K.B.B. - Kulak-Burun-Boğaz Kulak çınlaması ve baş dönmesi

Merhabalar ben 4 senedir baş dönmesi ve dengesizlik tedavisi görüyorum. Yazdıklarınızı okudum ama çok yanlış kulaktan dolma bilgilerle herkes bir şeyler yazmış.
Öncelikle: Vertigo baş dönemsi demektir ve bir teşhis ya da hastalık ismi değildir. vertigonuz varsa bunun sebebini bulmak gerekir. mesela meniere hastalığı, epilepsi, ms gibi bir çok hastılığın belirtisi vertigo olabilir.
Kulaklarınızda uğultu, çınlama ve basınç hissi yoksa sadece kafanızı aniden çevirdiğinizde, eğildiğinizde, kalktığınızda baş dönmeniz oluyorsa bu muhtemelen pozisyonel vertigodur. kulak sıvısındaki kristallerle ilgilidir ve doktorunuzun yapacağı manevralarla ve ilaçlarla kısa sürede düzelir.

Eğer kulağınızda işitme kaybı varsa bu meniere hastalığı olabilir. bilinen kesin bir tedavisi ve nedeni yok bildiğim kadarıyla. fakat ilaçlarla, yaşama tarzında değişiklilklerle ve uygun beslenmeyle atakların şiddeti azaltılabilir.

BEn senelerdir meniere tedavisi görüyorum fakat en son gittiğim doktor benim kesinlikle meniere olmadığımı vestibüler migrenim olduğunu söyledi. çünkü bende işitme kaybı yokmuş. meniere hastalığında mutlaka ama mutlaka işitme testlerinde işitme kaybı çıkıyormuş.

Size tavsiyem herhangi bir KBB doktoruna değil de denge konusunda uzmanlaşmış KBB doktorlarına gitmeniz. kimisi gırtlakta kimisi burunda kimisi kulak ve denge problemlerinde uzmanlaşıyor. bunlar tanısı kolay konulabilen hastalıklar değil. benim gibi yanlış tedavi kurbanı olmayın. bu konuda çok fazla tecrübem olduğu için her konuda yardımcı olmaya çalışırım eğer sorularınız varsa.
Merhaba ben de yıllardır bu konuda çaresizim. Senden ricam dr ve tavsiyelerini oayl
Merhabalar ben 4 senedir baş dönmesi ve dengesizlik tedavisi görüyorum. Yazdıklarınızı okudum ama çok yanlış kulaktan dolma bilgilerle herkes bir şeyler yazmış.
Öncelikle: Vertigo baş dönemsi demektir ve bir teşhis ya da hastalık ismi değildir. vertigonuz varsa bunun sebebini bulmak gerekir. mesela meniere hastalığı, epilepsi, ms gibi bir çok hastılığın belirtisi vertigo olabilir.
Kulaklarınızda uğultu, çınlama ve basınç hissi yoksa sadece kafanızı aniden çevirdiğinizde, eğildiğinizde, kalktığınızda baş dönmeniz oluyorsa bu muhtemelen pozisyonel vertigodur. kulak sıvısındaki kristallerle ilgilidir ve doktorunuzun yapacağı manevralarla ve ilaçlarla kısa sürede düzelir.

Eğer kulağınızda işitme kaybı varsa bu meniere hastalığı olabilir. bilinen kesin bir tedavisi ve nedeni yok bildiğim kadarıyla. fakat ilaçlarla, yaşama tarzında değişiklilklerle ve uygun beslenmeyle atakların şiddeti azal

Eğer kulağınızda işitme kaybı varsa bu meniere hastalığı olabilir. bilinen kesin bir tedavisi ve nedeni yok bildiğim kadarıyla. fakat ilaçlarla, yaşama tarzında değişiklilklerle ve uygun beslenmeyle atakların şiddeti azaltılabilir.

BEn senelerdir meniere tedavisi görüyorum fakat en son gittiğim doktor benim kesinlikle meniere olmadığımı vestibüler migrenim olduğunu söyledi. çünkü bende işitme kaybı yokmuş. meniere hastalığında mutlaka ama mutlaka işitme testlerinde işitme kaybı çıkıyormuş.

Size tavsiyem herhangi bir KBB doktoruna değil de denge konusunda uzmanlaşmış KBB doktorlarına gitmeniz. kimisi gırtlakta kimisi burunda kimisi kulak ve denge problemlerinde uzmanlaşıyor. bunlar tanısı kolay konulabilen hastalıklar değil. benim gibi yanlış tedavi kurbanı olmayın. bu konuda çok fazla tecrübem olduğu için her konuda yardımcı olmaya çalışırım eğer sorularınız varsa.
merhaba. Ben de yıllardır bu konuda çaresizim. Senden ricam bu konuda dr ve tavsiyelerini paylaşır mısın?

bi sabah sol kulağımın tıkandığını hissettim grip oldum dedim daha sonrasında çınlama ve uğuldamalar başladı grip çok kötü vurdu dedim doktordan tırstığım için gitmedim 1 hafta sonra dayanılmıycak hal aldı gittim odyoya soktular beni ani işitme kaybı teşisi konuldu kulağımı yüzde seksen kaybettim hayatımın bittiği noktaydı sanki emarlar ardından hastanede 15 gün geçirdim sabah akşam serum yediğim iğnelerin haddi hesabı yok kevgire döndüm sonra desiberi biraz düştü sevinçten ağladım hiç bişey değil çınlamalar beni delirtiyordu hap tedavisi gördüm kortizonlar içtim sonrasında kendini tekrar yeniledi bide oda yetmedi üstüne vertigo cila oldu oturarak uyuyorum sağa sola bakamıyorum vurunca çok afedersiniz değil tuvalete gitmek yerimden kalkamıyorum allah kimselere yaşatmasın kulağımı kaybetmememi yanayım vuran vertigoyamı yoksa beni hiç bırakmayan şu çınlama belasınamı kızlar en büyük ve çok önemli tavsiymdir hemen stresten uzaklaşıyorsunuz her şeyin başı o lanet dilmi zaten

Diş doktoruna gidin 20 lik diş çıkarmadıysanız o dişi çıkarsın bir şeyiniz kalmayacaktır

Dış doktorunuzdan 20lik dişinizi çıkarmasını isteyin 20 lik diş çıkaramayan bir insanda baş donmesi meydana geliyor

X