LaHaNaDaN PıRaSaYa DöNüŞüM MaCeRaM

KaRaLaHaNa

YaLNıZLıK YoRaR iNSaNı...
Kayıtlı Üye
28 Haziran 2008
6.102
1
selamün aleyküm aaa dostlar...

:101::101::101::101:

çok düşündüm konu açmak ve açmamak arasında.
burada çok büyük rakamlarla mücadeleleri okudum,sessizce takip ettim.
ama dedim besmele çekip başlamalıyım.
herkesin kilosu kendine göredir.
defterden takip edeceğime,bir günlüğüm olsunda hevesleneyim,motive olayım.
yanlışlarımın,çok yavaş kilo verebilmemin hepsinin farkındayım.
ama istiyorum yeniden olabilirliğini görmek bazı şeylerin.
benim boyum kısa 1,55 .o yüzden gram bile alsam hemen belli ediyor kendini.
aşağı aşağı basıyorum sanki.
en fazla çıktığım kilo 52 civarıydı geçen sene.
yine azimle ve belli bir süre sabrederek 49 civarına inebilmiştim.
ama boşverdim ve şu anda 55 küsürlere çıktım.
kendimden sıkıntı duyuyorum ve boyumun bu kiloyu kaldırmadığını düşünüyorum.
şimdi bu maratonu başlatıyorum.ama tam olarak pazartesi günü rejime başlama komutunu veriyorum beynime.
bir diretme değilde ben hemen karra veremem,verdiğim karara ısınmam lazım.
pat diye olmasın ama hafta başı lahana adımlarını hızlandırsın artık.
bakalım neler olacak,yapabilecek miyim.çok kilolu olmadığım için çok yavaş oluyor kilo vermem.
sabrın sonu selamet,Allahım lahanaya yardım et...
pzt tartılıp yazark tam olarak bildiririm kilomu.
Allah yardımcım olsun.
:103::103::103::103:

başlangıç
09/01/2012 :55 kg

Son düzenleme:
Besmeleyle başladığın işin sonu gelir inşallah canım benim :)
bende 1 haftadır yediklerime dikkat ediyorum
az yiyorum :) ve 1 haftada 1,800 kilogram vermiş bulunmaktayım
benim boyum 1,70 kilom 58,00 idi şuan 56,200 üm bu rakamı tartıda görünce çok sevindim :)
Ben 21 yaşımdayım ve hayatımda hiç 58 olmadım geçen sene geçirdiğim burun ameliyatından sonra 52 kg dan 55 e çıktım ve çok sevinmiştim kilo alamıyordum ve 55 kg iken çok güzel gözüktüğümü düşünüyordum çünkü yüzüm dolgunlaştı kalçalarım jean lerimi daha iyi doldurur oldu ben sevmiştim kilo alma işini ta ki son 2 aydır çok yediğimi, yemek işini çok abarttığımı anlayana kadar..
nasıl olsa zor kilo alıyordum yaa..
Ne yesem yaramıyordu oh ne ala memleketti ama durumun değiştiğini son 10 gün içinde anladım :)
ve akşam 6 dan sonra birşey yememeye başladım ilk 3 gün bunu biraz bozdum ama son 7 gündür akşam 6dan sonra en fazla 2 elma yiyorum yatarken acıkıyorum ama emin ol uykun çok daha rahat geçiyor aç uyuduğunda.
Kahvaltıda dilimlenmiş beyaz ekmeğin sadece sert kabuklu kısmı varya küçücük bir parça :) o kısmı koparıp onun üzerine bal veya peynir sürüp yanında zeytin ve şekersiz çay içiyorum yavaş yavaş yiyince okadarcık şeyle nasıl doyduğuma hayret ettim :) ve en önemlisi
kahvaltıdan en az 5 saat sonra yemek yiyorum bunu diyetisyenlerden duydum, kk da da okudum :)
yani sabah 10 gibi kahvaltı yapıyorum 4 gibi de yemek yiyorum, yemek dediğimde ekmeksiz çorba ve yarım tabak sebze yemeği bunu yedikten sonra akşam 9-10 gibi acıktığımda 2 elmayla işi bitiriyorum ve inan sadece ilk 3 gün zor geçiyor sonra bu durma öyle alışıyosunki zorlasanda yiyemiyorsun çünkü iştahın olmuyor :)

