Kremlerin Kirişik Azalttiği Onaylandi

xxAyxsxeGxuxlxx

Nirvana
Kayıtlı Üye
8 Mayıs 2007
401
2
Uzmanlar, A vitamini içeren kremlerin, doğal yaşlanma sonucunda oluşan kırışıklıkları yok etmekte faydalı olduğunu açıkladı. Retinol olarak da bilinen ve balık yağı, peynir, yumurta sarısı gibi maddelerde bulunan A vitamini, yaşlanma etkileriyle savaşıyor. Michigan Üniversitesi tarafından 36 kadın denek üzerinde yapılan medikal araştırmalarda, içeriğinde sadece, 0.4 oranında retinol barındıran kremlerin, yaşlanma etkilerini geciktirdiği kanıtlandı.

Evet bunu bende okumustum,kirisiklarda ve lekelerle savasmada kullanilan kremlerin en etkilisi retinolmus,tretinoin de denen bu madde,uzun vadede cok cok iyi sonuclar veriyormus,bende gecen gun bunlari okuduktan sonra,eczanede tretinoin iceren bir krem yaptirdim,lekelerle savasmada cok etkili oldugunu soyluyorlar ama sunu onemle belirmem gerekirki bu tretinoin yada retinol(a vitamini asitleri) denen maddeyi iceren kremlerin hamilelerde kullanimi cok sakincaliymis,lutfen bu konuyu dikkate alalim...

Evet bunu bende okumustum,kirisiklarda ve lekelerle savasmada kullanilan kremlerin en etkilisi retinolmus,tretinoin de denen bu madde,uzun vadede cok cok iyi sonuclar veriyormus,bende gecen gun bunlari okuduktan sonra,eczanede tretinoin iceren bir krem yaptirdim,lekelerle savasmada cok etkili oldugunu soyluyorlar ama sunu onemle belirmem gerekirki bu tretinoin yada retinol(a vitamini asitleri) denen maddeyi iceren kremlerin hamilelerde kullanimi cok sakincaliymis,lutfen bu konuyu dikkate alalim...
slm lekere ne ii gelir ne alabilirim yardımcı olurmusun

slm lekere ne ii gelir ne alabilirim yardımcı olurmusun
Canim benim lekelerim cok ters yerde o yuzde cok zorlaniyorum,tam goz cevremdeler hemde maske gibi oldular,ama benim eczane bana bir ilac yapti,yaklasik 6 ay kadar kullanmam gerekecek sana icerigini yazayim oradaki eczanelerde yapar,tretinoine 0.05%cetamacrogolcreme p ad 100 gr.bunu gece yatarken suruyorum temizlenmis yuzume,ayrica gunduzleride bugday yagi suruyorum ve haftada 4 gunde maya maskesi uyguluyorum(1 kasik yogurt,1 kasik yas maya iyice karistirp yuzune suruyorsun 1 saat falan bekletip hafif ovarak cikartip yikiyorsun)bakalim nasil olacak,henuz yeni basladim ama sonuc alacagim gibi geliyor.

Canim benim lekelerim cok ters yerde o yuzde cok zorlaniyorum,tam goz cevremdeler hemde maske gibi oldular,ama benim eczane bana bir ilac yapti,yaklasik 6 ay kadar kullanmam gerekecek sana icerigini yazayim oradaki eczanelerde yapar,tretinoine 0.05%cetamacrogolcreme p ad 100 gr.bunu gece yatarken suruyorum temizlenmis yuzume,ayrica gunduzleride bugday yagi suruyorum ve haftada 4 gunde maya maskesi uyguluyorum(1 kasik yogurt,1 kasik yas maya iyice karistirp yuzune suruyorsun 1 saat falan bekletip hafif ovarak cikartip yikiyorsun)bakalim nasil olacak,henuz yeni basladim ama sonuc alacagim gibi geliyor.
cok tsk ederim benimkilerde az ama göz cewremde günesten oldu sanırım ant da yasıorum tam yerindeim yani bi ilac kullandım 1.5 ay fena deildi ii geldi aslında ama tam olarak gitmedi az da olsa kaldı bide bunu deneyeyim cok tsk ler

Ewet bu bilgi çok doğru...ben Eubos un ürünlerini kullanıyorum...içerisinde retinol war...we benim cildim çok genç we canlı duruyor...kırışıklıklarım da yok oldu...bilginize....test edip onayladım...tek püf noktası bir gün bile aksatmamak

X