Koreli arkadaşımdan tavsiyeler.....

cucu-pete

Sana Emanetiz Rabbim...
Kayıtlı Üye
26 Eylül 2007
8.441
27
arkadaslar dün koreli bir arkadasimla sohbet ederken konu dis sagligina geldi..dikkat ettiyseniz bu arkadaslarin disleri anormal denilecek kadar beyaz ve saglikli görünüyor ve bende bunun sirrini sordum...aldigim yanit sasirticiydi...
günde 3 kez isaret parmagimiza tuz döküp fislerimizi biz bu sekilde fircaliyoruz dedi.ne macun,ne firca,sadece tuz...sasirtici buldugum birseyde cantasindan cikardigi bildigimiz misvakti!!firsat buldukcada bunu kullaniyormus...
bende artik bu yöntemi deneyecegimm...paylasmak istedimma.s.

Misvak kullanmak sünnet fakat benim içimi gıcırdatıyor ama tuzu denemek istiyorum saol canım paylaştığın için ...............

evet tuz hem beyazlatıyo hemde dişleri kuvvetlendiriyo
bir anımı paylasmak istiyorum kardeşimin diş problemi yüzünden hacettepe hastanesi diş klinigine gitmiştik bir 80 lik dedeyle sohbet ettik oda o yasına kadar hıc dış problemi cekmemiş 1 curugu ıcın gelmişti hastaneye cok şaşırmıştım bir sıırrı varmı dede dıye sordugumda bana haftada 2 kere tuzla gargara yaptıgını sölemişti
mutlaka deneyin arkadaşlar!

ben dişetlerimi güçlendirsin diye tuzla arasıra fırçalıyodum ve fırçaladıktan sonra beyazladığını farkediyodum dişlerimin.demekki doğruymuş

arkadaslar idrel tuzla dişi ovamk diş minesine zarar verir, parlaklığını alır. ama tuzlu su ile ağzı çalkalamak hem dişetlerine hem dişe çok iyi geliyor. bana diş doktorum tavsiye etmişti.şakkıdı

ben kendimi bildim bileli arada bi tuzlu suyla gargara yaparım
kesinlikle çok ii geliyo
tavsiye ederimyerimseniben

çok sağolun arkadaşlar ya :| neler öğrendim şimdi

bende şu tuzlu gargara yöntemini uygulamaya başlayım dişlerinden acayip sorunlu biri olarak :S

kizlar hafif tuzla ovmam diyenler icin söylüyorum tuzlu suyla gargara yapin ama gargara yaptiktan sonra yikamayin ve su icmeyin,o seklde yatin.tuzlu gargaranin bir özelligini söyleyim size,dis eti cekilmeleri ve her türlü dis eti hastaligina birebir.tuzlu suyla yapilan gargara dis etlerinin kaynasmasini sagliyor ve buda daha saglikli dis ve diseleri demek oluyor...bunuda annem disetlerinden ameliyat oldugunda doktorundan aldigim bilgiler...sevgiler...

Benimde doktorum ilik suya 1tatli kaşiği tuzu kariştirip gargara yap dedi çok ii geliyor benimde dişetlerim problemli ve dişetlerim kaşiniyordu şimdi iyi durumda ve ayrica da gargara wermişti paylaşayim dedim bende tuzla ovalamayi deneyeyim paylaşim için tşkler

arkadaslar dün koreli bir arkadasimla sohbet ederken konu dis sagligina geldi..dikkat ettiyseniz bu arkadaslarin disleri anormal denilecek kadar beyaz ve saglikli görünüyor ve bende bunun sirrini sordum...aldigim yanit sasirticiydi...
günde 3 kez isaret parmagimiza tuz döküp fislerimizi biz bu sekilde fircaliyoruz dedi.ne macun,ne firca,sadece tuz...sasirtici buldugum birseyde cantasindan cikardigi bildigimiz misvakti!!firsat buldukcada bunu kullaniyormus...

çok teşekkür ederim arkadaşım..tuzda bazen dişleirmi gıcırdatıyor ve çiziyor.

Peygamberimizin sünneti ikiside.

Tuz olayı biraz sıkıntılı hem çizip hassaslaştırabilir hem de süreklilik için uygun değildir bence hiçbir doktordan duymadım bunu. Ama misvak yıllardır zaten bizde de kullanılır. Bende uzun zaman önce çok kullanıyordum tahta gibi bi şeydi hatırlamıyorum tam :KK70: Sürekli ucunu yumuşatmak yoruyordu beni. Diş taşlarımı temizletip beyazlatınca benimde sağlıklı oldu bence olması gereken doktor tavsiyesi ile ilerlemek daha faydalı olur :)

X