Ve unuttum söylemeyi her akşam ve sabah tibet gençlik sırrı haraketlerinin her birini 10 kere yapıyorum, 30 tane mekik çekiyorum, 50 tane de bel inceltme haraketi var otururken bir sopayı sırtına yaslayıp ellerimle iki andan tutupdönebildiğin kadar sağa ve sola dönüyorum bunuda 50 kere yapıyorum sabah çok dinç ve uyanmış olarak kursuma okuluma gidiyorum çok iyi gelyor bunları yapmak :) akşam yatarkende aynılarını bir kere daha yapıyorum sıkılaşmayı acayip sağlıyor :)

Son düzenleme:
Besmeleyle başladığın işin sonu gelir inşallah canım benim :)
bende 1 haftadır yediklerime dikkat ediyorum
az yiyorum :) ve 1 haftada 1,800 kilogram vermiş bulunmaktayım
benim boyum 1,70 kilom 58,00 idi şuan 56,200 üm bu rakamı tartıda görünce çok sevindim :)
Ben 21 yaşımdayım ve hayatımda hiç 58 olmadım geçen sene geçirdiğim burun ameliyatından sonra 52 kg dan 55 e çıktım ve çok sevinmiştim kilo alamıyordum ve 55 kg iken çok güzel gözüktüğümü düşünüyordum çünkü yüzüm dolgunlaştı kalçalarım jean lerimi daha iyi doldurur oldu ben sevmiştim kilo alma işini ta ki son 2 aydır çok yediğimi, yemek işini çok abarttığımı anlayana kadar..
nasıl olsa zor kilo alıyordum yaa..
Ne yesem yaramıyordu oh ne ala memleketti ama durumun değiştiğini son 10 gün içinde anladım :)
ve akşam 6 dan sonra birşey yememeye başladım ilk 3 gün bunu biraz bozdum ama son 7 gündür akşam 6dan sonra en fazla 2 elma yiyorum yatarken acıkıyorum ama emin ol uykun çok daha rahat geçiyor aç uyuduğunda.
Kahvaltıda dilimlenmiş beyaz ekmeğin sadece sert kabuklu kısmı varya küçücük bir parça :) o kısmı koparıp onun üzerine bal veya peynir sürüp yanında zeytin ve şekersiz çay içiyorum yavaş yavaş yiyince okadarcık şeyle nasıl doyduğuma hayret ettim :) ve en önemlisi
kahvaltıdan en az 5 saat sonra yemek yiyorum bunu diyetisyenlerden duydum, kk da da okudum :)
yani sabah 10 gibi kahvaltı yapıyorum 4 gibi de yemek yiyorum, yemek dediğimde ekmeksiz çorba ve yarım tabak sebze yemeği bunu yedikten sonra akşam 9-10 gibi acıktığımda 2 elmayla işi bitiriyorum ve inan sadece ilk 3 gün zor geçiyor sonra bu durma öyle alışıyosunki zorlasanda yiyemiyorsun çünkü iştahın olmuyor :)

Ve unuttum söylemeyi her akşam ve sabah tibet gençlik sırrı haraketlerinin her birini 10 kere yapıyorum, 30 tane mekik çekiyorum, 50 tane de bel inceltme haraketi var otururken bir sopayı sırtına yaslayıp ellerimle iki andan tutupdönebildiğin kadar sağa ve sola dönüyorum bunuda 50 kere yapıyorum sabah çok dinç ve uyanmış olarak kursuma okuluma gidiyorum çok iyi gelyor bunları yapmak :) akşam yatarkende aynılarını bir kere daha yapıyorum sıkılaşmayı acayip sağlıyor :)

canım çok teşekkürler yorumların için ,zaman ayırdığın için.
umarım sende başarır ve istediğin kiloya kolayca gelebilirsin.
bir haftada 1,800 kg benim için bi hayal sanırım.
geçen sefer yaptığımda resmen bir haftada anca grları görebiliyordum.
bakalım hayırlsıı.
bende akşamları lesii hareketleri ve şu mekik hareketi yapılan aletten var onunla takviye yapacağım.
umarım başarılı olabilirim.

