Kök hücre yöntemi ile hamilelik

Merhaba,

Başlık eski kalmış. Bu yıl Bülent tıraş da prp,kök hücre ya da eksozom tedavisi yaptıran var mı? Geçen sene yaptıranlar nasıl ilerledi sureciniz?

Merhabalar,

Ben geç evlendim. Ancak 45 yaşımdan sonra tüp bebek denemelerim oldu. sabır ile hiç ara vermeden tüp bebek işlemleri yaptırdım. ilk denememizde döllenmedi. ikinci denememizde 6 embriyo oldu doktorum ikisini beğendi ve yerleştirdi sonuç hamilelik ama devam etmedi ve kürtaj oldum. Sonra yine devam ettik ve artık embriyolar donduruldu. Toplam 17 embriyom oldu. ben 2-3 çocuk hayali kurarken çözülen embriyoların hiçbiri genetik teste giremedi. (testin yapılması gerektiği zamanda yeterli büyüklükte değilmiş.) ama doktorum 4 embriyonun iyi olduğunu söyledi ve 2 veya 3 adet yerleştirdiler. Ama tabi benim durumum onları kabullenmedi iyi de davranmadım ve sonuç başarısız oldu. Doktorum 6 ay dinlen gel dedi ben 2,5 yıl yaptım sonra pandemi var diye geçen yıl gitmedim. Yaşım 50 olmadan bir daha yaptırayım dedim ve mart-2021 de doktoruma tekrar gittim. kontrolde çok tuhaf oldum. yumurtalıklarımı hiç o kadar boş görmemiştim. 1-2 tane 2-3 mmlik AF vardı. o zaman bana prp ve kök hücreden bahsettiler. önce prp olmaz ise 6. ayında kök hücre yapalım dediler. bende ikisini birlikte talep ettim neredeyse 50 olucam neyi beklieceğimki dedim. Prp için embriyo oluşan ama tutunamayanlarda çok yararlı olduğunu söylediler. kök hücre ise okuduklarımdan yumurtalıkları uyarak yumurta oluşumunu sağlıyormuş. Prp ile normal hamile kalan hastaları da olmuş.
Mart 2021 de kök hücre ve Prp yi aynı anda yaptırdım. 1. reglime kadar her pzt ve perşembe amh ve fsh testi yaptırdım fsh zaten düşüktü sonuçlar değişmedi pek. 1. regl de 3 adet yumurta gördüler ( kök hücrenin etkisini önce görüyoruz beklemeyelim dediler) 1 si iyiydi fakat 2 si biraz ufaktı. Sadece 1 büyüdü ve alındı. Ama döllenmedi. sonra doktorlarımdan biri beni aradı ve her reglide sizi görmek istiyoruz. Önceki gibi boşluk bırakmayacağız dediler. 2. reglimde de 3 adet yumurta gördüler ama 3 ü de büyüktü. 2 tanesi büyüdü ve bu cuma günü toplanacak. umarım sonuçlar iyi olur. ben devam edeceğim açıkcası.

Çok zor bir süreç ilaçlar, işlemler maddi ve manevi çok zor bir süreç. İnsan merak ediyor ve int den araştırma yapıyor. kafası karışıyor. 3 yıl önce burada tüp bebek ile yazılanları kaç kere okudum anlatamam yine merak edip bakıyorum bu sefer bende yazayım dedim.
Değerler ve sonuçlar kişiden kişiye değişiyor bunlara çok takmamak gerekli.
Bizler gibi kadınların varlığını bilmek bir destek oluyor bu süreçte diğerlerine takılmayın. kendinizi meşgul edin başka işler ile ve güzel hayaller kurun.
İmkanınız varsa yaptırın ve doktorunuz bırakın diyene kadar da devam edin derim. hemen ümitsizliğe de kapılmayın ben o hataları yaptım siz yapmayın.
Şimdi yaşım elli neredeyse ve her ay ilaç alıp doktora gidiyorum çok zor gerçekten. ayrıca ben çalışıyorum çok stresli ve yoğun bir iş. bazen bırakayım diyorum ama bu işler çok masraflı ve bırakırsam e2 - fsh derken daha mı kötü olur bilemiyorum.
hepimizin gönlünce olsun işleri
Umarım bebeğiniz olmuştur durumunuzu merak ettim

Merhaba,

Başlık eski kalmış. Bu yıl Bülent tıraş da prp,kök hücre ya da eksozom tedavisi yaptıran var mı? Geçen sene yaptıranlar nasıl ilerledi sureciniz?
Merhaba bu sene ben de bu üçlü kombinasyonu yaptıracağım inşallah. Siz yaptırdınız mı? Faydasını gördünüz mü?

Allah yardımcınız olsun🤲 ben de uclu kombibasyon dusunuyorum prp kök hucre ve Mezozom çok pahalı ama yaşım 45 , bir umut işte sonra pişman olmak istemiyorum. Sizin tedaviniz nasıl ilerliyor? Faydası oldu mu?
Kök hücreyi araştırıyorum ben siz yaptırdınız mı ben daha önce yumurta donasyonu yaptırdım 2. Transferde tuttu ama dış gebelik oldu ölüyordum nerdeyse . Tekrardan istiyorum hala ama eşim şiddetle istemiyor bu sefer ölürsün diyor kök hücre hakkında bilgim yok öğrenmeye çalışıyorum benimde yaşım 45 sizin bilginiz varsa paylaşırmışsınız 🙏

Kök hücreyi araştırıyorum ben siz yaptırdınız mı ben daha önce yumurta donasyonu yaptırdım 2. Transferde tuttu ama dış gebelik oldu ölüyordum nerdeyse . Tekrardan istiyorum hala ama eşim şiddetle istemiyor bu sefer ölürsün diyor kök hücre hakkında bilgim yok öğrenmeye çalışıyorum benimde yaşım 45 sizin bilginiz varsa paylaşırmışsınız 🙏
6 Mayıs'ta insallah. Bakalım biz elimizden heleni yapıyoruz gerisi Allah'tan. Araştırmalarıma göre bu konuda Prof. Bülent Tıraş daha yetkin gibi, isterseniz siz de araştırın durumunuzu uzmanına danışın.

X