Kodu nasıl sildire bilirim ?

Kod 45- 4857/25-II-D İşçinin işverene yahut onun ailesi üyelerinden birine yahut işverenin başka işçisine sataşması, iş yerine sarhoş yahut uyuşturucu madde almış olarak gelmesi ya da iş yerinde bu maddeleri kullanması

Bu ikisi nasil ayni madde icinde olabilir yahu?

Kavga ile uyusturucu madde almak, kullanmak birarada.

Cok sacma bence acilen bir avukatla gorusun. Kavga ettim diye uyusturucu kullanmis durumuna dusurulmek cok onur kirici

Not: konudan bi haberim, kod 45'i googlelayinca cikan sonuca gore degerlendirdim. Karsima bu sekilde bi calisan adayi gelse bu sekilde degerlendirirdim sanirim. Bilen birileri bi detaylica anlatir mi, ben yanlis mi anliyorum?
4857/ 25-II-d direk kanun maddesine atıf. 4857 kanun numarası. Madde 25/II/d'ye atıf yapılmış. İlgili kanun maddesi işverenin haklı fesih nedenlerini sayıyor. Madde 25/II/d ise aynen yazdığınız gibi: "d) İşçinin işverene yahut onun ailesi üyelerinden birine yahut işverenin başka işçisine sataşması, işyerine sarhoş yahut uyuşturucu madde almış olarak gelmesi ya da işyerinde bu maddeleri kullanması."

Konu sahibinin yaptığı başk aişçiyle kavga yani "işverenin başka işçisine sataşması". Bu durumda konu sahibinin mağduriyetini anlasam da maalesef teknik olarak doğru yazılmış. Belki haklı nefenle fesih yoktu diye dava açılabilir ama muhtemelen tanıklar vs vs olduğu için tutmaz o iş gibime geliyor.

Eğer ilginizi çekiyorsa ve tüm maddeyi merak ediyorsanız bu linkten ulaşabilirsiniz: Mevzuat Bilgi Sistemi

4857/ 25-II-d direk kanun maddesine atıf. 4857 kanun numarası. Madde 25/II/d'ye atıf yapılmış. İlgili kanun maddesi işverenin haklı fesih nedenlerini sayıyor. Madde 25/II/d ise aynen yazdığınız gibi: "d) İşçinin işverene yahut onun ailesi üyelerinden birine yahut işverenin başka işçisine sataşması, işyerine sarhoş yahut uyuşturucu madde almış olarak gelmesi ya da işyerinde bu maddeleri kullanması."

Konu sahibinin yaptığı başk aişçiyle kavga yani "işverenin başka işçisine sataşması". Bu durumda konu sahibinin mağduriyetini anlasam da maalesef teknik olarak doğru yazılmış. Belki haklı nefenle fesih yoktu diye dava açılabilir ama muhtemelen tanıklar vs vs olduğu için tutmaz o iş gibime geliyor.

Eğer ilginizi çekiyorsa ve tüm maddeyi merak ediyorsanız bu linkten ulaşabilirsiniz: Mevzuat Bilgi Sistemi
Bunlara ben de ulastim, yanlis buldugum kavga ve uyuşturucunun ayni madde icinde ele alinmasi. Yani bu uye kavga etmis ve hakli olarak isten çıkarilmis ama madde 45 diyorki kavga ve uyusturucu, ee bu kiz uyusturucu kullanmis durumuna da dusmuyor mu bu durumda?

Bu cok buyuk haksizlik degil mi?

Sileceklerini sanmıyorum, ama işten çıkarıldığınız fabrikadan yazı alıp, başvuru yaptığınız yerlere verebilirsiniz. Evet çıkarıldım ama sebebi bu gibi...

Avukata gidip konuşun. Belki dava yolu açıktır.

Size ne imzalattilar yahu bi kopyasını bile almadiniz mi? Nasil bi kavga olmustu aranizda fiziki mi? taniklar var miydi?

İşverenin dilekçe vermesi halinde sgk ya bir dilekçe vererek değiştirebilirler. işten çıkış kodunu değiştirmenin işverene herhangi bir cezası yok.İşveren değiştirmeye yanaşmazsa adliyelerde arabulucular var dava açmadan arabulucuyla yüksek ihtimalle çözersiniz.En son çare dava yoludur .

Bunlara ben de ulastim, yanlis buldugum kavga ve uyuşturucunun ayni madde icinde ele alinmasi. Yani bu uye kavga etmis ve hakli olarak isten çıkarilmis ama madde 45 diyorki kavga ve uyusturucu, ee bu kiz uyusturucu kullanmis durumuna da dusmuyor mu bu durumda?

Bu cok buyuk haksizlik degil mi?
Yani bunlardan biri yüzünden çıkarıldı olmuş oluyor. Tabii artık insanın aklına hangisi gelirse. Haklısınız

X