Kore dizisi sevenler! :)

glargine

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Ağustos 2013
125
33
Merhaba kore dizisi severler :))
Bu konuda bu yaz izlediğim dizileri en sevdiğimden başlayarak sıralayıp anlatmak ve eğer benim gibi kore dizi sevdalısı varsa sohbet etmek ve öneri almak isterim.
Eğer hiç kore dizisi izlemediyseniz ve merak ettiğiniz için bu konuyu okuyorsanız sonuna kadar okuyun ve bir yerden başlayın derim :KK52:

1.I'M SORRY I LOVE YOU:
Hiç şüphesiz bu zamana kadar izlediğim en mükemmel dizi. Eğer izlemişseniz yada eğer izleyecekseniz harika oyunculukları farkedeceksiniz. Bir bakış, bir mimikle duyguyu size sel gibi akıtan mükemmel oyunculuklar var. Gerçekten hayran oldum diyebilirim. Belki çoğunuz biliyorsunuzdur bu Bir Aşk Hikayesinin orijinalidir. Böyle bir dizinin çekileceğini duyduğumda o kadar sinirlendim ki. Hemencecik açıp fragmanını izleyeyim dedim. Tabiki hayal kırıklığı çünkü çok yapmacık geldiler bana. Bu iki diziyi izleyenler bariz farkı göreceklerdir. Neyse fragman bu dizinin birebir aynısıydı. Cümleler bile... Neyse en azından sadık kalacaklar deyip rahatladım. Daha ilk bölümündeki farklılıkları görünce sinirlenip kapattım. İlerleyen bölümlerde dizi tamamen başka birşey oldu. Bu yüzden ne zaman televizyonda o diziyi görsem sinirle kapatıyorum. :KK47:

$I_m-Sorry_-I-Love-You-550.jpg $Im+Sorry+I+Love+You+ahjussi.jpg
Kore dizilerinin en sevdiğim tarafı çok fazla uzatmıyorlar. Bir kaç sezon devam eden diziler olsada genelde 16-20 bölüm arasında final yapıyorlar. Bu dizimizde 16 bölüm. 2 günde bitirdim sanırım bu diziyi. 10 bölümden sonrasını ağlayarak izledim. Düşünün ağlamaktan başımın o kadar ağırmasına rağmen devam ettim tabi son bölümde artık kendimi tutamıyorum. Çok ağır bir dramdı. İzlemek isteyenler vardır belki diye sonunu söylemek istemiyorum ama her yönden çok kötü bitti dizi. Kötü derken acı yani :KK5:

Başrollerini So ji-Sub ve Su-Seong Lim paylaşıyor. Başroldeki adamın oyunculuğu dediğim gibi büyüleyecek türden. Konusuna gelirsek dizideki adıyla Cha Moo Hyuk Avusturalya'ya evlat verilen bir koreli çocuktur.Evlat edinen aile buna kötü davranıp artık sahip olmuyorlar Moo Hyuk ise sokaklarda turistleri kandırıp paralarını almaktadır.Daha sonra Song Eun Choe yle karşılaşırlar. İyi bir karşılaşma olduğu söylenemez. Sevgilisi tarafından adice terkedilen Moo Hyuk koreye döner ve ünlü şarkıcı Choi Yunın yanında çalışmaya başlar. Koreye dönmesindeki amaç onu parasızlıktan bırakan annesini bulup onu güzelce yaşatabilmektir.Ancak döndüğünde gördüğü manzara hiçte öyle değildir. Neyse fazla anlatmayaym :)

En çok sevdiğim sahne ise Eun chaenin sokak ortasında 'Saranghe ajusshi' diye ağlamasıydı.Ve bir müziği var dizinin hep acıtan yerlerinde çaldılar hala o müziği duyunca ağlamak gelir içimden.
[video=youtube;Ni8AwZcA_ZE]http://www.youtube.com/watch?v=Ni8AwZcA_ZE[/video]

2.YOU ARE BEAUTIFUL:
Bu kadar dramdan sonra sonunda izlediğim ve çok sevdiğim eğlenceli bir dizi. Konusu pek mantıklı gelmesede çok çok eğlenerek izlediğim bir dizidir.

$beautiful.jpg
Bu dizide ise A.N.JELL isimli çok ünlü bir grup vardır. Bu grubun lideri Hwang Tae Gyung (Jang Geun Suk) yaşadığı bazı sorunlardan dolayı bu gruba yeni bir üye almak isterler. En iyi isim ise Go Mi Nam dır. Ancak geçirdiği göz ameliyatı iyi gitmeyince bir süre daha hastahanede kalması uygun görülür. Ama bu şans insanın ayağına bir daha gelmez ve sözleşme tam gününde imzalanmak zorundadır. Menejer Ma Go Mi Namın ikiz kardeşi Go Mi Nyu bulur ve sadece erkek kılığına girip imza atması için yalvarır. Oda kardeşinin hayalini gerçekleştirmek için tamam der ama olay bir imzayla kalmaz.

$jeremy-youre-beautiful-jeremy-22309047-500-521.jpg $yb-5.jpg $you-are-beautiful-korean-dramas-10369699-624-352.jpg
Bu dizide Jeremy nin sevimliliği, Shin Woonun kibarlığı ve yakışıklılığı, Tae Gyung un ise karizması sizi kendisine çekiyor.Jang geung Suk u bu dizide tanıdım bundan sonra çoğu film ve dizisini seyrettim :26: Haa atlamadan geçemeyeceğim Türk dizilerinde ikinci çocuk hep kötü olur ve nefret edersin. Kore dizilerinde ise İkinci çocuğa hep üzülmüşümdür. Burada da Jung Young Hwa ya çok üzülmüştüm ama sonra Park Shin hye ile başka bir dizi çekince rahatladım diyebilirim :KK70:

3.MONSTAR:
Buda internette gezinirken bir video gördüm. Altyazı yoktu ama o kadar merak ettim ki hemen bu diziyi açıp izlemeye başladım.

