sanki biraz nazlı olacakmışım gibi geliyor. 🙃
Selamm nerede oluyorsunn

Ayyy hayırlı olsun 💖 bi gün ben de cesaret edebilir miyim ki 🙈 özellikle şu dikleştirme kısmı beni aşırı geriyor. Bi de benim karnım da sarktı :KK43: ikisi de doğumdan gelen klasik sorunlar 😔

Ayyy hayırlı olsun 💖 bi gün ben de cesaret edebilir miyim ki 🙈 özellikle şu dikleştirme kısmı beni aşırı geriyor. Bi de benim karnım da sarktı :KK43: ikisi de doğumdan gelen klasik sorunlar 😔
Ayyy doktoruma ablam oldu karın germe ve meme büyütme dikleştirme kadın hayata gerş döndü resmen::) bekletmeden ol bence

X