Kuru Mama Sorunu

GunesinKizi35

9. takım mezunu
Kayıtlı Üye
16 Ocak 2013
3.940
10.152
Hanımlar 6 haftalık bir bebek kedim var annesi onu reddettiği için geçen hafta eve geldik birlikte biraz cılız gözü hastaydı ama ona rağmen nasıl güzel nasıl sevimli Fındık'ımın. Her neyse bizim şöyle bir sorunumuz var asla kuru mama yemiyor. Çok iyi markalarda aldım yine de yemiyor. Yaş mama ile karıştırıyorum yaş mamayı ayırt ediyor içinden kuruları yemiyor ne yapacağım bilemedim. Lütfen bana bir çözüm önerin.

Yaş mamayı sık mı verdiniz? Yaş mamayı çok sevdiklerinden önce onu arıyorlar kuru mamayı en son tercih ediyorlar ama açken nihayetinde yiyor. Yalnız benimkiler enjoy markasını çok seviyorlardı. Öyle çok pahalı değil ama yemeyen bi kedi görmedim hiç

Ben şu an ki yavru kedilerine felicia marka kullanıyorum annelerinede felicia aldım hatta annelerinin mamalarına dadanıp yiyorlar 1,5 aylık benimkiler. Yaş mamayı sık vermeyin. Hangi markalarda aldınız markayı bilmiyorum ama royal canin bebek mamalarında iyidir

Yaş mamayı sık mı verdiniz? Yaş mamayı çok sevdiklerinden önce onu arıyorlar kuru mamayı en son tercih ediyorlar ama açken nihayetinde yiyor. Yalnız benimkiler enjoy markasını çok seviyorlardı. Öyle çok pahalı değil ama yemeyen bi kedi görmedim hiç

Ben şu an ki yavru kedilerine felicia marka kullanıyorum annelerinede felicia aldım hatta annelerinin mamalarına dadanıp yiyorlar 1,5 aylık benimkiler. Yaş mamayı sık vermeyin. Hangi markalarda aldınız markayı bilmiyorum ama royal canin bebek mamalarında iyidir

Arkadaşımın 5 yaşında bir kedisi var, 5 senede asla alıştıramadı kuru mamaya :KK43: umarım siz alıştırırsınız

Yani ben kardeşleri ile birlikte dışarda beslerken önlerinde hep sosis tavuk vs görürdüm veterinerimizin tavsiyesi ile bu bebek çok zayıf olduğu için evet biraz yaş mama verdim ama yaş mamayı her zaman kuru ile karıştırdım ona rağmen içinden yaşları seçti çok zayıf olduğu için sadece kuru verdiğimde yemediği zaman kıyamadığım için ne yalan söyleyeyim hep karıştırmayı tercih ettim ama artık biraz toparlandı ve alıştırmaya çok kararlıyım. Şuana kadar Royal Canin Mother&baby denedim Pro Plan Purina ve Josera Kitten denedim ama yemiyor

Yani ben kardeşleri ile birlikte dışarda beslerken önlerinde hep sosis tavuk vs görürdüm veterinerimizin tavsiyesi ile bu bebek çok zayıf olduğu için evet biraz yaş mama verdim ama yaş mamayı her zaman kuru ile karıştırdım ona rağmen içinden yaşları seçti çok zayıf olduğu için sadece kuru verdiğimde yemediği zaman kıyamadığım için ne yalan söyleyeyim hep karıştırmayı tercih ettim ama artık biraz toparlandı ve alıştırmaya çok kararlıyım. Şuana kadar Royal Canin Mother&baby denedim Pro Plan Purina ve Josera Kitten denedim ama yemiyor
Yaş mamayı azaltın mutlaka yiyecektir. Bende ödüllendirirdim hatta yaş mamaya havuç, brokoli haşlayıp karıştırdım valla sebze bile bırakmıyordu o derece seviyorlar yaş mamayı :) Elbet alışırlar. Dışarıda da çok yemişler normal bence. Yaş mamanın da belli zamanı varmış sanırım vermek için. Fazlası zarar.