Neyse konusuna gelirsek ünlü şarkıcı Yoon sul Chan çıkan bir skandal yüzünden okul hayatına devam etmek zorunda kalır istemesede. Okula yeni transfer olan Min Se Yi ile sıra arkadaşı olurlar. Min se Yi ise Eski samimi arkadaşı Jung Sun Woo nun çocukluk aşkıdır. Buradaki ikinci çocuğada çok üzülmüştüm.

Ama bu dizide bu aşk üçgeni dışında herkesin kendine ait dünyası kendine ait yaraları vardır. Ve herkes Kendi yaralarını sadece müzikle sarmaktadır. Güzel bir müzikal gençlik dizisiydi.
$monns.jpeg $Monstar.jpg $MS1-00226.jpg
İzlememin bir sebebide başroldeki kızdır. Ben çok beğendim duru bir güzelliği var. Ve dizideki hareketleri falan çok şekerdi :KK9:

4.PERSONAL TASTE:
Evet çok çok çok sevdiğim bir dizi daha. Başrolde Ye Jin son ve Le min Ho var. Bu dizinin en büyük izlenme sebebi tabiki Le min Ho. Kendisi En beğenilen koreli ünlülerden. Her neyse konusuna gelirse Kae-in adında ki başrol kızımızın bir erkek arkadaşı vardır. Bu erkek arkadaşı Kae-in in en yakın arkadaşıyla Kae-in i aldatmaktadır. Düşünün ertesi gün düğünleri var ve Kae-ine birşey söylemiyorlar. Kae-in Arkadaşına neden tanıştırmıyorsun yarın evleneceksn erkek arkadaşını göremedik dese de arkadaşı süpriz deyip her seferinde geçiştiriyor.Erkek arkadaşı ise Kıza sana önemli birşey söyleyeceğim diğerek çağırıyor. Kız da evlenme teklifi edecek galiba diyerek süslenip gidiyor. Tabi gerizekalı sevgilisi sadece ayrılmak istediğini söyleyebiliyor. Kız yıkılmış vaziyette gerisini dinlemeden çıkıp gidiyor. Ertesi gün tüm üzüntüsüne rağmen arkadaşını yalnız bırakmamak adına düğüne gidiyor gördüğü manzara karşısında yıkılıyor. İstemeden de olsa düğünü berbat ediyor.

Kae-in mobilya tasarımcısı ve bir sürü borcu var.Jin-ho ise genç ve başarılı bir mimar ancak şirketleri batmak üzere son bir proje var onu alamazsa tamamen bitecekler. Projenin başındaki adam ise Kae-inin babasının yaptığı eve hayran Kae-in şuan orada tek başına yaşamakta. Bunu öğrenen Jin Ho eve sızmak için gidip bir oda kiralamak istediğini söylüyor. Kae-in bir erkekle aynı evde yaşamayı pek uygun bulmasada Jin ho yu gay zannettiği için evine alıyor. Halbuki o gay falan değil sadece bir yanlış anlaşılmadır.

$d7da1ceee547b00c_leeminho_personaltaste1.jpg $personal-taste-korean-dramas-12825871-523-771.jpg

Bunun dışında izlediğim ve çok beğendiğim diziler
-Befor and After
-Bof
-Full house
-Lie to me
-mary stayed out all night
-Secret garden
-To the beautiful you :KK17::KK17::KK17:

Ben Boys Over Flowers ile başladım ondan sonra da bırakamadım bir daha. Bu arada favorim Secret Garden :)

playfull kiss - benim ilk göz ağrımdır kendisi ve müthiş bir diziydi hala onun yeri ayrıdır bende )
boys over flowers - bu dizi de çok güzeldi aslında ama benim istediğim gibi bitmeyince biraz hayal kırıklığına uğradım açıkçası ( kim hyun joong u üzdü ve lee min ho yla evlendi ya onun için o sıralar kim hyun jooong a takıktım da :KK70: )
secret garden - bu diziye de bayılmıştım yaa süperdir bu da
man from the stars - hala izlemediyseniz durmayın izlerim derim normalde fantastik bilim kurgu dizileri pek sevmezdim ama bu dizi tamamen fikrimi değiştirdi
you're beautiful - offf işte bu benim jang keun suk a aşık olduğum dizi işte müthiş bi şeydi yaaaaa öve öve bitiremeyeceğim biz dizi yaa gerçi bi yönüyle bof a benziyo gruptaki 3 erkek de aynı kıza aşık oluyo ayy yazık çok üzülmüştüm onlara
love rain - işte bu dizi en çok ağladığım en çok sevdiğim dizi oldu bu diziyide sırf jang keun suk oynadığı için izlemiştim iyi ki de izlemişim diyorum yaa kore dizisi izleyeceksiniz ama ne izleyeceğinizi bilmiyo musunuz love rain i tek geçerim
master's sun - bu da çok güzel aslında zaten korenin en sevilen dizisiymiş bu master's sun tabi bide başroldeki kadın güzel bişey olsaydı müthiş bişey olacaktı da yine de çok iyiydi yaa
hatırladıklarım bunlar diğerlerini hep unuttum büyük ihtimalle en beğendiklerim bunlar olduğu içindir :KK70:

X