Kortizonlu İlaçlar Kullandım Diyet Yaparak Zayıflamam Mümkün Mü?

yyyesil181

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Şubat 2011
11
0
arkadaşlar ben bir süredir kortizonlu ilaçlar kullanıyormuşum yeni öğrendim ve çok kilo aldım. saç dibimde egzama vardı ve bunun için yılllarca ilaç kullandım fakat onlarda deminde söylediğim gibi kortizonlu ilaçlarmış... burada paylaşılan diyetleri uygulasam zayıflayabilir miyim yoksa illa diyetisyene gidip özel bir diyet mi yapmam lazım benim gibi bir sorunu olan ve çözüm bulan arkadaşlar lütfen yardımcı olurmusunuz nasıl bir diyet uyguladınız acaba ?

arkadaşlar ben bir süredir kortizonlu ilaçlar kullanıyormuşum yeni öğrendim ve çok kilo aldım. saç dibimde egzama vardı ve bunun için yılllarca ilaç kullandım fakat onlarda deminde söylediğim gibi kortizonlu ilaçlarmış... burada paylaşılan diyetleri uygulasam zayıflayabilir miyim yoksa illa diyetisyene gidip özel bir diyet mi yapmam lazım benim gibi bir sorunu olan ve çözüm bulan arkadaşlar lütfen yardımcı olurmusunuz nasıl bir diyet uyguladınız acaba ?
cnm merhaba:KK3:
konunu yeni gördüm
ben de bir ara yüksek doz olmak üzere hala kortizon kullanmaktayım ve aşırı kilo aldım ama şimdi vermeye başladım bu arada hala kortizon almaya devam...
bnmki içinde kortizon bulunan bir ilaç değil direkt kortizon, yani kortikosteroid
diyet günlüğüm var takip etmeni öneririm
bir de şeker ve tuzu hayatından çıkartacaksın özellikle tuz
ekmek tahıllı ve günde 5-6dl en fazla
yağ kısıtlaması gerek
bana kilonu ve boyunu yazarsan sana yardımcı olmaya, yönlendirmeye çalışrıım
sevgiler...:KK16:

merhaba :KK3:
teşekkürler takip etmeye çalıcam.
son bir haftadır ekmeği kestim şekeri ve tuzu azalttım ve 3 - 4 kilo verdim.
şu anda 1.68 boyunda 68 kiloyum.
bu arada sık sık yemek yiyerek kilo verirsiniz diyorlar ya bu benim için geçerli değil ben böyle diyetleri denedim aksine kilo aldım.
ben az yemek yiyerek daha çok kilo veriyorum.

ilginiz için tekrar teşekkürler... :116:

X