şu yazmış olduğun şeye takıldım.geç kahvaltı yapıp ,geç yemek yemek.
hep ara öğünlerle birlikle sıklıkla yemek yenilmesi tavsiye ediliyor genellikle.
benim en büyük sorunum iş yerinde yediğim poğaçalar sabahları,birde yemek yanında pilav yada mutlaka makarna aramam.
ara öğün uyguluyor musun canım sen?

Son düzenleme:
ayyy ben senin günlüğünün adına bayıldımmmm süpersinnnn:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

Bende yavaş veriyorum arada umutsuzluğa kapılsamda burda beni bağlayan bişeyler var(arkadaşlarım).Buraya günlük açman çok iyi olmuş hem eğlenceksin hem bissürü seni destekleyen arkadaşın olacak deftere tutulan notlar diyet listeleri öylece kalıyo defter sana kızamıo defter mutlu edemiyo eğlendiremiyo bilgi veremiyo oyüzden aramıza hoşgeldin ve iyi zayıflamalarrrrr

ayyy ben senin günlüğünün adına bayıldımmmm süpersinnnn:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

Bende yavaş veriyorum arada umutsuzluğa kapılsamda burda beni bağlayan bişeyler var(arkadaşlarım).Buraya günlük açman çok iyi olmuş hem eğlenceksin hem bissürü seni destekleyen arkadaşın olacak deftere tutulan notlar diyet listeleri öylece kalıyo defter sana kızamıo defter mutlu edemiyo eğlendiremiyo bilgi veremiyo oyüzden aramıza hoşgeldin ve iyi zayıflamalarrrrr

bu ne güzel bir karşılama böyle...
:KK9:
dedim herkes günlük açıyor demek bir getirisi var bu işin.
hem verilen destekleri önerileri yardımları okudum takip ettim.
sonucu umarım benim içinde faydalı olur.
bakalım hayırlsıı...
:KK19:

benim için en zoru ara öğünler.
bir kaç alternatif ekleyeyim.
göz önünde bulunsun.
mantıklı geldi bana...

Ara öğün seçenekleri

•3 kuru kayısı, 2 parça ceviz
•Yarım paket diyet bisküvi+ 1 bardak süt ile kahve
•1 kutu yoğurt +10 -15 adet yaban mersini
•1 kutu az yağlı süt, 1 adet taze meyve
•2 adet grisini, 1 bardak ayran
•Yarım paket diyet çubuk kraker+ ayran
•½ simit, peynir
•1 -2 dilim ekmek, 1 dilim beyaz peynir
•Light kaşarlı kepekli tost, söğüş sebze
•1 kutu meyveli yoğurt, 10 fındık
•Yarım paket mısır pirinç çıtırı ve az yağlı kaşar ( fırınlanabilir)
•1 su bardağı yağsız patlamış mısır, 1 avuç kuru üzüm
•Çiğ sebzelerden oluşan salata tabağı, 1 dilim peynir, diyet kraker
•1 avuç beyaz leblebi, 1 bardak kefir
•5 adet kuru erik, 10 badem
•Yarım yufkadan sebzeli yağsız gözleme, 1 bardak light
ayran

Karatay diyetini uygulamanı şiddetle tavsiye ediyorum ben o kadının kitabını okudum ve insanların ne kadar yanlış bir şekilde kilo verdiğini anladım sana şiddetle tavsiye ederim muhakkak oku..
Bikere sık sık yiyerek yani ara öğünlerle insülin direncimizi destekliyoruz yani şöyle anlatayım
sen sabah 8 de kahvaltı yaptın diyelim karnını doyurdun bunun sindirilmesi 2-3 saat bu sindirilince yani midende yemek kalmayınca insülin leptin diye bir hormon salgılıyor buda senin vücut yağlarını işleve sokmanı eritmeni sağlıyor .
Ama sen sürekli bişeyler yersen sürekli midende bişeyler olursa leptin hormonu salgılanamaz ve vücut yağların erimez. Ancak öğünlerinin arasını 5 saat tutarsan 3 saat sonunda midendeki besinler biter ve son 2 saatte leptin hormonun vücudunun yağlarını yakıt olarak kullanır..
anlatabildim umarım..
Kitapları yüzyıllardır tıp kitabı olarak okutulan İbn-i Sina günde 2 öğün yiyin 3. sü zarardır demiş.
Ve ekmek, şeker kesinlikle yok :) pirinç pilavı.. makarna..nohut yemeği.. bunlarda yok
bunların yerine ceviz fındık badem yiyceksin bunun dışında yeşilliklerin hepsi peynir zeytin şekersiz çay, kahve ve birçok yiyecek serbest. Dediğim gibi kitabını okursan kadının çok faydasını görürsün :)
sık sık yiyerek vücudunun kendi yağlarını yakmasını engelliyorsun birde üstüne üstlük sürekli yediğin zaman fazla enerji yağa dönüşüp bedeninde kalıyor ve kilo veremiyorsun..
çok uzun oldu umarım okurken sıkılmazsın :)

