Makyaj Ürünleri MAC kullananlar..

Makyaj Ürünleri İçin Öneriler

BettyRuble

iyi düşün iyi olsun!
Kayıtlı Üye
21 Haziran 2016
9.255
25.562
Arkadaşlar daha önce hiç MAC kullanmadım hep Loreal, Max Factor, The Balm gibi markalar kullandım.
Şimdi MAC kullanmak istiyorum ancak kullanan arkadaşlar olmazsa olmaz ürünlerinizi yazabilir misiniz.
Bu arada yüzüm çok beyaz ve yazın hafif çil oluşuyor. Yağsız kuru da değil normal. Yaş 25. :KK55:

Ben mac den sadece ruj aliyorum.
Make up aşiri sentetik duruyor yüzde. Tipki badana yapmış gibi.
Profosyonel foto shooting icin belki iyidir ama normal hayatda maske takmış gibi olduğu icin tavsiye etmem.

Make up olarak bence Dior dene... kadife gibi... belli olmuyor deride

Ben mac den sadece ruj aliyorum.
Make up aşiri sentetik duruyor yüzde. Tipki badana yapmış gibi.
Profosyonel foto shooting icin belki iyidir ama normal hayatda maske takmış gibi olduğu icin tavsiye etmem.

Make up olarak bence Dior dene... kadife gibi... belli olmuyor deride
Şöyle güzel kaliteli bir takımım olsun istiyorum günlük için değil de özel zamanlar için. Dior mu diyorsunuz bakiyim ben ona. Kadife gibi olması zaten aradığım özellik.

Ten makyajı için YSL öneririm Touch Eclat fondöteni şahanedir, Transparan pudra olarak Nars'ın sıkıştırılmış transparan pudrası çok iyidir özellikle göz altı kapatıcını sabitlerken güzel bir aydınlık görüntü verir.
Ayrıca Shiseido markasının fondöten ve kapatıcıları çok iyidir, far olarak MAC, İnglot gibi markalardan sık kullanacağınız renklerden palet oluşturabilirsiniz ama Dior, Nars farları çok iyidir.
Allık olarak Chanel, Dior, MAC, Nars çok iyidir bu dört marka içerisinde fiyat olarak MAC biraz daha makul ve kalıcılıkları gerçekten çok iyidir.
Maskara olarak Lancome kesinlikle çok iyi keza Estee Lauder'ın maskaraları da iyidir ayrıca Estee'nin ten makyaj ürünleri de güzeldir.
Ruj olarak MAC renk çeşitliliği açısından kesinlikle mükemmel diğer high end markaların da rujları güzeldir ama bence bir ruja bol sıfırlı rakamlar vermeye gerek yok.
Son olarak Nars'ın meşhur bronzerı Laguna, aydınlatıcıları çok güzeldir MAC'in Lightscapade aydınlatıcı abartısız ve çok güzeldir.:)

Mac strobe cream. Fondöten altına mis miss duran cildi kaymak gibi yapan ve doğal bi canlılık veren krem bazı. Mutlaka bulundururum. Sadece bunu sürüp ve göz altıma kapatıcı sürerek bütün yazı bitirdim hatta . Fondötene gerek bile kalmadı:)
İkinci olarak vazgeçilmezim mac velvet teddy ruj. Birde honeylove ruj. İkiside mükemmel nude mat rujlar.
Fondöten olarakta favorim mac face and body. Fondöten fondöten durmayan cildi doğal sağlıklı gösteren müthiş bir şey. Ayrıca 120mllik şişesiyle de diğer fondötenlere nazaran daha hesaplı.
Ve mac peaches allığım. Neredeyse her makyajıma uyan aşırı aşırı güzel bir turuncu allık. Mutlaka bakmalısın:)

Mac ürünlerine alışırsanız başka marka kullanmak istemezsiniz :) devamlı kullandigim studio fix fondoteni tek geçerim. Onun dışında far paleti ve kaş farida çok iyi. Tek sevmedigim rujlari oldu malesef renk tonları çok iyi ama kalıcılığı hic iyi değil

hmm diyorsun ki arkadaşım kaliteli bir takımım olsun. Hayırlısı olsun. Mac tercihinse elbet satın alabilirsin. Note un fondötenini öneriyorum hem mat hemde kalıp gibi durmuyor.

Aşağı da ki görselde olan fondöteni kullanıyordum. Hatta satış elemanı pompada istermisiniz diye sorduğunda bedava sanıp isterim demiştim meğerse paralıymış
Fondötenin kapatıcılığı güzel ama ince sürmen gerekiyor bi çimcik sıkman yeterli yanak bölgenin bir tarafına çok sıkarsan böyle kat kat sürmüşün gibi oluyor ayrıca kokusuda bildiğin yeni ev boyanır ya kokar aynı onun gibi. Kapatıcılık konusunda tavsiye ederim. Akşama doğru kusma yapıyor bilgin olsun.
61F64F6B-E017-40A7-83F7-92460FFEFE93.jpeg

2. Mac prime fix nemlendiriyor ve makyajı sabitliyor.
makyaja başlamadan önce nemlendirmen şart bu şişe de kreme gerek duydurtmuyor ( türkçeye yeni kelimeler)
ECB3A498-DD11-4FAC-9C12-09337A94AA83.jpeg

hmm diyorsun ki arkadaşım kaliteli bir takımım olsun. Hayırlısı olsun. Mac tercihinse elbet satın alabilirsin. Note un fondötenini öneriyorum hem mat hemde kalıp gibi durmuyor.

Aşağı da ki görselde olan fondöteni kullanıyordum. Hatta satış elemanı pompada istermisiniz diye sorduğunda bedava sanıp isterim demiştim meğerse paralıymış
Fondötenin kapatıcılığı güzel ama ince sürmen gerekiyor bi çimcik sıkman yeterli yanak bölgenin bir tarafına çok sıkarsan böyle kat kat sürmüşün gibi oluyor ayrıca kokusuda bildiğin yeni ev boyanır ya kokar aynı onun gibi. Kapatıcılık konusunda tavsiye ederim. Akşama doğru kusma yapıyor bilgin olsun.
Eki Görüntüle 2049471

2. Mac prime fix nemlendiriyor ve makyajı sabitliyor.
makyaja başlamadan önce nemlendirmen şart bu şişe de kreme gerek duydurtmuyor ( türkçeye yeni kelimeler)
Eki Görüntüle 2049472
Blog yazısı gibi olmuş bir heves okurken hemen sonuna geldim :) bütçemi ayarlayım sayfadaki bütün yorumları değerlediricem. Teşekkürler.

Mac pudra ve ruj kullandım gerçekten kaliteli ürünler zaten boşuna dünya markası degil. :KK70:

image.jpg
Merhaba ben yazın fondötende face and body/ matchmaster kışın studio fix fluid kullanıyorum.
Altına güzel bir baz alırsanız sizde çok memnun kalırsınız.

image.jpg

Nude olan rujlarında ben en çok bunları kullanıyorum

X