Köpek Mamaları Hakkında

fogis

🦴🎀🐾
Kayıtlı Üye
18 Ağustos 2023
1.046
1.598
Aslında sorum orta-büyük ırk köpeği olanlara. Çünkü malum günlük verdiğimiz mama miktarı daha fazla dolayısıyla üst segment mamalar biraz zorlayabiliyor. Goldenım var 1 yıldır Acana Red kullanıyoruz.Yüksek protein olduğu için günlük verdiğimiz mama miktarı çok az ve daha kârlıydı bizim için. Dışkılaması çok az. Her dışarı çıktığımızda az miktarda yapıyor. Bu çok önemli çünkü dışkılama çok olunca gün içinde huzursuz oluyor. Fakat Acana’nın 17 kilosu artık 4000tl’ye ulaşmış durumda. Farklı ve memnun kaldığınız daha uygun fiyatlı mamalar var mı?

Benim bebiş küçük ırk ama çin aslanı arkadaşı N&D kullanıyordu, onlara da biraz pahalı geldiği için proplana geçtiler. Malesef mama fiyatları çok uçuk. Ben Royal Canın kullanıyorum 1.5 kilosu 400 tl falan ama 1 ay, ya da daha fazla yetiyor. Büyük ırk annelerinin Allah yardımcısı olsun:)

Kopegim yok kedim var ama N&D, Acana mamaya göre birazcik daha uygundu sanirim, kalitelidir. Deneyin isterseniz.
O kadar ishal sorunu yaşadık ki bozita, purina, royal canin denedik önceleri. İnek gibi dışkıladı buğday mısır içeriğinden dolayı. N&D hiç denemedik. Daha uygun fiyatlı öneri olmazsa N&D’ye geçeceğim. Teşekkür ederim 😍
Benim bebiş küçük ırk ama çin aslanı arkadaşı N&D kullanıyordu, onlara da biraz pahalı geldiği için proplana geçtiler. Malesef mama fiyatları çok uçuk. Ben Royal Canın kullanıyorum 1.5 kilosu 400 tl falan ama 1 ay, ya da daha fazla yetiyor. Büyük ırk annelerinin Allah yardımcısı olsun:)
N&D alacağım gibi. Fiyat düştükçe içindeki mısır, buğday oranı artıyor mahvoluyor tüyleri. Maalesef ülkemizde hayvanlar eşyadan değersiz görüldüğü için türk malı hiçbir hayvan ürünü almıyorum. İnsan sağlığına bile değer vermeyen insanlar köpek ürünlerinin içine kim bilir ne koyuyordur. Neyse damarım tuttu yine kusura bakmayın. Teşekkür ederim 😍

O kadar ishal sorunu yaşadık ki bozita, purina, royal canin denedik önceleri. İnek gibi dışkıladı buğday mısır içeriğinden dolayı. N&D hiç denemedik. Daha uygun fiyatlı öneri olmazsa N&D’ye geçeceğim. Teşekkür ederim 😍

N&D alacağım gibi. Fiyat düştükçe içindeki mısır, buğday oranı artıyor mahvoluyor tüyleri. Maalesef ülkemizde hayvanlar eşyadan değersiz görüldüğü için türk malı hiçbir hayvan ürünü almıyorum. İnsan sağlığına bile değer vermeyen insanlar köpek ürünlerinin içine kim bilir ne koyuyordur. Neyse damarım tuttu yine kusura bakmayın. Teşekkür ederim 😍
Ahh duygularıma tercüman olmuşsunuz. Zaten tavuk ayağı ve hayvan derisiyle yapıyorlar çoğu mamayı bize de tavuklu, etli diye yutturuyorlar. Petchefin yaş mama gibi olan günlük mamaları var onu kullananlar çok memnun ama şuan çalışmadığım için bütçemi çok aşıyor. İşe girer girmez prensesime onu alacağım ♥️

Bende 2 kedi var 4 yaşında biri diğeri 3 proplan somonlu kullanıyorum yıllardır çok sağlıklılar.10 kilosu 1500 tl 3 ay gidiyor çok zorlamıyor açıkçası ama gittikçe artmasından bende endişeliyim.
1 ayda 10kg tüketiyor markaya göre. Bıktım şu petler için alınan vergilerden. İç dış paraziti bile iki katı ödüyoruz. Ona da bir bakayım teşekkür ederim 🤩

X