Manikür problemi :/

Banyoya girdiginde tırnak etlerin yumusadiginda tek tek tirnaklrnla o üstteki deri gibi etleri kazı kopart hiç acımio ölü deri zaten çıkınca da kare şekilde torpule ben hala tırnak yiorm ve kuaförüm ısrarla başka kuafrde manikür yaptrdgmi iddia edio

Bugün dünya kokoşluk günü mü? Konular hep bakım süs püs üzerine :süslü:

İnternetten manikür diye arattığında bir ton video gelecek karşına. Onları izle öncelikle.

Törpünü demir seçme. Kırar ve yıpratır. Bunun yerine kağıt ya da cam törpü seçebilirsin.

Eğer illa ki manikür yaptıracağım dersen kendi manikür setini al ve kuaföre onunla git. Oradakini kullandırtma. Hijyenik olmaz ve hastalık kapabilirsin. Kanama olabiliyor çünkü etler kesilirken.

Bana sorarsan alışmamış ellerine hiç manikür yaptırma. Yani etlerini kestirme. Uzarken çok çirkin oluyor ve sürekli istiyor. Ben kendi bakımımı kendim yapıyorum ve hiç etlerimi kesmedim bugüne dek. Fazlalık hissedersem ittiriyorum içeri doğru.

Bakım yağları var. Onlarla yumuşatabilirsin. Böylece kötü görüntü engellenir.

Oje sürmeyi sevmesen bile nude adı verilen et rengindeki ojeler sürersen ellerin ve tırnakların bakımlı, temiz gözükecektir. Kolay gelsin :)

Tırnaklarını eti jelleri var baya iş görür hem o etleri kestirmektense :KK17:ama şekil bozukluğuna bir tavsiyem yok belki biraz uzatıp torpuyle şekil verebilirsin

Ojeyi sürünce işaret parmağm ve baş parmağım yuvarlak diğerleri kare oluyo diğerlerini yuvarlak yapıyım diyorum onlarda yuvarlak olmuyo
Zaten herkesin tırnakları öyle değil mi? Benim de işaret parmağım ve baş parmağım oval diğerleri kare oluyo ama çok fark gözükmüyo. Kötü durmaz bence..

Manikur nasil yapilir internetten arastir cesitlinsite ve bloglar var kendinizde cok rahat yapabilirsiniz evde.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben tırnaklarımı hep düz keserim ve törpülerim. Manikürümü de kendim yaparım. Annem hepatit c kaptı, 2 yıl tedavi gördü. İğnesi çok ağırdı, intron a diye birşeydi sanırım. O yüzden yasaktır bizim ailede manikür yaptırmak. Hem de Bodrum gibi bir yerde yaşıyorsunuz. İlla ki kanatıyorlar yaparken, o riske değer mi? Bence kendiniz yapın, olduğu kadar :110:
merhaba cok olmus yazali ama benim kardesimde hepatit c li anneniz ne durumda merak ettim yazarsaniz sevinirim

Günaydın kızlar.
Bakımlı ojeli ellere hep çok imrenmişimdir. Ama tırnak yeme gibi bi huyum vardı hiç uzatamazdım. Şimdi çok şükür o huyu bıraktım ama bu seferde nasıl manikür yapacağım onu bilmiyorum Galiba tırnaklarım pek düzgün değil yada düzeltilebilecek bi şekilde ama ben yapamıyorum. Maalesef et balık ve tavuk yemiyorum tırnak etkerim dökülüyo sürekli ama Daha yaşım çok genç bende güzel ellerim olsun istiyorum. Sapık gibi insanların ellerine bakmaktan yoruldum artık. Resmen pakolojimi etkiliyor bu durum kendimi çirkin ve itici biri gibi hissediyorum. Kızlar Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim :/
Merhaba ben manikür u kendim yapiyorum şöyle torpulerin arkası bicakli olanlari var once ellerimi yumusatip torpuluyorum sonra etleri kaldirip rorpunun ucuyla kesiyorum.dikkat etmeniz gereken keskim kısmı güzel yerleştirip bastirmamak sonrasinda kremliyorum 10 dakikami almiyor cok kolay herkese tavsiyem deneyin.:KK76:

X