Yaş mamayı azaltın mutlaka yiyecektir. Bende ödüllendirirdim hatta yaş mamaya havuç, brokoli haşlayıp karıştırdım valla sebze bile bırakmıyordu o derece seviyorlar yaş mamayı :) Elbet alışırlar. Dışarıda da çok yemişler normal bence. Yaş mamanın da belli zamanı varmış sanırım vermek için. Fazlası zarar.
Kesinlikle katılıyorum kıyamıyorum çok küçük acıkır diye ama bir şekilde yemesi lazım bugün akşam 5 gibi kuru mamayı biraz ıslattım koydum mama kabına ilk defa az önce çok az yedi ama kararlıyım bir şekilde alışması lazım

Benim yavruşumda öyleydi. Yavru kedilerin zaten özel kuru mamaları oluyormuş. Arkadaşım 1 aylık kediyi köyden getirdi annesi bakmadığı için. Yaş, kuru tüm mamalarını alıp getirmiş bana. Markası da aklıma gelmedi ama küçüktü mamalar onu güzel yiyordu bak. Sonra yetişkin mamasına geçtik. Tabi bizimkinin en az 25 biti çıktı hep yara yapmışlar kan akmıştı biraz. Hasta ve açtı sizin ki gibi. O yüzden yaş mama vermişti veteriner. Ama sonra kuru mamaya alıştırdım ben onu. Sizin ki de alışır :)

Yaş mamalarını siz hazırlayabilirseniz çok iyi olur. Ben kedime kendim hazırlıyorum. Hazırlar bir yerden sonra dişlerine zarar verir.

Yaş mamalarını siz hazırlayabilirseniz çok iyi olur. Ben kedime kendim hazırlıyorum. Hazırlar bir yerden sonra dişlerine zarar verir.
mesela nasıl yaş mamalar tarif paylaşabilir misiniz benim tatlı minnoşum içinde minnoşkom ektedir

Eklentiler

• Fındık.jpeg
    Fındık.jpeg
    170,3 KB · Görüntüleme: 41
royal canın mother&baby cat denedim ama kitten denemedim öneri için teşekkürler deneyeceğim peki biraz ıslatarak mı yoksa kuru mu direk sizce
Ben direkt veriyorum. Benim iki kedim var kuru mamayı bebekken birkaç defa reddetmişlerdi şu an 4 yaşındalar ve kuru mama dışında bir şeyi biz versek de yemiyorlar.

bebiş bugün konuyu açmamı bekliyormuş sanırım :KK70: bugün ıslatarak başladım yavaş yavaş kuru şekli ile koycam ama bugün ilk kez yedi ıslatınca bile yemiyordu normalde :KK70:

mesela nasıl yaş mamalar tarif paylaşabilir misiniz benim tatlı minnoşum içinde minnoşkom ektedir
Ben tavuk göğsü ve ciğerini haslıyorum az bi havuç pirinç ekliyorum. Yağsız tuzsuz baharatsız.. isterseniz çatalla ezin isterseniz blenderdan geçirin üstüne hasladıgınız suyu ekleyebilirsiniz. Sade olarak tavuk göğsü ve suyunu da verebilirsiniz. Ve haftada 2 kez yoğurt veya kefir verebilirsiniz çok faydalı probiyotik açısından. Gimcat kitten bağışıklık güçlendirici kullanıyorum. Tabii ekstra anne sütleride var. Ben annesini sahiplendim çocuklarda 2 aya kadar gelişince gidecekler.

Sizinki balkonda mı duruyor acaba yoksa bana mı öyle geldi:)

Ben tavuk göğsü ve ciğerini haslıyorum az bi havuç pirinç ekliyorum. Yağsız tuzsuz baharatsız.. isterseniz çatalla ezin isterseniz blenderdan geçirin üstüne hasladıgınız suyu ekleyebilirsiniz. Sade olarak tavuk göğsü ve suyunu da verebilirsiniz. Ve haftada 2 kez yoğurt veya kefir verebilirsiniz çok faydalı probiyotik açısından. Gimcat kitten bağışıklık güçlendirici kullanıyorum. Tabii ekstra anne sütleride var. Ben annesini sahiplendim çocuklarda 2 aya kadar gelişince gidecekler.

Sizinki balkonda mı duruyor acaba yoksa bana mı öyle geldi

Teşekkür ederim. Bu arada balkonumu odama kattım ben o duvarda petek olduğu için duvarı kıramadık sadece yarı doğru bir tespit :)

X