Doğal Saç Bakım Kürleri Kuru maya ile saçlarımdaki muhteşem değişimmm

Evde Yapılabilen Saç Doğal Bakım Kürleri
Her yerde mayalı saç maskesi tarifleri var. Kimisi yaş maya kullan kuru maya saçını kurutur diyor, kimisi mayayı zeytinyağında erit diyor, kimi sade su ile yapsan da olur diyor. En uygun olanı deneyerek bulacağım galiba.

Süt ve bal icin cok faydalı ozellikle süt protein oldugu icin cok cok etkili. Bal kullanmak istemiyosaniz bile mutlaka süt kullanin derim. Yaş maya genelde yüz maskesi olarak kullaniliyor kırışıkliklari azaltmak icin. Kuru maya saca daha etkiliymis arastirmistim bu konuyu. Benim sac diplerimde hic kasinma bile yapmadi sadece ilk yaptigim gun koku oluyo sonra geciyo zaten, düzgün bir sekilde temizlediginiz surece bi sorun olacagini sanmiyorum ama cildiniz hassassa bilemiyorum. Maya zaten saçın keratin ihtiyacini fazlasiyla karsiliyor ben hala kullanıyorum ve cok memnumum. Ben 2 gun icinde saclarimdaki işiltiyi parlakligi farkettim uzamasini ise 8 10 gun icinde farkettim suan cok daha uzadi haftadan haftaya fotografla kontrol ediyorum gercekten cok buyuk fark var benim sacim normalde 1 senede bu kadar uzamaz ama 1 aydir falan kullanıyorum inanilmaz uzadi. Bu arada ben ortalama 3 4 gunde bir kullaniyorum. Herkes farkediyor. Umarim sizde guzel sonuclar alirsiniz.
benim saçlarım çok cansız ve mat şimdi bunu okuyunca heyecanlandım

Balsiz yapan var mi?
Evde bal yok. Alamam da. Balsiz denedim, bekliyorum.

Balsiz yapan var mi?
Evde bal yok. Alamam da. Balsiz denedim, bekliyorum.
Ilık süt, kuru maya, aycicek yağı ile yaptım.
1 yemek kaşığı cok olur diye mayayi 1 kasiktan az koydum (belki 1 tatli kaşığı). Maya saçı kurutur diye az bi yağ koydum, zeytin yagim olmadığı icin aycicek tercih ettim:) Tabii bal koymayinca kivamli olmadi, sulu oldu ama yine de sürdüm, aktikca sildim:))) Fazla bekleyemedim, yarim saat sonra yikadim. Saçım yumuşacık oldu :KK54: Daha hacimli oldugunu hissediyorum.

Bende kuru maya maskesi yapıyorum içine istediğim yağdan katıyorum bazen süt bazen sadece su ile +hindistan hindistancevizi yağıda uyguluyorum

Merhaba gerçekten işe yarıyor mu bu karışım bende burada çok yeniyim size mesaj atabilmek için kayıt oldum ben saçlarımı kazıttım çok geç uzuyo ve cansız ince telli cvp yazarsanız sevinirim tşk

Saçlarıma maya maskesi yaptım ama sonrasında saçlarımda kalan kokusu çok hoşuma gitmedi, bunun için ne yaptınız acaba

X