sırf günlüğünün adını beğendim için girdim fazla kilon yok azimle kurtulursun inşallah

Karatay diyetini uygulamanı şiddetle tavsiye ediyorum ben o kadının kitabını okudum ve insanların ne kadar yanlış bir şekilde kilo verdiğini anladım sana şiddetle tavsiye ederim muhakkak oku..
Bikere sık sık yiyerek yani ara öğünlerle insülin direncimizi destekliyoruz yani şöyle anlatayım
sen sabah 8 de kahvaltı yaptın diyelim karnını doyurdun bunun sindirilmesi 2-3 saat bu sindirilince yani midende yemek kalmayınca insülin leptin diye bir hormon salgılıyor buda senin vücut yağlarını işleve sokmanı eritmeni sağlıyor .
Ama sen sürekli bişeyler yersen sürekli midende bişeyler olursa leptin hormonu salgılanamaz ve vücut yağların erimez. Ancak öğünlerinin arasını 5 saat tutarsan 3 saat sonunda midendeki besinler biter ve son 2 saatte leptin hormonun vücudunun yağlarını yakıt olarak kullanır..
anlatabildim umarım..
Kitapları yüzyıllardır tıp kitabı olarak okutulan İbn-i Sina günde 2 öğün yiyin 3. sü zarardır demiş.
Ve ekmek, şeker kesinlikle yok :) pirinç pilavı.. makarna..nohut yemeği.. bunlarda yok
bunların yerine ceviz fındık badem yiyceksin bunun dışında yeşilliklerin hepsi peynir zeytin şekersiz çay, kahve ve birçok yiyecek serbest. Dediğim gibi kitabını okursan kadının çok faydasını görürsün :)
sık sık yiyerek vücudunun kendi yağlarını yakmasını engelliyorsun birde üstüne üstlük sürekli yediğin zaman fazla enerji yağa dönüşüp bedeninde kalıyor ve kilo veremiyorsun..
çok uzun oldu umarım okurken sıkılmazsın :)

hiç sıkılır mıyım uzunluğundan.aksine büyük bir dikkatle okudum tüm yazdıklarını.
ben sanırım bu kadar ciddi bir rejim uygulayamam.çok katı geldi, bana:)
biraz daha dikkat umarım istediğim kiloya inmemi sağlar.
senin yorumda bahsettiğin yeme şekli aslında iş yerinde benim sürekli içinde bulunduğum düzensiz yeme şekline çok uyuyor.
burda sabah 10 çay ile poğaça falan ,sonra ben onu yiyince tabi çok geç acıkıyorum,3 4 gibi yemek yiyorum.akşam 6 gibi açyla bisküvi goflet falan filan sonra saat 8 evde yemek.
bakalım umarım başara bilirim.
sanki 50 insem baya rahat edicem gibi...

sırf günlüğünün adını beğendim için girdim fazla kilon yok azimle kurtulursun inşallah

