Labioplasti sonrası cinsel hayat

abcc

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Temmuz 2014
82
59
Merhaba arkadaşlar , ben 14 Kasımda labioplasti ameliyatı oldum. İç dudaklarla birlikte klitoris üstündeki deri ve perine bölgesine de müdahale edildi. İyileşmem kısa sürdü. ilk üç gün ağrı çektim sonrasında hiç ağrım olmadı, morarma hiç yoktu ödemler de ikinci hafta normal boyutlara inmişti. Yani kısaca iyileşme konusunda çok şükür ki hiç sıkıntı yaşamadım. Doktorum ilk bir ay spor yasak iki ay sonra da cinsel perhize son verebilirsin dedi. Ama ben yine de tedbirli davranıp düne kadar hiçbir cinsel birliktelik yaşamadım. Dün artık eşimle yakınlaşma yaşadık ama hiçbir şekilde birleşme sağlayamadık. İnanılmaz bir acı çektim. Dikişler her an atacakmış gibi hissettim. Tabi bu süreçte biraz zorlamışız sanırım ayna ile kontrol ettiğimde küçük bir yara da olduğunu fark ettim. Cuma günü kontrole gidip durumu anlatacağım. Benim sorum aynı durumu yaşayan kimse var mı? Bu durum ne zaman geçer ? Sanırım nerdeyse 3 ay olmadına rağmen bölge tam iyileşmemiş.

14 kasmda olmuşsunuz 3 ay olmuş dikişleriniz düşmedi mi ?

Dikişlerim düşeli çok oldu. Anlatmak istediğim vajina girişine ( perine bölgesi düzeltme olarak geçiyor sanırım vajina girişinden makata doğru da dikişler vardı ) yapılan müdahale sonrasında o kaynayan deri açılacakmış gibi hissettim.

Dikişlerim düşeli çok oldu. Anlatmak istediğim vajina girişine ( perine bölgesi düzeltme olarak geçiyor sanırım vajina girişinden makata doğru da dikişler vardı ) yapılan müdahale sonrasında o kaynayan deri açılacakmış gibi hissettim.
Dokular tam anlamıyla iyileşmezler 4 5 ayı buluyormuş dokuların tamamen eskisi gibi olması doktora göster burda ne yazılırsa yazılsın en iyi doktorun bilir.

İş için şehir dışına çıkmam gerekti. Döner dönmez doktoruma gidip durumu anlatacağım. Dediğiniz gibi en sağlıklı bilgiyi kendisinden alabilirim.

İş için şehir dışına çıkmam gerekti. Döner dönmez doktoruma gidip durumu anlatacağım. Dediğiniz gibi en sağlıklı bilgiyi kendisinden alabilirim.
ayni sorun bendede oldu doktorunuz nededi ve nekadar surede duzeldi

Merhaba sorununuz ne durumda. Ayni sekilde hissediyor ve birliktelik yasayamiyorum. Dr umla randevum var ama meraklaniyorum. Yazarsaniz sevinirim. Bende kontrole gittigimde yazacagimnsizlere.

aynınsorunu ben yasıyorum 3 ayı gecti ancak ilişki yasayabildim ama yırtılma hissi oluyor canım yanıyor cok sizin yzılarınızı okudum aynı benimkine benziyor sizde 3au sonra acımıs sanırım nezman gecti acaba kac ayı buldu gecmesi doktor görüşmenizde farklı bi işlemmi yaptı yoksa

aynınsorunu ben yasıyorum 3 ayı gecti ancak ilişki yasayabildim ama yırtılma hissi oluyor canım yanıyor cok sizin yzılarınızı okudum aynı benimkine benziyor sizde 3au sonra acımıs sanırım nezman gecti acaba kac ayı buldu gecmesi doktor görüşmenizde farklı bi işlemmi yaptı yoksa
Kusura bakmayın siteye çok giremiyorum. Umarım sizin sorununuz da azalmıştır. Zamanla azaldı, şimdi hiçbir sorun kalmadı hatta artık ameliyat olduğum bile aklıma gelmiyor. Doktorum normal olduğunu söyledi başka bir işlem yapmadı. Ama şunu anladım doktorların dediği gibi hemen cinsel hayatta normale dönemiyorsun. Ordaki dokular taze ve acıyorlar ilişki esnasında. Neyse geçip gidiyor. Sadece biraz sabırlı olmak lazım

Biz de ameliyattan sonra 40.gün doktorumun onayını alıp denedik. Çok canım acıdı 😭 Biraz daha ara vermemiz gerekiyor sanırım. Zaten elimle dokununca hissediyorum, dikişler düşmüş olsa bile dokununca hassaslık var.

Kusura bakmayın siteye çok giremiyorum. Umarım sizin sorununuz da azalmıştır. Zamanla azaldı, şimdi hiçbir sorun kalmadı hatta artık ameliyat olduğum bile aklıma gelmiyor. Doktorum normal olduğunu söyledi başka bir işlem yapmadı. Ama şunu anladım doktorların dediği gibi hemen cinsel hayatta normale dönemiyorsun. Ordaki dokular taze ve acıyorlar ilişki esnasında. Neyse geçip gidiyor. Sadece biraz sabırlı olmak lazım
nedemek sogolun bende mümkün mertebe cvplaöaya calısıyorum soranları benşmde git gide azalıyordu 4 ayım bitti sinde 5 ayım dolucak dolucak ama birkere jel kullanmadım o acıyan perine bölgesinde yırtılma oldu şimdi yarın doktora gidip dikililicekmi bakıcak sizin tam olarak kac ayda normale döndü 1 yılı buluyormu

Biz de ameliyattan sonra 40.gün doktorumun onayını alıp denedik. Çok canım acıdı 😭 Biraz daha ara vermemiz gerekiyor sanırım. Zaten elimle dokununca hissediyorum, dikişler düşmüş olsa bile dokununca hassaslık var.
ayn biraz daha ara bende 3 ayı gecinve ilk birlikte olabildik ama biraz acıdı herseferinde biraz daha iyiye gidiyordu ama bisefer jel kullanmadım yurtılma oldu mutlaka denemeye baslayınca bol jel kullanının alısana kadar sonra zman gectikce normale dönülüyormus ben 5 aydan gidiyorum bu ayda yırtılmam oldu o yüzden alısana kadar jel mutlaka kullanın

ayn biraz daha ara bende 3 ayı gecinve ilk birlikte olabildik ama biraz acıdı herseferinde biraz daha iyiye gidiyordu ama bisefer jel kullanmadım yurtılma oldu mutlaka denemeye baslayınca bol jel kullanının alısana kadar sonra zman gectikce normale dönülüyormus ben 5 aydan gidiyorum bu ayda yırtılmam oldu o yüzden alısana kadar jel mutlaka kullanın
Şaşırıyorum böyle deneyimleri okuyunca 15 gün oldu ilişki yasak normalde ve hala dikişlerim duruyor doktor 3 hafta geçmesi lazım dedi ama biz yaşadık hiçbir sorun da yaşamadım hassastık ta yok hiç problem yaşamadım iyileşme dönemi de ameliyat olmamış gibiyim dikişler bile rahatsız etmiyor attık doktora ve yapılan işlemlere bağlıyorum

X