:KK3::KK3:

sağol canım,her zman beklerim:)

selam:KK3:
sen de aramıza hoşgeldin
gerçekten burası inanılmaz motive ediyor insanı
ben de yıllardır kilo vermeye çalışırken bir ara kendimi saldım ve 80i bile gördüm boyum senle aynı
ama ben kendimi kısa görmüyorum sen de görme tmm cnm bnm???:KK34:
buraya öyle alıştım ki yazmayınca kendimi eksik ve yalnız hissediyorum
şu 2 ayda öyle güzel dostluklar edindim ki eminim sen de çok alışacak ve iyi arkadaşlıklar edineceksin
kilon çok yok elbette, ki bn 55i en son lise1de görmüştüm bi daha göremedim o yuzden senin şimdiki kilon bnm hedef kilom...
ama kilolu değilsin bu şekilde sartlandırma kendini
inşallah bu yolda hep beraber ilerleyeceğiz,
sorun olursa elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım,
topiğime de beklerim
tekrardan hayırlı olsun, başarılar diliyorum
sevgiler...:KK16:

ben de bugün başladım diyete. 4 kilo vermem lazım. ben sporu şiddetle tavsiye ediyorum sana.ben 4 gün önce yeni bir fitness programına başladım. baya ter içinde kalıyorum yaparken.akşam 6'dan sonra bir şey yememeyi düşünüyorum. her gün 1 dilim çavdar ekmeği yiyorum ve de şekeri kestim. 1 ay içinde falan 60 a düşmeyi planlıyorum. umarım istediğimiz kiloya düşebiliriz.kolay gelsin..

selam:KK3:
sen de aramıza hoşgeldin
gerçekten burası inanılmaz motive ediyor insanı
ben de yıllardır kilo vermeye çalışırken bir ara kendimi saldım ve 80i bile gördüm boyum senle aynı
ama ben kendimi kısa görmüyorum sen de görme tmm cnm bnm???:KK34:
buraya öyle alıştım ki yazmayınca kendimi eksik ve yalnız hissediyorum
şu 2 ayda öyle güzel dostluklar edindim ki eminim sen de çok alışacak ve iyi arkadaşlıklar edineceksin
kilon çok yok elbette, ki bn 55i en son lise1de görmüştüm bi daha göremedim o yuzden senin şimdiki kilon bnm hedef kilom...
ama kilolu değilsin bu şekilde sartlandırma kendini
inşallah bu yolda hep beraber ilerleyeceğiz,
sorun olursa elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım,
topiğime de beklerim
tekrardan hayırlı olsun, başarılar diliyorum
sevgiler...:KK16:

çok teşşekür ederim.
evet çok sorun edecek bişiy değil ama insan standartlarını bilince onun üzerine çıkmak şaşırtıyor biraz.
bir fren lazım bana,ürkütüyor yukarı doğru çıkışları rakamların.
topiğinede uğramaya çalışacağım canım...:KK54:

ben de bugün başladım diyete. 4 kilo vermem lazım. ben sporu şiddetle tavsiye ediyorum sana.ben 4 gün önce yeni bir fitness programına başladım. baya ter içinde kalıyorum yaparken.akşam 6'dan sonra bir şey yememeyi düşünüyorum. her gün 1 dilim çavdar ekmeği yiyorum ve de şekeri kestim. 1 ay içinde falan 60 a düşmeyi planlıyorum. umarım istediğimiz kiloya düşebiliriz.kolay gelsin..

spor yapabilmek için sadece akşamları uygnum.bazen çok üşeniyorum inan yerimden bile kalkmaya.
dün akşm yapıcam diyordum yine uykuya yenik düştüm.
umarım sende istediğin kiloyu en yakın zamnda görürüsün canım...

pzt günkü yemek listem...

ilk güne nazaran pek beğenmedim.
ama yılmak yok:)

sabah saat 10

2 ad ufak tuzlu kurabiye,çay

ara 11,30

1 ad tuzlu kurabiye,1 bardak süt

öğle 3

bir tabak kuru fasülye,iki kaşık pilav,ekmeğin sert yerinden iki küçük parça...

akşam 8

bir tabak patates yemeği,fırında biber havuç yoğurtlu,2 parça çavdar ekmeği,kırmızı biber salatası

ara 11

mandalina,muz,armut meyve tabağı

ikinci gün salı

sabah 8

iki ufacık çavdar ekmeğine krem peynir ,bir bardak süt

ara 10

1 ad simit ,çay

öğlen

ıspanak yemeği,patates salatası

akşam

çiğ köfte,patlıcan dolması 2 ad

ara

badem

afiyet olsun..çiğ köfte,patlıcan dolma,patates salatası aynı gün içinde biraz çok gibme geldi kalori açısından..birde sabah kahvaltısında neden krem peynir o çok yağlı olmuyormu?kolay gelsin..

X